Мравуняк в колата

  • 3 682
  • 9
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 23 639
В нашата кола са се появили мравки.  hahaha Не е инцидентно, тенденцията е трайна. Мисля, че си имат дом някъде из нея. С мъжа ми търсихме, ровихме, не го откриваме Laughing Няма как да им спра снабдяването със запаси, защото моят син все нещо хрупа, яде, пие в колата и съответно падат трохи, разлива или просто си хвърля бисквитката. Не искам ей така да пръскам с инсектицид, заради малкия, а и очакваме второто бебе до две седмици. Според мен ако напръскам ще се задържи в меките седалки и текстилните изолации и ще се отделят отрови дълго време.
Някакви идеи за по-безобидно премахване на мравките?  Simple Smile  Ако е вкъщи бих ръсила със сол и поставяла лимонови парченца, ама сега нямам идея къде да ръся Joy

# 1
  • Добрич
  • Мнения: 5 448
Ако няма да ползвате колата 1-2 дни оставите една/ или две, зависи колко са мравките / чиния намазана с мед. Всичките сигурно ще тръгнат към нея. Ще се получи върволица и като я проследите ще видите от къде идват. А като вземете чинията ще отстраните залепналите по нея мравки. Друга идея не се сещам.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
 #Crazy Е, всичко друго бях чела във форума, ама това не очаквах... Прочете ли в БИБЛИОТЕКАТА как се махат мравки от дома? То иначе не вярвам някой друг да си има в колата!  newsm78

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 23 639
#Crazy Е, всичко друго бях чела във форума, ама това не очаквах... Прочете ли в БИБЛИОТЕКАТА как се махат мравки от дома? То иначе не вярвам някой друг да си има в колата!  newsm78
Хихи, четох Laughing Ама ние сме уникални hahaha Трябва да им намеря пътечките, от къде минават. Някой ден ще се заложа да ги дебна, защото като запалим двигатела почват да се щъкат хаотично, явно нещо им разстройваме hahaha

# 4
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
И все пак -защо не наръсиш със сол? Може да се окаже ефективно и за автомравките  Laughing

# 5
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
И аз имам мравки в колата ooooh!Точно като теб ,детето постоянно яде нещо и размазва навсякъде CloseКато запаля двигателя ,започват да щъкат  Twisted Evil,излизат от отворите за парното ,от процепите на прозорците,абе от всякъде...... ooooh!бях се отчаяля вече,не съм пръскала точно ,че детето да не се натрови от препаратите....и знаеш ли какво се случи........Мира имаше рожден ден на 15 юни,и аз отивам да взема тортата от сладкарницата ,да я нося на яслата,взех и еклери и негърчета да почерпя в службата.....Такаааа,нося тортата в яслата,последва тържеството, и след 2 часа отивам на работа.....като вдигам еклерите Sick......цялата,ама цялата тарелка пъъъъълна с мравки.......ееее,колежките не ядоха еклери,но пък аз се оттървах от мравките Joy

# 6
  • Добрич
  • Мнения: 5 448
Точно това имах предвид като препоръчах да поставят чиния намазана с мед.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 23 639
Утре слагам чинията Simple Smile Обаче поне се утеших, че не сме само ние с квартиранти в таратайката hahaha Нашите са някъде отзад, защото там е повечето храна Laughing

# 8
  • Добрич
  • Мнения: 5 448
 И по - евтино ще ти излезе. Все пак  твоите ще минат само с малко мед, а на danidji   са се гощавали с цяла тарелка еклери. Като се замисля и моята дъщеря непрекъснато прави трохи отзад в колата. Успех!

# 9
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Вела ,очаквай скоро пришълци и ти Joy
Янтра ,какво стана.....сложи ли чинията? Laughing

Общи условия

Активация на акаунт