КАНДИДАТСТВАНЕ СЛЕД 7 КЛАС IX

  • 57 827
  • 498
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 3 192
... Ние сме приети в 73 у-ще с немски и руски и това ме прави щастлива
детенце иска повече във френската и би могла да се влезе на второ класиране
и затова сега имам едни мисли................, да ли да е както аз го искам или както тя
Ивсе пак мисля, че резултатите от таз годишните матури са красноречиви, пък и реализацията с немски + английски = следване в Германия е хубава перспектива

Честито на майката!
А тя ли ще учи в 73-то немски или детето?
Според мен трябва да бъде взето предвид неговото желание.

Желая успех на детето, каквото и да реши майката!

Колкото до резултатите от матурите - бистрихме ги и тях.
Те са всичко друго, но не и показател.

Моля, помогнете ми да разреша една дилема: 2 АЕГ или 31 (Бастилията). Според вас кое от двете училища е на по-добро ниво?
Дъщеря ми е приета в 31-во ИЕ, АЕ (първи избор в това школо ) и има много голям шанс да се класира във 2 АЕГ, ако я оставя на 2-ро класиране.
Всички около мен ме съветват да я запиша в 31-во и да не допускам да отиде във 2 АЕГ.

Още един глас в подкрепа на 31-во!
Добре те съветват хората, послушай ги.

Последна редакция: пт, 11 юли 2008, 19:51 от cool_witch

# 391
  • Мнения: 2 708
Ние сме приети в 73то по второ желание, лейди мама, с френски. Моята не искаше да чуе за руски. Френската я писахме след 73то като желание, просто защото си е хубаво училище, но виждам сега от мин балове, че ни стига бала и за там, както и за всички други но не и за 1ва НЕГ, което ни беше първото желание.
Но беше първо не за друго, а защото ни е по-удобно като местоположение. 73то ми харесва като репутация, която има напоследък, сградата не е на 200 години и др неща, но пусто ми е неудобно. Но здраве да е. Ние категорично искахме немски и затова сме доволни.
Хубаво ще е да стигнете до консенсус, защото все някоя от вас ще е недоволна и може един ден да вземе да каже - аз като исках това, ти ми рече онова ........ и става еднааааа.

Ние поне спор по това нямаме. Само спорихме за 2рия език,  аз исках с руски, тя с френски но се съгласих с нейното желание и като 2ро желание писахме 73 НЕ+ФЕ. И се класираме.  Wink

# 392
  • Мнения: 3 192
Ние сме приети в 73то по второ желание, лейди мама, с френски. Моята не искаше да чуе за руски. Френската я писахме след 73то като желание, просто защото си е хубаво училище, но виждам сега от мин балове, че ни стига бала и за там, както и за всички други но не и за 1ва НЕГ, което ни беше първото желание.
Но беше първо не за друго, а защото ни е по-удобно като местоположение. 73то ми харесва като репутация, която има напоследък, сградата не е на 200 години и др неща, но пусто ми е неудобно. Но здраве да е. Ние категорично искахме немски и затова сме доволни.
Хубаво ще е да стигнете до консенсус, защото все някоя от вас ще е недоволна и може един ден да вземе да каже - аз като исках това, ти ми рече онова ........ и става еднааааа.

Ние поне спор по това нямаме. Само спорихме за 2рия език,  аз исках с руски, тя с френски но се съгласих с нейното желание и като 2ро желание писахме 73 НЕ+ФЕ. И се класираме.  Wink

Крисче, поздравления за немския!
Ти да не хукнеш в понеделник да я записваш!
Изчакай второто класиране - мястото й в 73-то се пази, а с този бал има реални шансове за 91 НЕГ - минималния на това класиране е 32,894. Много сте близо.

# 393
  • Мнения: 38
Поздрави на всички, които споделят радостите и тревогите си в този форум. Радвам се, че след последните меко казано истерични дни всички звучите доволни и щастливи. Моят син е приет в СМГ София и още не знам дали да се радвам и да го оставя там или все пак да участва на 2-ро класиране за Испанската гимназия. Той още се колебае аз също.

# 394
Здравейте WinkДъщеря ми е приета в 31 СУЧЕМ-Стопански мениджмънт с АЕ GrinningЧудим се за второ класиране,дали да опитаме в НФСГ!Тя си иска 31-во.....пък ще го мислим до понеделник!На всички дечица честито!!! Laughing Peace

# 395
  • Мнения: 191
 wavey wavey wavey  МИЛИ МАЙКИ, БРАВО НА ДЕЧИЦАТА НИ!!!!   wavey wavey wavey

Не е имало, няма и няма как да има по-голяма радост и гордост от успехите на дечицата ни!!!
 sohappy sohappy sohappy sohappy

# 396
Искам да попитам и аз колко пада бала горе-долу?  newsm78 За ТБ има ли шанс за 1.125 разлика да се стопи? Благодаря предварително. Embarassed

# 397
За ЕГ "ПЛОВДИВ" и ЕГ "ИВАН ВАЗОВ"
Лично мое мнение от друг форум, направо го копирам без промени:
Преди три години и на мен ми се наложи да правя този избор, в началото се колебаех дали да пиша английската с английски на първо или второ след руската с английски, а после след като събрах информашия писах руската не на първо, не на второ, а чак на трето място, след англ. с АЕ и англ. с НЕ. Просто разликата между двете училища е доста голяма. В руската ще научиш първи език на едно много високо ниво, но не и такова както в англйската. Другото което е важно, защо ти е да учиш руски, когато можеш да научиш на едно задоволително до доста добро ниво немски /зависи си от теб/. За третия език в руската забрави, той се учи като СИП, тоест въобще, ама въобще не се учи. Материалната база на ЕГ "ПЛОВДИВ" е много по-добра, особено ако говорим за кабинети по немски език или информатика... Общо взето руската е като утешителна награда, всички предпочитат английската, а ако изберат руската то е защото някой приятел учи там или просто искат да им е по-лесно, всеки знае че там шестици доста повече се пишат... Все пак не забравяй, че ЕГ "ПЛОВДИВ" е на трето място по оценки от матурите в България, а ЕГ "ИВАН ВАЗОВ" дори не фигурира в топ 10! А това че руската учат повече в подготвителния клас въобще не е вярно, следобед просто си пишат домашните при друг учител, нещо като занималня. Иначе в някои отношения да си в английската с немски, не с английски, даже е по-добре - учат немски в класове по десетима, имат и учители от Германия! При всички положения се приготви първата година да ти е мн гадно ако не си учил езика както трябва преди това, освен това ще учиш в общежитията, а те са пълни с хлебарки!!!  #Crazy /това се отнася и за двете гимназии/

# 398
  • София
  • Мнения: 749
Ние сме приети в 73то по второ желание, лейди мама, с френски. Моята не искаше да чуе за руски. Френската я писахме след 73то като желание, просто защото си е хубаво училище, но виждам сега от мин балове, че ни стига бала и за там, както и за всички други но не и за 1ва НЕГ, което ни беше първото желание.
Но беше първо не за друго, а защото ни е по-удобно като местоположение. 73то ми харесва като репутация, която има напоследък, сградата не е на 200 години и др неща, но пусто ми е неудобно. Но здраве да е. Ние категорично искахме немски и затова сме доволни.
Хубаво ще е да стигнете до консенсус, защото все някоя от вас ще е недоволна и може един ден да вземе да каже - аз като исках това, ти ми рече онова ........ и става еднааааа.

Ние поне спор по това нямаме. Само спорихме за 2рия език,  аз исках с руски, тя с френски но се съгласих с нейното желание и като 2ро желание писахме 73 НЕ+ФЕ. И се класираме.  Wink

Крисче, поздравления за немския!
Ти да не хукнеш в понеделник да я записваш!
Изчакай второто класиране - мястото й в 73-то се пази, а с този бал има реални шансове за 91 НЕГ - минималния на това класиране е 32,894. Много сте близо.


Ние освобождаваме едно място там Peace Оставаме в АК...
Крисче, успех!

# 399
  • Мнения: 2 708
Уич, ще участваме разбира се на второ класиране. Wink И тъкмо се чудех от къде пък може да се освободят места, Ванче Hug от теб разбрах от къде е възможно. Защото тази година НПМГ е в общото класиране, та натам няма как да се освобождава.
Благодаря Ванче, успех на вас в АК, това си е супер страхотно училище, ама не съм само аз на опашката Wink

И още нещо Уич, сега пък като се размислих - ако пък падне бала с тия 0,114 и вземат че ни приемат в НЕГ, дали пък няма да искам 73то, няма угодия на тоя свят Hug Как не можеше да се премести 73 на по сгодно местенце ooooh!
Между другото, ако ти се премести мястото, демек минеш желание или повече нагоре, длъжен ли си да се запишеш на новото място, или вече избираш на кое от двете . Това ама хич не си спомням дали съм го чела.

Сега се появихме, че ходихме да се черпим с госпожичките по случай успеха на каката.  Laughing

Да ви питам нещо. Прави ми впечатление, като гледам минималните балове, че в НПМГ се получава нещо странно - в една и съща паралелка има деца както с почти макс бал, така и с бал около 22. Това не прави ли много разнородни тези паралелки и не е ли гадно за децата, които са се борили цяла година, учили и трудили се, да са заедно с тройкаджии - примерно по формулата на НПМГ ако има 4 по специалния предмет - 3 х4 + 2х3,5 + 3 - просто хипотетично - комбинациите може да са много, ама се до бала докарват - направо е ужасно дете с бал 33 да е заедно с това. Тази разнородност ме притеснява там.
Докато в ЕГ има запазена една компактност и много малка разлика между мин и макс бал, което събира на едно място деца с приблизително близки знания. Тогава нивото като цяло на класа е едно. А стадото нали се движи със скоростта на най-бавното животно. Та затова мен лично ми се струва много кофти това. Просто споделям мисли. Интересно ми е дали и вие сте го забелязали. Особено за паралелките с химия и биология. Там е много зле положението според мен.  Таблицата с баловете е екселска, и като си сложите филтър, много лесно се виждат тези неща. Аз досега не бях обърнала внимание на това. Може би сега много внимателно разглеждам данните, защото ми е до главата. Thinking

# 400
  • Мнения: 438
Krische - и на мен ми направи впечатление огромния и разтегнат бал в НПМГ.
На таблицата на РИО всичко е много странно. Даже се опитах да го споделя със сина,но той катогорично отказа да ме слуша. Това било първото му желание-биология и не искал да слуша коментарите ми. Неговият бал е 31,759-не е от най-високите,но все пак не е близо и до минималния. А пък иначе максималният бал в НПМГ е на трето място след НГ и СМГ...много странно е всичко това и като общо е класирана НПМГ на 42-място.....

# 401
  • Мнения: 3 192
Уич, ще участваме разбира се на второ класиране. Wink И тъкмо се чудех от къде пък може да се освободят места, Ванче Hug от теб разбрах от къде е възможно. Защото тази година НПМГ е в общото класиране, та натам няма как да се освобождава.
...
И още нещо Уич, сега пък като се размислих - ако пък падне бала с тия 0,114 и вземат че ни приемат в НЕГ, дали пък няма да искам 73то, няма угодия на тоя свят Hug Как не можеше да се премести 73 на по сгодно местенце ooooh!
Между другото, ако ти се премести мястото, демек минеш желание или повече нагоре, длъжен ли си да се запишеш на новото място, или вече избираш на кое от двете . Това ама хич не си спомням дали съм го чела.
...
Крис, за 5 минути да те изпусна от поглед и почваш с размислите.  smile3515
Имам аз да ти пиша едно дълго ЛС и да ти трия сол на главата, ама още не ми е дошла музата. Но като ми дойде...  Joy
Веднага щом мине второто класиране (нали знаеш, че трябва да отидеш до 73-то и да подадеш молба - не става автоматично) и я приемат в 91 НЕГ ще ти кажа аз какво мисля, а дотогава бъди така добра да забравиш от къде какво си чула за училищата и насочи мислите си към най-доброто за детето.
Мисли положително и всичко ще е наред!

А свободни места ще дойдат и от тук - НГДЕК
Изпитите им са били на 01.07. - писмен БЕЛ и след 03.07. - устен по история и обща култура
Тези деца са подали заявленията си за нашата класация преди да мине изпита им по история, така че сега всички тези момичета, приети в НГДЕК ще освободят заетите места.

А НПМГ не ми се коментира - знаеш колко се надявах да не се налага да използваме възможността.
Там отиват наистина мотивирани деца, за които гимназията е цел номер 1, но за съжаление след това присъединяване към кюпа и други "екстри", които МОН й даде, отиват и такива просто изкарали изпита с 3.
По тази причина моя приятелка записва сина си в СМГ, въпреки че беше в първите 10 по успех по математика в НПМГ.
Все тая - важното е умните и мотивираните да останат такива до 12 клас и да вземат от там най-доброто.
Другите не ги мисля - да се оправят.

... На таблицата на РИО всичко е много странно. ....
А пък иначе максималният бал в НПМГ е на трето място след НГ и СМГ...много странно е всичко това и като общо е класирана НПМГ на 42-място.....

Cvetina-71, няма нищо странно - статистиката е по минимален бал, не по максимален. Чакащите второ класиране ги интересува колко са близо до най-ниския.

# 402
  • София
  • Мнения: 1 201
Здравейте! Честито на всички деца и майки, които постигнаха заветните цели. На останалите - кураж и много късмет на второто класиране.
Наскоро открих този форум и съм благодарна на мамите, които пишат тук ( а някои, дори демонстрират завидни творчески умения! Wink Браво!)
Моля, помогнете ми да разреша една дилема: 2 АЕГ или 31 (Бастилията). Според вас кое от двете училища е на по-добро ниво?
Дъщеря ми е приета в 31-во ИЕ, АЕ (първи избор в това школо ) и има много голям шанс да се класира във 2 АЕГ, ако я оставя на 2-ро класиране.
Всички около мен ме съветват да я запиша в 31-во и да не допускам да отиде във 2 АЕГ.
Не е за подценяване, че живеем в Изток.
Моля, мами, кажете си мнението Wink

И аз гласувам за 31 СУЧЕМ, защото:
1.От мои познати, чието дете учи във 2-ра английска зная, че има голямо текучество на учители по англ. език. Хората са разочаровани, защото основната им цел е била детето да научи добре езика...
2.В 31СУЧЕМ се учи доста сериозно, разбира се и там има текучество на учители по английски, но все пак перспективите са по-добри.Материалната база на училището е много добра.Погледнете дори двора! Детето ми учи там до 7 клас /сега е приета във френската- бал 33.572!/ и в което и училище да влезеше след 31-во правеше извода:нашето училище е по-хубаво...Директорката на 31-во е доста амбициозна, това е може би едно от най-големите училища в страната и с делегираните бюджети вероятно ще даде малко по-високи заплати на учителите, следователно ще може да "краде" по-качествени учители от др. училища.
3. Щом живеете в Изток детето ще стига до училище доста бързо.

# 403
  • Мнения: 191
грешка

Последна редакция: сб, 12 юли 2008, 10:48 от julialexpetkova

# 404
  • Мнения: 2 708
Уич Hug Heart Eyes Hug, аз за протокола да кажа, че просто съм много лудичка и не ми обръщай внимание , понякога просто си изпадам в разни размисли и отклонения, но когато трябва се стягам аз. Просто съм толкова болезнено емоционална, толкова откачена, че ..... ама като гледам и други откачени има наоколо, добре че си ти наблизо, да ни поотупваш от време на време Wink
За НГДЕК не се бях сетила. Peace

И не се притеснявай - в понеделник още съм 73 да им кажа, че ще участвам на 2ро класиране Peace
Уич, благодаря ти за подкрепата. Peace

Представям си каква е еуфория у вас. И как каката закача малката. Ухх твойта мина и с двата броя, а аз само 1 година глътка въздух над водата и пак я почвам отначало тази песен.   Няма да ти казвам (така като те гледам как ги вадиш и знаеш всички неща от всякъде за дати, статистики и т.н) как имам цял фолдър 7ми клас. Вътре са два допълнителни за момента 2007 и 2008. Там са статистики, наредби, съобщения ..... вече в 2007 и 2008 има още фолдъри - български и математика, където пък има тестове ...... Wink абе луда работа не ами луда. И така догодина там ще се трупа и 2009 фолдър, докато му дойде времето за 2010 Joy Joy Joy Ако съм оцеляла до тогава.

Отивам след малко за сметана, че съм обещала един любим сладкиш на Ивчето, който й бях обещала като видя резултатите, а после може да го видите в Готварския, ако не ме домързи да го кача.

Още веднъж, поздравления за всички мами, и специални за Уич, Дидката и Биситка (Камъче и Галка си бяха опекли работата и не се тресяха като нас Wink) Сега ни чака едно парти - А сега накъде? Във вярната посока, а ние пак ще сме до тях!!!

Общи условия

Активация на акаунт