Взривовете в Челопечене?

  • 3 027
  • 59
  •   1
Отговори
  • София-Света Троица
  • Мнения: 207
Чухте ли вече за взривения военен склад в Челопечене и че облака от дим с неясно съдържание се носи към София?Дано няма нищо опасно,но за всеки случай не излизайте и затворете прозорците!

# 1
  • Мнения: 336
Дано няма нищо опасно. Доста страшничко звучи.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 302
Току-що казаха, че няма нищо опасно във въздуха, няма вредни вещества. Облакът се движел на север. Призовавам за спокойствие. Но съм възмутена от бавната реакция на съответните служби и на държавата като цяло.

# 3
  • София
  • Мнения: 585
Спокойно момичета - всички твърдят, че няма страшно. Във въздуха нямало вредни вещества. Трябва да се пазите тези които сте наблизо - да не ви удари нещо - това било най-страшно в момента! Така че - стойте на затворено и не излизайте, затворете прозорците! И много спокойствие!

# 4
  • София
  • Мнения: 276
Да, всички казват, че ЗАСЕГА няма информация да е химически опасно или радиоактивно...но тази информация е само моментна,,,не се знае след 1-2 часа какво ще ни "сервират" че е имало в тези складове.

Да, наистина, държавните институции са на нулево ниво...защо им плащаме ? единственно кмета- Б. Борисов 15 мин. след първите взривове, вече пътуваше на там и в 6;50 даде инф-я по телефона в БТВ, като призова хората да си затворят прозорците и др.

А да не говорим, че отговорните институции, изобщо не реагираха. Просто при едно наистина голямо бетствие, всеки трябва да се спасява както може.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 998
Радиационния фон бил нормален, но знае ли човек...
Все пак според цвета и миризмата на облака става ясно, че има серни и азотни съединения, които не са безопасни. Хората в Челопечане освен със затруднено дишане са и с обриви.
Стойте вкъщи на затворени прозорци! При Чернобил също нямаше проблем, така че е ясно как реагират властите при бедствие.

# 6
  • София
  • Мнения: 12 545
Момичета, моля ви не изпадайте в паника. Складът е за обикновени патрони и снаряди. Барут, не цианид.

# 7
  • Мнения: 804
И аз следя информацията по БТВ. Наистина всички казват ЗА СЕГА..  ooooh! Нямам коментар просто за институциите в България  #Cussing out
Нана77, това, че склада е за "обикновени" патрони и снаряди го твърдят хората, които не знаят коя фирма стопанисва складовете. Как тогава знаят какво има вътре.
Отделно сега казаха, че автобуси на градския транспорт са се отправили към мястото. А военни и полицията са казали на всички репортери да са на минимум 7 км. от мястото защото имало опасност от ударна вълна от взривовете.

# 8
  • Мнения: 5 940
Да, никой не смее да се доближи до склада. Складът ни е обявил война.

# 9
  • Мнения: 115
Просто съм потресена, как да коментирам, яд ме е, че толкова време нищо не ни казваха и се покриваха, така се притесних, само малкия нищо не разбра и си спа сладура, мисля да не ползвам все пак водата от чешмата днес и ще си стоим в къщи.....егати и започването на деня.........

# 10
  • Мнения: 4 290
Гледах по БТВ. Много неприятна ситуация, голям гаф е станал явно.

# 11
  • Мнения: 770
Мога да ви кажа, че сме в Красна поляна и при първите два взрива си мислехме, че е земетресение. Ужасно се изпхлаших...Направо не знам, никой не дава инфо един час... Как може подобно поведение? Представете си терористичен акт или нещо подобно (недай Боже Praynig)... Тези хора не знаят как да действат, няма никаква организация...

# 12
  • Мнения: 931
По всички медии казват все различни неща, поне от това което успях да чуя сутринта, много е обезпокоителна новината и дано наистина да няма пострадали и ситуацията да се овладее.Надявам се по - голяма част от нещата които казват са просто за да раздухват ситуацията,най - тревожното в случая освен опастността за хората е това че всички управляващи са се покрили и нищо  не казват, защото въпросните складове били военнии искали информация от тях чрез гл.прокурор, е това само в нашата държава може да се случи.Ще следя темата

# 13
  • Мнения: 1 317
Ако всичко е така е безобидно - в склада само патрони и нищо опасно - щяха да го кажат веднага. Самия факт, че толкова време няма никаква информация... говори съвсем друго.

# 14
  • Мнения: 158
това за стоенето на затворени прозорци по телевизията ли го казаха? Ние се успахме до 9 часа и изобщо нищо не сме чули, в Княжево сме ... Преди малко го прочетох в нета.

Общи условия

Активация на акаунт