климатик и бебе

  • 7 326
  • 56
  •   1
Отговори
Искам да попитам дали някой ползва  климатик през жегите и това не вреди ли на здравето на бебо

# 1
  • Мнения: 780
Здравей!Дъщеря ми е на година и половина, но все още ме е страх да я оставям в стая при включен климатик.Охлаждам предварително стаята/ като температурната разлика не е много голяма/, спирам климатика и тогава я вкарвам вътре.Или климатика работи в едната стая, а ние сме в другата.Това го правя в големите жеги.Апартаментът ни е хладен и един отворен прозорец е достатъчен.Виждам от снимката, че бебето е мъничко и не знам...

# 2
  • Мнения: 44
Здр. vineta!Аз лично съм пускала климатика докато детето е в стаятя,но на по-високи градуси и струята на въздуха се върти във всички посоки-наляво надясно и нагоре надолу.Но ако не е чак толкова горещо ти препоръчвам да го пускаш когато сте на вън.Аз така правя. Peace

# 3
  • Мнения: 7 201
Здр. vineta!Аз лично съм пускала климатика докато детето е в стаятя,но на по-високи градуси...
и за кратко.
По-добре да охлажда стаята докато сте навън или в др. стая. Peace

# 4
  • Лондон
  • Мнения: 403
Много зависи от жлището.Климатикът е модерен ел.уред.ИМА НАСТРОЙКИ.

# 5
  • Мнения: 46 488
Ако го ползваш правилно - няма проблем.

Но ако не проветряваш редовно, в стаята има болен човек или му удариш 15 градуса разлика с външната Т, тогава не е добре.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Имаме климатик и аз лятото съм си все нещо настинала. Детето е в другата стая и вратите са разтворени. Аз лично това лято съм го настроила да духа нагоре, а не надолу май съм по доволна.

# 7
  • Мнения: 883
Много ми е интересно да разбера и аз за климатика и бебето. Чакаме бебе и сме в нов апартамент, ужасно горещ. Правим ремонт и предвиждаме климатик и в двете стаи за отопление и за охлаждане. От сега се замислям за това как ще се отрази това на бебето. Но иначе редовно си проветрявам и през зимата задължително сутрин и може и към обяд пак да отварям прозорците.

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
По-добре проветрчвай редовно и пускай климатика когато бебето не е в стаята

# 9
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Няма проблем, стига да не духа срещу детето

# 10
  • Мнения: 506
Климатика не е вреден.

# 11
  • Мнения: 2 132
Питах педи и той каза , че няма проблем стига детето да не е срещу струята. Иначе ние пускаме климатиците да оглаждат апартамента , а седим в стая, в която няма климатик.

# 12
  • Мнения: 3 069
Пускам го, но Вики беше на 1 годинка.
Имаме опция за силата на духане и избирам 2-та от 4-ри.

# 13
  • Мнения: 1 080
Пускам го на 25 - 26 градуса.

# 14
  • Мнения: 3 034
не ползвам по принцип, още по-малко с бебето. организмът си има системи за охлаждане, предпочитам да има равновесие между външната и вътрешната температура. в противен случай рискувам да докарам настинка, а може и нещо по-лошо на сина си. аз не понасям разликата в температурите също.

Общи условия

Активация на акаунт