мнение за ясла №46 на ул.Свети Наум

  • 4 613
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 143
Здравейте, дъщеря ми септември ще тръгван на ясла в тази на Свети Наум, тогава ще е на 1.8г.
Много се претиснявам и се интересувам от мнението на мама от тази ясла.

# 1
  • Мнения: 2 950
Племеницата ми ходеше там. Сега е вече 1-ва група в ЦДГ. Та за яслата... великолепна, по думи на сестра ми. Сестрите са готини, много я глезеха, та чак сестра ми се ядосваше, че  я разглезват толкова. Извеждат ги всеки ден при хубаво време. Пълно е с много хубави играчки. Чисто е. Ако се сетиш нещо, питай.  Hug

Аз се надявам и моите двамата да ги запиша там за другия септември, но ми казаха, че ставало трудно, защото има голям наплив. Моля те сподели как се записахте вие?  Praynig

# 2
  • Мнения: 194
най-великата ясла на всички времена!  Hug за съжаление от септември ще трябва да се разделим с тези грижовни и добри лелички. използвам случая да им благодаря от сърце!

# 3
  • Мнения: 143
много ви благодаря за отговорите, защото много се претиснявах, чувала съм по принцип какви ли не неща за яслите. И това с боледуването, ама какво да се прави те все си боледуват децата.
DessiJ малката я записах първите работни дни на януари и ми казаха, че тогава записват за Септемри, беше 45 номер, но ми казаха, още тогава, че е приета. И сега през Юни в класирането наистина се беше класирала.

# 4
  • Мнения: 45
И ние бяхме много доволни от яслата. Страхотна е. Една година след като вече сме на градина, малкия още говори с любов за лелите и сестрите. Страхотен екип, директорката също. От време на време ходим да си видим любимата ясла и лелите. За съжаление с градината не сме така Sad

# 5
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Работя точно срещу нея /точно в момента ги прибират  Wink/.
 Мога да кажа,че наистина ги извеждат редовно,чисто е и базата изглежда много добра. Peace

# 6
  • Мнения: 143
леле момичета толкова се радвам.
А някой знае ли към колко часа ги слагат да спят, как става с храненето, като са малки и не могат сами да се хранят и още едно въпросче. Много се чудя как им дават бибте и шишетата с вода, дали си ги сменят децата? Мога ли да я вода и взимам когато искам, трябва ли бележка, ако не съм я завела някой ден?Сменят ли им памперсите и дали ги учат сами да ходят до тоалетна?

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
най-великата ясла на всички времена!  Hug за съжаление от септември ще трябва да се разделим с тези грижовни и добри лелички. използвам случая да им благодаря от сърце!
Потвърждавам!Наистина е страхотна!

# 8
  • Мнения: 194
мисля, че лягат към 13:30.
всяко дете си носи шише или чашка, от каквото е свикнало да пие, а лелите имат за цел да ги научат да пият от обикновена чаша и да махнат бебешките шишета.
не знам как ги учат да се хранят сами, но е факт, че има бързи резултати и дъщеря ми всеки ден се връща по-чиста от колкото съм я изпратила Joy
бележка за отсъствията трябва - това си е правило.
със гърнетата също имат големи успехи.
за памперсите - нямам наблюдения, но знам, че искат определен брой на ден - мисля, че ги сменят достатъчно често, за да няма проблеми.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
Лягането е не по-късно от 13ч.Ако не могат сами ги хранят лелките,но доста бързо свикват и сами да се хранят.Бележките са задължителни.Учат ги на гърнето,сменят им памперсите.Носила съм по-един на ден.там махнахме много бързо и следобедния и дневния памперс

# 10
  • Мнения: 2 950
леле момичета толкова се радвам.
А някой знае ли към колко часа ги слагат да спят, как става с храненето, като са малки и не могат сами да се хранят и още едно въпросче. Много се чудя как им дават бибте и шишетата с вода, дали си ги сменят децата? Мога ли да я вода и взимам когато искам, трябва ли бележка, ако не съм я завела някой ден?Сменят ли им памперсите и дали ги учат сами да ходят до тоалетна?

Режимът на яслите по принцип е един и същ навсякъде:
 - 8.00 - гимнастика
 - 8,30 ч - закуска
 - после игра, тоалет и т.н.
 - 12-12,30ч - хранене
 - 12,30 - лягане
 - 15,30 - ставане от сън
 - 16 ч - закуска
 - игри и очакване на мама и тати  Grinning
Шишетата са надписани и лелите дават водата на всяко дете, но бързо ги учат на чаша.

Естествено, че можеш да я водиш когато искаш. Просто се разбери с лелите. В нашата ясла молят да водим децата най-късно до 8,30, за да закусват заедно, но има родители, които ги водят и по-късно.

Най-добре питай за всимко това директорката. Поискай дневния режим на децата и така. Hug

Значи ние на 1-ви януари ще се заредим там с молбата, че моите са двама.  newsm78

# 11
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Добре де,молби не се ли подават вече по интернет. newsm78

# 12
  • Мнения: 244
Здравейте.   bouquet
Дъщеря ми също е класирана там и септември, живот и здраве, тръгва. Lia 25, благодаря ти за темата, както и на всички за отговорите, от които ще се възползвам и аз.
За молбите-въпросното детско заведение е само ясла, а не ОДЗ и молбите се подават по стария начин.

# 13
  • Мнения: 226
С голям интерес ще следя темата. От септември дъщеря ми тръгва в същата ясла. Тогава ще е на 1.9г. Ще се радвам майките на децата, посещавали тази ясла да споделят дали са боледували често и пускат ли болни деца в яслата? Много ви благодаря за отговорите! Hug

# 14
  • София
  • Мнения: 114
Синът ми посещаваше яслата. Доволна съм. Лелките са страхотни. Учат ги да се хранят самостоятелно, да ползват гърне. Всяка група е с отделен вход. Боледуваше през седмица, но това според мен е неизбежно.
Живот и здраве и късмет смятаме да подадем молба и за малечко за догодина.

Общи условия

Активация на акаунт