Как да преценявам количестовто храна?

  • 502
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 128
Ето ни и нас с Алекс след шест месеца кърмене пред вълнуващия момент на захранването. Избрала съм си схема (Харесах си тази на Косе Босе с месец на зеленчуците, кашите, глутена и т.н.) Намирам за страхотен късмет, че точно сега ще започнем, защото  има голямо разнообразие от пресни плодове и зеленчуци. Именно за това реших аз да му приготвям храната ... ех, че идилия  Laughing и тогава се запитах АМИ КАК ЩЕ ПРЕЦЕНЯВАМ КАКВО КОЛИЧЕСТВО ХРАНА ДА МУ ДАВАМ СЛЕД КАТО МИНЕМ ПЕРИОДА С ЧАЕНИТЕ ЛЪЖИЧКИ ТАКА ЧЕ ДА НЕ ИЗМЕСТВАМЕ МЛЕЧНО ХРАНЕНЕ? И ОЩЕ НЕЩО КОГАТО СМЕСВАМ ДВА ЗЕЛЕНЧУКА ИЛИ КАША С ПЛОД В КАКВО СЪОТНОШЕНИЕ ДА СА? Изчетох старателно публикуваните схеми на другите мами (Например deni_k внимателно е описала количеството на храната и дори виждам, че предимно сама я е приготвяла, как се постига такава прецизност с кухненска везна ли? има ли толкова деликатни да мерят 20,30,40 грама ? Сигурно ви се струват малко наивни въпросчетата ми, но при все че търся отговорите, чета по въпроса не намирам отговор.

# 1
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 575
Аз започнах захранването с купени пюета на Хип, а след месец започнах аз да ги правя. Нямам везна, за да определям точно колко е грамажа. Като сваря зеленчуците слагам ги в някои от бурканчетата от готови пюрета и така горе-долу виждам колко е като грамаж. Е различните продукти тежат различно, ама какво да направя - не виждам друг начин. Ако има по-находчиви майки да споделят. Simple Smile

# 2
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Най-просто - приготвяш повече, детето яде колкото иска. Останалото изяждаш ти, или таткото.
Съотношението на плодове и зеленчуци - на вкус. Примерно картофено пюре от един голям картоф и един среден морков с малко жълтък е много вкусно, леко сладичко. (не слагам сол)
Отначало се дава по едно нещо, защото ако даде някаква реакция, да знаеш от кое е.
Смесват се по 2 неща, когато е яло поне едното от тях и не е имало проблем.
Не бързай с разнообразието, бебетата не си падат по разнообразие.

# 3
  • Мнения: 378
Едно малко пюре (125 грама) разделях на две или три части - за два или три поредни дни.
Давах храната от чашка за кафе - 100 мл. Една трета чашка - приблизително 33 грама, половин - 50 грама.  Simple Smile
 
 

Последна редакция: ср, 02 юли 2008, 17:55 от Цветава

# 4
  • София
  • Мнения: 6 625
При всички случаи бебето ще яде, колкото иска, не можеш да му дадеш повече /е, вероятно по-малко можеш Simple Smile/, бебетата са доста умни и при тях нещата се случват естествено, не зная някое бебе да преяжда, а ако преяде, ще го върне. Дъщеря ми до към 1 г. си стоеше на няколко лъжички дневно, други плющят някакви огромни количества твърда храна плюс кърмата, наблюдавай си детето, колкото иска - толкова.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 734
Първо си кърмиш и после му даваш да си дояде колкото иска.Приготвяй нещо в рамките на 100 гр,ако му е повече ще остане.Ако му харесват пюретата може и на по-късен етап да иска повечко,ще му проличи и ще даваш повече.Честно,храненето на бебетата не е свързано с химически пипетки,везнички и колбии прецизно измерване.Няма нужда да мериш грамчета и лъжички.Води се по детето Peace

Общи условия

Активация на акаунт