И пак за пиенето на вода

  • 1 622
  • 39
  •   1
Отговори
  • САЩ
  • Мнения: 15
Здравейте мами,
търсих по форума и намерих много информаця за и против даването на вода на кърмачета. След много мислене все пак  ми се иска да давам на дъщеричката ми в тези жеги, но не знам как (само да спомена че тя е на 2 месеца и половина и е изцяло на кърма). Знам че има много писано по въпроса и не искам да създавам нова дискусия за или против. Въпросът ми е към тези които дават вода, моля ви кажете ми как.  Знам, че трябва да е преварена, но подсладена или не и с какво я давате с биберон или лъжичка?  А кога давате вода, колко време преди или след кърмене.
Благодаря ви много.

Последна редакция: чт, 03 юли 2008, 15:57 от yummy mummy

# 1
  • Мнения: 2 587
На два месеца и половина давах с биберон,без да я подслаждам.След хранене или ако плаче много преди да е дошъл часа за хранене.

P.S.Хранехме се с Адаптирано мляко,а не с кърма,ако това е от някакво значение.

# 2
  • София
  • Мнения: 39 718
Алекс не е много по водата. На кърма е. Давам все пак по малко вода, с биберон, без захар.

# 3
  • Мнения: 3 010
И ние сме изцяло на кърма. Давам му неподсладена вода с биберон, но пие по съвсем малко. Обикновено му давам, когато спи и се размърка или след като се е нахранил и е неспокоен. Но когато не помага, пак предлагам цицата.

# 4
  • Мнения: 4 784
Давах му по мъничко преварена водичка розов Девин без захар. Давах с биберон, може и с лъжичка, ако се опасяваш да не привикне към шишето.

# 5
  • Мнения: 2 960
Давах преварена вода /после и вода на Милупа/ в биберон ,без да слагам захар.

# 6
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Предлагах преварена вода, без захар с биберон след хранене по съвет на педиатърката, но бебка не пиеше.

# 7
  • Мнения: 2 593
До 9-тия месец малката ми дъщеря въобще не искаше да пие вода,дори и в жегите Naughty

# 8
  • Мнения: 3 069
От 1-я ден на раждането са му давали вода и аз продължих така в къщи.
Подсладена вода се дава само ако детето има продължителна жълтеница.Иначе водичката да е без захар!

# 9
  • София
  • Мнения: 2 801
Моят син също не е много по водата, още се кърмим на поискване и това задоволява жаждата му  Wink Иначе предлагай на бебчо водичка, но не настоявай ако не пие. И задължително неподсладена  Peace

# 10
  • Мнения: 1 473
Давам преварена вода с шише, без захар между храненията. Синът ми е на 2 месеца и пие доста вода или чай и това не се е отразило до сега на апетита му.

# 11
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Предлагай водичка сега все пак е лято (т.е. дечицата бързо се дехидратират)  пък детенце само ще ти покаже  Peace

# 12
  • Мнения: 2 197
Давах я с биберон. Преварена, без захар. никога не съм слагала захар във водата. Дъщеря ми е от бебетата, които обичат вода.  И докато беше на кърма и след това пиеше вода с удоволствие. Аз съм на мнение, че пиенето на вода не се влияе от кърменето - има деца, които пият вода и други, които не обичат.
А даването на вода след хранене е доста добро превантивно средство срещу гъбичките, които се развиват точно в млечна среда.

# 13
  • Мнения: 27 524
Може да предлагаш, за твое спокойствие, особено в големите горещини, при температура или диария. Задължително и никога подсладена  Naughty С биберон. Аз лично не съм давала, предлагах, но пропи на 8 месеца  Peace

# 14
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Моето бебе обича много да пие вода. Откакто се е родил пие вода от шише с биберон, първо я подслаждах малко, сега вече не. Все още го кърмя.

Общи условия

Активация на акаунт