Мога ли да заменя АМ с кисело мляко?

  • 8 005
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 44
Искам да ви попитам дали мога да заместя АМ с кисело мляко вече, сина ми е на 7 месеца и половина.
Няма причина, но просто си мисля, че ще му е по-вкусно Thinking

# 1
  • София
  • Мнения: 9 826
Причината,че ще му е по-вкусно,ми се  струва меко казано неоснователна. Rolling EyesНа тази възраст най-доброто мляко за бебето ти е или кърма,или АМ.Рано е за кисело мляко,според мен.Още повече,ако детето без проблем си пие АМ.Вероятно ще му е по-вкусно и ако в пюретата му слагаш кубче бульон,но предполагам няма да го направиш. Peace

# 2
  • Мнения: 44
Причината,че ще му е по-вкусно,ми се  струва меко казано неоснователна. Rolling EyesНа тази възраст най-доброто мляко за бебето ти е или кърма,или АМ.Рано е за кисело мляко,според мен.Още повече,ако детето без проблем си пие АМ.Вероятно ще му е по-вкусно и ако в пюретата му слагаш кубче бульон,но предполагам няма да го направиш. Peace
Разбира се че няма да го направя, та нали затова искам съвет от вас Hug

# 3
  • Мнения: 27 524
Не, на тази възраст все още не е редно. След годинката  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 5 693
Най-добре до годинка да си останете на АМ сутрин и вечер!
Аз така давам и поне до годинка ще си е така,а след това ако детенце е съгласно ще махна сутрешното,а вечерното до година и половина!
Ако държиш да даваш кисело мляко но не като замяна на АМ,а като десерт с плод или бисквити изчакай поне да навърши 10 месеца! Peace   

# 5
  • Мнения: 4 753
Най-добре до годинка да си останете на АМ сутрин и вечер!

Ако държиш да даваш кисело мляко но не като замяна на АМ,а като десерт с плод или бисквити изчакай поне да навърши 10 месеца! Peace   

На същото мнение съм... Въпреки, че педиатърката ми каза, че вече мога да давам кисело мляко... но от какъв зор да го правя....  Peace

# 6
  • Мнения: 2 587
Най-добре изчакай до годинка,няма причина да мислиш че ще му е по-вкусно,аз пък си мисля обратното.

# 7
  • Мнения: 191
Ако причината да го смениш е само защото мислиш, че ще му е по-вкусно: категорично не. Докато детето яде АМ без проблеми, не го отказва, а и не навърши минимум 11 месеца, по-скоро недей да му даваш кисело мляко. Иначе има детски йогуртчета, направени с адаптирано мляко, подходящи за деца над 6 месеяна възраст, но не съм сигурна дали ги има в БГ. Аз давам на моята дъщеря такива, защото трудно изпива повече от 100мл АМ.

# 8
  • Мнения: 10 983
По-добре не заменяй АМ с кисело мляко поне до годинката. Много хора го правят, но не те съветвам да последваш техния пример. Кой каквото ще да казва, рано ви е за кисело мляко. Crossing Arms

# 9
Имам познати,които си хранят децата с кисело мляко още от 40тия ден,поради липса на кърма.
Отказват да дават АМ поради финансови и други причини.
Киселото мляко може да доведе до алергии,но в малко от случаите на деца,хранени с кисело мляко.
Потърси и други мнения и реши сама. УСПЕХ. Peace

# 10
  • Мнения: 27 524
Имам познати,които си хранят децата с кисело мляко още от 40тия ден,поради липса на кърма.
Отказват да дават АМ поради финансови и други причини.

Жалко за децата им!!!

# 11
  • Мнения: 781
Кисело мляко се въвежда след 12 м. с цел да се избегне: 1) ефекта на заместване на кърма/АМ със стандартни млечни продукти преди 1 год.; 2) желязодефицитна анемия; 3) прием на нормално мляко с недостатъчна хранителна ценност.
Вземи кофичка с кисело мляко и кутията на АМ, погледни съдържанието и виж от какво би лишила детето си с тази замяна Wink

Последна редакция: пт, 04 юли 2008, 17:39 от Сенди

# 12
  • Мнения: 4 335
Най-добре изчакай до годинка,няма причина да мислиш че ще му е по-вкусно,аз пък си мисля обратното.
И аз така бих направила Peace

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
За моженето сигурно може,но щом бебето си пие АМ по-добре недей.

# 14
  • Мнения: 5 940
Вкусовите предпочитания на родителите не определят правилата за хранене в бебешка възраст.
За кисело мляко е много, много рано. След като детето си пие АМ, не виждам никакви основания за заместването му с кисело.
Алергия, желязодефицитна анемия, скрито кървене на червата са част от рисковете при ранно въвеждане на кисело мляко.

Общи условия

Активация на акаунт