Подсечено врaтле..незнам какво да правя вече...

  • 2 789
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 163
Мами давайте акъл, моят разбойник периодично му се подсича вратлето от много гънки:) мажем с универтан, фенистил,,Мустела Стелатрия , правени кремове от аптеки, крем Бочко, пудра, отвара от лайка, обаче този път работата е сериозна..не минава
Ходихме на кожен лекар и той каза, че нямало място за притеснения-топло време+кърма+лиги+вода+малко пюре и резултата е очевиден.
Да но аз съм много старателна и непрекъснато го бърша, подсушавам и т.н.
Гушата му под брадата и брадата от долу са червени седят като шкурка и на големи червени петна. Малкия се чеши от време на време, което разбира се влошава нещата.

Дайте съвет с какво да мажем да мине това нещо

Последна редакция: пт, 04 юли 2008, 13:52 от Reza

# 1
  • Мнения: 1 155
Опитай с крем Здраве, при нас той много помогна Peace

# 2
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Обличай леко детнце в тези жеги и хидратирай (измивай) редовно само с водичка  подсеченото около вратлето  Peace

Спокойно меже да го оставяш голичко примерно само по памерс  Wink

# 3
  • Мнения: 1 165
Малката я мажех с настойка от тетра. Винаги имаше резултат!

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Аз ползвам Пенатен и едно кремче на Бюбхен "Baby Wundschutz Creme" По мои наблюдения е по добър от Пенатен(не че той не помага). По мазен е и освен че увлажнява и омазнява, а пенатен много изсушава, както крем здраве и другите които са на тази основа. Опитай с него. Съдържа пантенол, пчелен восък, екстракт от лайка, масло от пшеничен зардиш, цинков оксид, ароматизатори и вода.  Peace Според мен е добро решение.    Струва около 6 лв. и  е голяма кутия. Аз лично съм много доволна от него bouquet

# 5
  • София-Света Троица
  • Мнения: 207
И нашето вратле беше подсечено и лекарката ни изписа Нахткерцен на Др Тайс-минаха за 2 дена
 Simple Smile

# 6
  • Мнения: 6 461
При такива случаи мажех децата с крем Здраве.

# 7
  • Мнения: 780
Тетра и крем съдържащ цинк/Пенатен/.При дъщеря ми помага.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 364
Допреди няколко дни и моята дъщеричка беше така. От жегите е. Мазах я с най-обикновена цикова маз от аптеката. След няколко нанасяния отмина. Мий го с чиста водичка, леко оцветена с калиев перманганат. Гледай да не се замърсява. Успех!

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 64
Пробвай с компресче от тетра(смрадлика).При нас само това помогна.Когато заспи му сложи около вратлето малко парче тензух напоено с отвара.Мазахме и с дефламол.

# 10
  • Мнения: 2 005
И при нас е така , но е потта  Peace Къпя си го и обед и вечер преди лягане , за да измия потта и това е  Peace Друго спасение няма , като го мажа с нещо , та той още повече се поти  newsm78

# 11
  • Мнения: 1 512
Ние имахме същият проблем.Пробвах с какви ли не кремове и накрая ни помогна крем Здраве.Пробвай дано помогне и при вас.

# 12
  • Мнения: 127
Охххх,колко ми е познат проблема ти.Ние сме така вече около месец,аз почти съм се отчаяла,че ще се оправи.Пробвах различни мазила и козметики,ефект никакъв.Единственото което за сега ми върши работа е пудрата,при всяко сменяне на памперса почисвам и нанасям пудра не само по вратлето,но и на мишниците,слабините...целия побелява Crazy
Но ни помага,успокоява му се кожата и не е така червена,но когато се припоти повече или се е олигавил и аз не съм го избърсала и напудрила веднага пак се зачервява.
Незнам вече какво да правя,иде ми да си оскубя косите.
Днес ще взема крем здраве,само него май не съм пробвала Cry

# 13
  • Мнения: 3 069
Имали сме подобен проблем.
При нас много помогна Адвантан.Маже се един път за деня по възможност вечер преди лягане.
Все пак е добре да се консултирате с педиатър.

# 14
  • Мнения: 3 447
Пръскам термална вода на Uriage, помага.

Общи условия

Активация на акаунт