Имот - чужденци

  • 3 000
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 172
Имам въпрос могат ли чужденци да закупят недвижим имот лично, или трябва да са фирма, регистрирана в България. Изобщо ако някой знае какви са изискванията за подобна покупка, моля да напише.Предварително благодаря.

# 1
  • Мнения: 3 371
Имам въпрос могат ли чужденци да закупят недвижим имот лично, или трябва да са фирма, регистрирана в България. Изобщо ако някой знае какви са изискванията за подобна покупка, моля да напише.Предварително благодаря.
трябва да имат регистрирана фирма или фондация в Бг. ако купуват само апартамент, не е необходимо.
обърнете се към адвокат.

# 2
  • Мнения: 172
Благодаря !

# 3
  • Мнения: 917
Имам въпрос могат ли чужденци да закупят недвижим имот лично, или трябва да са фирма, регистрирана в България. Изобщо ако някой знае какви са изискванията за подобна покупка, моля да напише.Предварително благодаря.
Чужденци могат да купуват лично, или чрез пълномощник недвижими имоти, но нямат право да притежават земя. Ако искат земя, или вила с двор - формират дружество и имуществото се записва, като капитал на дружеството. Апартаменти и подобни - направо купуват на свое име.

# 4
  • Мнения: 6 155
ЗС:

Чл.29. (изм.,ДВ,бр.31 от 1990 г.,бр.33 от 1996 г., бр.24 от 207 г.)
(1) Чужденци или чуждестранни юридически лица могат да придобиват право на собственост върху земя при условията на международен договор, ратифициран по реда на чл.22, ал.2 от Конституцията на Република България, обнародван и влязъл в сила, а чужденците - и при наследяване по закон.
(2) Граждани на държавите - членки на Европейския съюз, или на държавите - страни по Споразумението за Европейското икономическо пространство, могат да придобиват право на собственост върху земя при спазване на изискванията, установени със закон, в съответствие с условията на Договора за присъединяване на Република България към Европейския съюз.
(3) Юридически лица от държавите - членки на Европейския съюз, или от държавите - страни по Споразумението за Европейското икономическо пространство, могат да придобиват право на собственост върху земя по реда на ал.2.
(4) Чужденци и чуждестранни юридически лица могат да придобиват право на собственост върху сгради и ограничени вещни права върху недвижим имот в страната, освен ако със закон е установено друго.
(5) Чужда държава или междуправителствена организация може да придобива право на собственост върху земя, сгради и ограничени вещни права върху недвижим имот в страната въз основа на международен договор, на закон или акт на Министерския съвет.
(6) Чужда държава не може да придобива право на собственост върху недвижим имот в страната по наследство.
Чл.29а. (нов,ДВ,бр.24 от 2007 г.) Лицата по чл.29, ал.2, които не пребивават постоянно в Република България, могат да придобиват земя за втори жилищен имот след изтичането на срока, определен при условията на Договора за присъединяване на Република България към Европейския съюз.

# 5
  • Мнения: 172
Много изчерпателен отговор, който не тълкувам съвсем точно.
Положението е следното роден човек в България , но с паспорт от др. европ. страна - никога не е имало бълг-гражданство т.е. паспорт, лична карта...Сега иска апартамент на морето - за почивка лятото. Може ли или не може?
Доколкото разбирам ако апартаментите са без идеални части от земята на която са построени - може, а ако имат и земя - не става.

# 6
# 7
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Разбира се ,че може да си купи апартамент но земята си остава на собственика.

# 8
  • Мнения: 957
Господина да си регистира една фирма и може да си го купи без никакъв проблем..или ако е от строителя.. да си го купи на негово име ...............просто да се договори да го купи без идеалните части..или строителя след време да ги прехвърли  като си напарави фирма господина..

# 9
  • Мнения: 229
Иzвинявайте,че се намесвам  в темата,но ми стана интересно....
Аz съм българка,която има къ6та с 5 декара двор на село.Догодина подавам zа чуждо гражданство и 6те стана чуzденка(Австрия не дава двойно гражданство)....И по това,което чета нямам право да имам zемя в БГ newsm78 И какво става тогава с имота ми....Нали си е мой...6те ми го вzематли newsm78

# 10
  • Мнения: 957
Аз съм чувала..че крият за другото си гражданство..

Общи условия

Активация на акаунт