Здравейте. Големият ми син е на шест години и е с хранителна алергия. Роди се по естествен път, с помощта на вакуум-екстрактор, 4200. Кърмен е шест месеца, рано е захранен (по старата схема). Още от бебе има увеличени лимфни възли отзад на врата. Постоянно боледува, многократно е пил антибиотици.  В нослето му винаги има секрет. Много често вдига субфебрилна температура и я поддържа по няколко дни. Правени са му какви ли не изследвания, но не му е поставена диагноза. В кръвната му картина всичко е в норма, единствено лимфоцитите са леко завишени и има еозинофили (доколкото знам, показател са за алергия). В гърления му секрет откриха стафилококи и го лекувахме с Гаразон капки в носа (това беше преди една-две седмици).
Вече не знам какво да мисля - левкемия, СПИН, рак, туберкулоза, пиелонефрит,...? Какво е? Какви изследвания може да направим, за да разбера най-накрая от какво е тази пуста субфебрилна температура? Днес пак вдигна, без да има каквито и да било оплаквания. Току що се връщаме от спешния център и ни казаха да се изследваме за туберкулоза и пиелонефрит. А по телевизията чух, че ако човек има нощни изпотяване, увеличени лимфни възли и субфебрилна температура може да е болен от левкемия (но нали тогава и левкоцитите трябва да са увеличени? А при нас не са).