Мазане със зехтин

  • 6 449
  • 62
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 713
Здравейте, мами! Hug

Имам въпрос - колко често мога да мажа бебка с преварен зехтин? Кожата й е суха и педито каза да я мажа със зехтин, но от едно намазване на ден кожата й не се омекотява особено и я мажа по-честичко. Но дали е правилно това? newsm78

# 1
  • Мнения: 3 929
Не се притеснявай. Моят син също беше с много суха кожа. По препоръка на педиатърката ни го мажех със зехтин само 1-я месец, а после преминах на бебшка козметика - олиото на Бюбхен. А с преварения зехтин го мажех сутрин и вечер окол  10 дни, после продължих да го мажа само вечер. А и това често мазане може да доведе до подсичане на кожата - парадокс, но факт!

# 2
  • София
  • Мнения: 7 174
Ми може да не съм права, ама тая работа със зехтина не мога да я проумея.

Децата не са ястия все пак.

Освен това бебешките тоалетни млека, олио, и кремове, са специално разработени за мъниците.
А зехтинът колкото и да е натурален продукт, все ще има добавена някаква химия, която надали на някого е хрумнало да изчисли специално за бебешката кожа.

# 3
  • Мнения: 1 763
Моят син се роди преносен и кожата му се лющеше до кръв. Мазах го с лосион за след баня Себамед веднъж на ден и се оправи за няколко дни ( не че рекламирам лосиона, просто казвам колко пъти на ден съм мазала, макар и не със зехтин).

# 4
  • Мнения: 4 784
Аз също съм от тези, които предпочитат използването на подходяща бебешка козметика, а не зехтин.
Може би консултация с дерматолог, ще ви насочи в правилната посока за избор на кремче и честота на мазане.

# 5
  • Мнения: 753
Ми може да не съм права, ама тая работа със зехтина не мога да я проумея.

Децата не са ястия все пак.

Освен това бебешките тоалетни млека, олио, и кремове, са специално разработени за мъниците.
А зехтинът колкото и да е натурален продукт, все ще има добавена някаква химия, която надали на някого е хрумнало да изчисли специално за бебешката кожа.

Много си е добър зехтина.Аз дори не го преварявах,защото така се губят много от полезните свойства.Студенопресованият качествен зехтин със сигурност има по-малко химия от много от бебешките млека.Моята лекарка казва,че гърците имам доказано по-ниско ниво на ставни заболявания именно заради зехтина.Най-добре се съветвай с лекар,на който имаш доверие.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Кожата на сина ми определено не се повлия добре от зехтина, но специализираната козметика му помогна, така, че и моят съвет е да се посъветваш с лекар.

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
По-добре се консултирай с лекар

# 8
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Ми може да не съм права, ама тая работа със зехтина не мога да я проумея.

Децата не са ястия все пак.

Освен това бебешките тоалетни млека, олио, и кремове, са специално разработени за мъниците.
А зехтинът колкото и да е натурален продукт, все ще има добавена някаква химия, която надали на някого е хрумнало да изчисли специално за бебешката кожа.

Напълно съм съгласна...Иначе, аз сглупих и по съвет на майка ми два пъти съм мазала Маги със маз  Embarassed Embarassed...вместо работа да свърша, кожата и се обрина  newsm09
И вече на такива методи казвам - Не, мерси Whistling

# 9
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Ми може да не съм права, ама тая работа със зехтина не мога да я проумея.

Децата не са ястия все пак.

Освен това бебешките тоалетни млека, олио, и кремове, са специално разработени за мъниците.
А зехтинът колкото и да е натурален продукт, все ще има добавена някаква химия, която надали на някого е хрумнало да изчисли специално за бебешката кожа.
Сина ми се изрина целия от бебешката козметика и затова до 2-3 месец го мазах със преварен зехтин.
А по темата ,щом е прекалено суха кожата мажи го сутрин и вечер.  Peace

# 10
  • Мнения: 78
бебка беше с толкова суха кожа като се роди, че първият месец я мазах с дефламол - за изгаряне, по препоръка на педиатъра имаше ефект и то много добър, после преминахме на мас защото подхранва, а като стана топло на зехтин, защото маста освен, че подхранва затопля. сега вече се мажем с зехтин само след баня, а като я подмивам през деня с бебешка козметика.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 735
Одобрявах зехтина,но кожата на беба е толкова суха,че и трябваше специална козметика след консултация с дерматолог.Не знам в тази жега, ако вие се мажете с тази мазнотия как ще се чувствате.Имам чувство, че кожата не може да диша. newsm78

# 12
  • BG
  • Мнения: 1 900
Аз съм мазала първото си дете със зехтин до годинката така правя и сега с второто .Вреда няма.

# 13
  • София
  • Мнения: 6 011
Мажех сина ми със зехтин до 6-ия месец заради суха и проблемна кожа, зимно бебе е. Кожата му се оправи много бързо, по веднъж на ден /вечер/ съм го мазала.

# 14
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Ми може да не съм права, ама тая работа със зехтина не мога да я проумея.

Децата не са ястия все пак.

Освен това бебешките тоалетни млека, олио, и кремове, са специално разработени за мъниците.
А зехтинът колкото и да е натурален продукт, все ще има добавена някаква химия, която надали на някого е хрумнало да изчисли специално за бебешката кожа.

Не споделям изцяло мнението ти  Wink
примерно Алек като беше съвсем малък се обрина от бебешко олио (стана нещо като запарване на кожата му)


Моя малчуган до 2 м съм го хидратирала/мазала със зехтин  принципно го правех сутрин и вечер след банята  Peace Чак след 3 м някъде минах спокойно на бебешката козметика  Wink

Мисля че и да я мажеш честичко на дали би навредило  Wink все пак зехтина е натурален продукт

Общи условия

Активация на акаунт