Кърмене и чревен вирус? моля, спешно

  • 488
  • 4
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 129
Момичета, кажете как се процедира в този случай, някакъв чревен вирус ме е пипнал, имам и ниска температура. Личния лекар се колебае какъв съвет да ми даде, хем да съм спряла за седмица, хем пък антитела съм произвеждала и било добре newsm78 Да уточня, че кърменето ни е само вечер и сутрин и то не пълно хранене.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 056
Доколкото знам, кърмата е стерилна и чрез нея вируси не преминават. Когато кърмиш и изобщо, когото си покрай бебето можеш да си слагаш маска за да не го заразиш по въздуха, има ги в аптеките.

# 2
Абсолютно през кърмата не може да заразиш бебенцето. Аз през ноември боледувах от гнойна ангина и пих антибиотик, защото нямаше как, кърмех си бебето, но винаги около него бях с маска (което беше non-stop) Wink. Даже педиатърката ни ми каза, че така аз му давам чрез кърмата антитела. Така че въобще не се притеснявай, ходи с маска, а за кърменето си продължавай по старому. Simple Smile
Хайде бързо оздравяване... Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 44 014
Кърми спокойно, то ако ще се зарази така и така би станало, все пак ти се грижиш за детето. А чрез кърмата няма да го заразиш.
И бързо оздравяване Wink

# 4
  • Варна
  • Мнения: 129
Благодаря ви, момичета  bouquet
Продължих с кърменето, засега всичко е нормално с бебата и аз вървя на оздравяване Hug

Общи условия

Активация на акаунт