Отговори
  • Мнения: 44
Та въпроса ми е колко време след началото на захранването децата ви започнаха да изяждат по цяло бурканче (125-130мл.) пюре.
Захранваме се от 10 дни и изяжда по 60-70мл. и после си изпива по 80-90мл. АМ.
Опитах да слагам по 2 лъжички АМ в пюрето, но детето ми отказа категорично да го яде така.
Хапваме все още само зеленчукови пюрета на обяд. Бих искала да се ориентирам за грамажа на пюрето с течение на месеците, в кой момент да спра да предлагам АМ след пюрето и кога да предлагам по-големи количества пюре (150-190мл.), детенцето ми е на 5 месеца и половина Hug

Последна редакция: сб, 05 юли 2008, 09:14 от Vivi

# 1
  • Мнения: 27 524
На 6 месеца си изяждаше цяло, но аз не съм дохранвала с мляко след това. Не го мисли толкова, следвай детенцето  Hug

# 2
  • Мнения: 44
Благодаря Блонди, това означава ли, че на 6 месеца си заместила млечно хранене?

# 3
  • Мнения: 1 763
Две седмици след началото на захранването започнах да давам по цяло бурканче от 125гр. След това пак давах мляко, не че толкова му се пиеше, просто беше свикнал и си го искаше. Забелязала съм, че някой пюрета го засищат по-бързо и от тях яде по-малко. Например месно яде по 120-150гр,  зеленчуково-180-190, плодово-докато спра да му давам. Вече не предлагам мляко след пюрето.

# 4
  • Мнения: 27 524
Давах плодови тогава основно, между хранене. От зеленчуковите ядеше по-малко.  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 9 517
20-тина дена отказваше да замести храненето - изяждаше 60-70 гр. пюре и после мляко. Полека увеличи пюрето и накрая отказа млякото. Сега е почти на 6 месеца и храня с едно бурканче 125 гр. зеленчуково пюре и за десерт 40-тина грама плодово - колкото изяде.

# 6
  • Мнения: 161
Започнах да захранвам след като навърши 6 месеца, постепенно увеличавах количеството и до края на седмия месец вече имах заместено млечно хранене/обедното /.

# 7
  • Мнения: 22 432
Малко след като започнахме захранването давах само пюре без да дохранвам с мляко.
Захраних на 7месеца (5месеца коригирана възраст, дъщеря ми се роди недоносена). Доста бързо започна да изяжда цяло бурканче от малките, след около 2седмици.

# 8
  • Мнения: 31 178
Започнах да захранвам на 5.5 м. и постепенно премахнах млякото след зеленчуковото пюре, но дълго не изяждаше много и дохранвах с АМ. Слагах и вътре в пюрето, но не се хареса и си давах отделно.

# 9
  • Мнения: 8 242
125 гр. на 10-12м. Захраних на 6. Не съм го ограничавала - толкова си искаше..
150-180 гр. на 18м. и досега по толкова яде.. Не че му личи де (16 кг е  Blush) Ама за мляко не пропуска постоянно да ме напада  Crazy
Много ми е странно това заместване на хранене 2-3 седмици след захранване  Rolling Eyes

# 10
  • София
  • Мнения: 15 219
Когато започнах захранването, започнах с 1 лъжичка картофено пюре с кърма.
Всеки следващ ден увеличавах количеството с 1-2 лъжички, докато стигнахме до цяло бурканче от 190гр.
Което си е абсолютно постижимо и напълно нормално като темпо за 2-3 седмици.
Давах домашни пюрета, зеленчуците бяха пасирани с кърма или АМ, така че млякото присъстваше в храната на Иво.

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
 5 дни след захранването

Общи условия

Активация на акаунт