Бебе в болница и кърмене

  • 384
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 951
Бебчо се роди с инфекция и чак днес го прибахме от болницата. Доато беше там му носех кърма, но помпех повече отколкото той изпива. Въпросът ми е ако засуче нормално има ли опасност да ми намалее кърмата, т.е. трябва ли да помпам от време на време все пак?

# 1
  • Мнения: 789
Честито! Живо и здраво да ви е бебето!

В началото е добре да се доизцеждаш, за да стимулираш образуването на кърма. Но не прекалявай с количеството на изцеденото. Лично аз се цедих първия месец, но това е индивидуално. Виж как вървят нещата.

# 2
  • Мнения: 2 829
Здравей,
Честито ти бебенце! Хубаво е, че вече инфекцията е минала и сте заедно вкъщи!
Моят съвет е да поровиш малко в библиотеката-има много полезни статии за правилното поставяне на бебето на гърда, както и за преодоляване на кърмачески стачки и връщане на бебе от биберон на гърда-всички те ще ти помогнат да си уверена в себе си и да успееш да научиш бебенцето си да суче.
Ето това е любимата ми статия от библиотеката (много е кратка):
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=21073
Ако бебето ти засуче успешно-просто броиш напишканите и наакани памперси и ако всичко е наред-няма нужда нито да цедиш, нито нищо. Съществува обаче вариант докато бебенцето се научи да суче хубаво да се наложи да дохранваш с изцедена кърма след всяко хранене-така че е трудно да ти се даде конкретен съвет предварително. Опитай и виж как ще потръгне и пиши пак да разкажеш как вървят нещата, какво те притеснява...
Желая ти успех и да знаеш, че тук винаги ще се опитаме да ти помогнем! Hug

Общи условия

Активация на акаунт