Плат за градинска люлка. Какъв и откъде?

  • 19 752
  • 7
  •   1
Отговори
  • Тук и сега
  • Мнения: 325

Здравейте! Преди няколко месеца ни изпадна евтина градинска люлка - триместна. Само конструкцията. Взехме я и намерихме вече възглавници за нея. Но искам да им направя калъфи, за да мога да ги пера. Не знам обаче от какъв плат са направени тези люлки по магазините и по-важното не знам откъде да го намеря. Моля кажете магазини ако сте виждали да продават и как се казва този плат, някакъв вид бризентов ще да е според мен newsm78.

П.с. Не ме съветвайте да си купувам готови тапицирани възглавници.

# 1
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Обикновено се ползва плат за тенти - като брезента е, само че го има в различни разцветки. Сещам се за едно магазинче на платения паркинг в края на затворената част на Пиротска, срещу пазара "Кирков",

Всъщност може всякакакъв по-дебел памучен или ленен плат.

Както и плат за пердета, също гледай да е от естествена материя.


Ако искаш да ти е по-евтино и разнообразно, можеш да направиш два комплекта калъфи от най-обикновено цветно хасе.

Сама ли ще ги шиеш?

# 2
  • Тук и сега
  • Мнения: 325
Благодаря! Ще проверя в магазина. Не знам всъщност дали ще правя калъфи или ще е поръбен плат с връзки на 4-5 места, за да стои изпънат. Много мразя като ми се свлича чаршаф или кувертюра. За плата, искам да е нещо шаренко и пъстро или нещо изчистено и стилно, всъщност какъвто десен ми хване окото, но да е здрав. Затова търся такъв бризентов плат. Не знам Американа ли му беше името, ама дано вие се сетите.

# 3
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Да, така му беше името.

Всъщност може и в магазин за дамаски да влезеш.

Ако не искаш да ти се смъква, ще трябва да го зашиеш за възглавниците на няколко места. Например с копченца.

А най добре е да отидеш в подфорума "Хоби" и та м ще ти дадат безброй идеи.

# 4
  • Мнения: 174
Единственото, за което се сещам е една фирма, която продава плат (платнища) за сенници и тенти. Тези платове са много здрави и би трябвало да свършат добра работа.
Оставям и адреса, дано да съм помогнала  Wink
http://www.boriana22.com/
Миналата седмица се обаждах за цени. Казаха ми, че зависи от плата и десена..трябва на место да се провери.
Успех!

# 5
  • Мнения: 139
Можеш да провериш и в Корал Спектър, http://www.coralspektar.com/index_bg.htm
Плата който те интересува се нарича Акрил - акрилен плат.

# 6
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Може да си избереш плат за дамаски. Има ги вече почти навсякъде.

# 7
  • Мнения: 17 546
Може да си избереш плат за дамаски. Има ги вече почти навсякъде.
Peace Точно това щях да напиша. Ти не искаш да опъваш на конструкцията плат за седалка, а просто да облечеш възглавници, които се поставят на пейката на люлката, нали!? Дамаската ще ти свърши идеална работа!

Общи условия

Активация на акаунт