какво кисело мляко?

  • 1 849
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 622
Момичета,смятам да започна да давам кисело мляко на Гбриел,които е на почти 9 месеца.не се притеснявам от алергия,защото вече яде всичко.Взимам храна от кухнята.
Въпроса ми е не дали да дам мляко,а по-скоро КАКВО мляко да дам?
Има някакво Фибела БИО-дали е подходящо?А освен него какво друго?
Аз съм от Варна,ако има значение в марките на млеката по магазините

# 1
  • Мнения: 3 537
Аз давам Пършевица 3,6%.Обаче само кис.мляко не щермешам го със плодово пюре или на попара с бисквити.Обожава от плодовите млека на Данон,ягода,малина и кайсия,тях също ги правя с бисквити. Wink

# 2
# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
БУБА ,имаше една тема(която за съжаление на можах да намеря за да ти я пратя),но мнозинството майки бяха за кисело мляко Родопея! Аз си купих наскоро и наистина има вкус на кисело мляко,явно все още не са го развалили.
Виж http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=23443.0
има мнооооого теми за киселото мляко.

# 4
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
аз - подчертавам че лично аз - обичам РОдопея и Пършевица - те имат ВКУС на кисело домашно мляко - щото имам баба на село та знам какъв е истинския вкус

сега давам ДАнон - щото е сухо млякос нишесте а бебко направи алергия към домашното- май много избързах /бях принудена ама това е друга тема  Wink/

опитай ги  ити и си прецени сама - щом на теб ти е добре най-вероятно и бебо ще хареса

# 5
  • Мнения: 5 622
Преди малко купих Фибела БИО и утре ще пробвам за закуска да видим какво ще стане.А плодови млека/Не посмях да взема с ягода.А само такова имаше на Данон в магазина

# 6
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
купи кисело мляко и сложи плодово пюре - мнооого по-вкусно ще стане
успех!

# 7
  • Мнения: X
Пършевица или Верея - това давам аз.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 157
Аз съм ЗА домашното квасено или Пършевица - но трябва да е нискомаслено / 2 %/, а не както по-горе беше писано 3,6 %. Това го знам от нашата педиатърка. За сравнение адаптираните млека с 1,5 % масленост.
След годинката вече може да минете на пълномаслено мляко Grinning.

# 9
  • Мнения: 1 263
А не е ли по-добре да се започне с овче мляко? Thinking Аз мислех да давам от овчето на Пършевица Rolling Eyes

# 10
  • София
  • Мнения: 6 522
Аз съм ЗА домашното квасено или Пършевица - но трябва да е нискомаслено / 2 %/, а не както по-горе беше писано 3,6 %. Това го знам от нашата педиатърка. За сравнение адаптираните млека с 1,5 % масленост.
След годинката вече може да минете на пълномаслено мляко Grinning.
и аз така зная киселото трябва да е равно по масленост на адаптираното т.е. 1.5 %, иначе товари жестоко черния дроб и стомаха - нашето педи така ми каза, но аз лично ще давам след годинката.

# 11
  • Мнения: 5 241
Аз давам Роса и Виталакт(но днес ми казаха да спра да го вземам,че цеха им във Варна не работел и т.н.) А това мляко Пършевица,не съм го виждала тук  newsm78
Днес бяхме на консултация и докторката каза да не му давам плодово кисело мляко(заради съдържанието му),а да му правя обикновенно кисело мляко с плодове(банани,ябълки,...) или плодово пюре.  Simple Smile

btw отдавна си мислех да пусна такава тема,защото и аз не намерих старата  

# 12
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
овчето е адски тежко мляко и много маслено! не е подходящо
объркването идва от козето - то е най-близко до кърмата!

# 13
  • София
  • Мнения: 15 198
Елена 2%.

# 14
  • Мнения: 1 263
овчето е адски тежко мляко и много маслено! не е подходящо
объркването идва от козето - то е най-близко до кърмата!
в съседния форум има някои теми по въпроса - тези например:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=6843.msg100266#msg100266
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=16955.0
Мислех, че овчето, козето и биволското са за предпочитаме пред кравето мляко Thinking

Общи условия

Активация на акаунт