Защо майките предпочитат вносните детски каши

  • 4 656
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте,
Аз съм любителка на родното и давам на моето слънчице Алекс, която утре прави 7 месеца само каши на "Слънчо". Тя страшно много ги харесва и много ме е яд когато споря с други майки, които твърдят, че вносните ги превъзхождат. С какво питам аз? Купувала съм и на Нестле и Милупа, те са по скоро безвкусни нямат никаква сладост.  Вие какво ще кажете по този въпрос?

# 1
  • Мнения: 502
   Аз купувах вносни,защото мислех,че са по-качествени.Но детето ми много малко е яло каша,може би само една-две кутии.Омръзнаха му бързо."Слънчо"не съм купувала,но бих опитала все пак,щом казваш, че са вкусни.

# 2
  • Мнения: 545
Именно защото нямат никаква "сладост",затова ги купувам. WinkНе виждам защо трябва да се добавя захар в кашите за толкова малки деца.Освен това много трудно се намират безмлечни Слънчо.

# 3
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Мей, моето дете е почти толкова голямо колкото твоето. И то също много обича кашите "Слънчо". Аз купувам само от тях.

# 4
  • Мнения: 1 896
Купувам предимно био каши, Слънчо нямат такива. Освен това искам да са безмлечни и без захар, това доста стеснява избора.

# 5
  • Някъде в мечтите си
  • Мнения: 411
А и "Слънчо" са със сухо мляко, и поради тази причина много майки избягват тези каши поне до годинката.
Аз лично не давам млечни каши,защото се обрива от тях.И ето,че се оказва,че не мога да използвам "Слънчо".

# 6
  • Елин Пелин
  • Мнения: 276
Всички каши на Слънчо са със сухо мляко. Аз лично давам на Никола безмлечни каши, които смесвам с кърма. Сега съм му взела млечна каша, но с АМ.
Аз съм опитвала кашите на Слънчо и страшно много ги харесвам. За съжаление за сега не отговарят на нуждите на моето бебе. Живот и здраве като започнем да ядем глутенови каши ще опитаме и на Слънчо-сигурна съм, че ще му харесат, но ще бъде малко по-късно.

# 7
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Купувала съм вносни каши на детето си, защото:
 - имат безмлечни видове
 - имат Био каши
 - имат безглутенови каши
 - имат каши БЕЗ захар

По принцип и аз съм за българското , но и пюрета Ганчев не купувам!!!!!!

# 8
  • София
  • Мнения: 1 504
А и "Слънчо" са със сухо мляко, и поради тази причина много майки избягват тези каши поне до годинката.
Peace
Вносните каши са с АМ, а не  със сухо пълномаслено мляко с каквото са "Слънчо" има и добавена захар.Пробвала съм ги и ми идват доооста сладки. Каша "Слънчо" почнах да давам след 1,2г и то да я пробвам дали ще й хареса, а и по някакъв начин да вкарам прясното мляко, къде с каша, къде с някакъв десерт, но определено си остава фен на кашите на Хумана и Милупа. На 7 месеца си се кърмехме на поискване и папкахме безмлечни каши или ако не ме мързеше се цедях да станат по-вкусни. Според мен тези каши за деца след 1 годинка. Иначе нищо против родното производство примерно за дрешки или обувки, ноооо за детските храни ми се струва, че ни куцат нещата...

# 9
  • Мнения: 256
Как да купя "Слънчо", като е с обикновенно сухо мляко?
По същата причина не купувам и Ганчев. Там освен сухо мляко има и домати дадени за доста крехка възраст.
А по принцип обичам българските неща.

# 10
  • Мнения: 781
Купувала съм вносни каши на детето си, защото:
 - имат безмлечни видове
 - имат Био каши
 - имат безглутенови каши
 - имат каши БЕЗ захар

По принцип и аз съм за българското , но и пюрета Ганчев не купувам!!!!!!
Peace Подкрепям напълно

# 11
  • Мнения: 2 231
Купувала съм вносни каши на детето си, защото:
 - имат безмлечни видове
 - имат Био каши
 - имат безглутенови каши
 - имат каши БЕЗ захар

По принцип и аз съм за българското , но и пюрета Ганчев не купувам!!!!!!
Добре казано. Аз предпочитам да заложа на немското, след като един познат ми разказа колко нечисто е производството на Ганчев. Слънчо са хубави, ядях редовно банановата каша като бях бременна (нещо ми се беше дояла), но на бебето си не съм купувала. Thinking

# 12
  • София
  • Мнения: 2 801
Купувала съм вносни каши на детето си, защото:
 - имат безмлечни видове
 - имат Био каши
 - имат безглутенови каши
 - имат каши БЕЗ захар

По принцип и аз съм за българското , но и пюрета Ганчев не купувам!!!!!!
Peace Подкрепям напълно
И аз  Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 6 248
Купувала съм вносни каши на детето си, защото:
 - имат безмлечни видове
 - имат Био каши
 - имат безглутенови каши
 - имат каши БЕЗ захар

По принцип и аз съм за българското , но и пюрета Ганчев не купувам!!!!!!

Точно!

Започнах да давам каши Слънчо след годинката чак. Ама Ганчев не!!!!

# 14
  • Мнения: 2 231
А аз се питам  МЕЙ като пусна темата каква цел имаше newsm78. Явно не са и интересни нашите публикации след като не взима повече участие, а може би това е само един вид безплатно маркетингово проучване, защо не се пордават кашите на слънчо  Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт