Дали все пак съм забременяла?

  • 5 827
  • 17
  •   1
Отговори
здравейте и от мен! искам да ви споделя какво ми се случи и да ви задам 1-2 въпроса,като ще съм ви ужасно много благодарна да ме ограмотите Embarassed
Така... значи към11-14 юни имах много ясно осезаема овулация ,с болки в кръста и всички други екстри,на 27 ми се появи М. От 27 до 29 включително ...незнам как да се изразя възпитано / имаше постоянно бебеправене,не умишлено де,поради наличието на цикъла ми/.Във вторник на 02/07/2008 си правих кръвни изследвания ,не за да разбера дали съм бременна ,по други причини /по настояване на майка ми - профилактично да види нивата на хормоните ми и щтитовидната жлеза/. Такааааааа - изследваха ми PRL /  Embarassed / което има стойност 11,65 мл.Вчера попаднах на една статия че когато този хормон е под 5мл няма бременност до 3г.с.. Ако аз съм бременна съм във 1г.с. - и искам да попитам - възможно ли е по време на М да се забременее,и това че този хормон ми е над 5мл означава ли че съм бременна? Попитах в аптека и ми казаха че най рано мога да си направя тест за бременност другата седмица в понеделник на 07/07/08г.Много ви моля,кажете си компетентоно мнение.Чуствам се доста тъпо,защото осъзнавам че съм крайно неграмотна по тези така важни въпроси!  Embarassed и се извинявам ако подразня някой с поста си. Благодаря ви!

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
здравейте и от мен! искам да ви споделя какво ми се случи и да ви задам 1-2 въпроса,като ще съм ви ужасно много благодарна да ме ограмотите Embarassed
Така... значи към11-14 юни имах много ясно осезаема овулация ,с болки в кръста и всички други екстри,на 27 ми се появи М. От 27 до 29 включително ...незнам как да се изразя възпитано / имаше постоянно бебеправене,не умишлено де,поради наличието на цикъла ми/.Във вторник на 02/07/2008 си правих кръвни изследвания ,не за да разбера дали съм бременна ,по други причини /по настояване на майка ми - профилактично да види нивата на хормоните ми и щтитовидната жлеза/. Такааааааа - изследваха ми PRL /  Embarassed / което има стойност 11,65 мл.Вчера попаднах на една статия че когато този хормон е под 5мл няма бременност до 3г.с.. Ако аз съм бременна съм във 1г.с. - и искам да попитам - възможно ли е по време на М да се забременее,и това че този хормон ми е над 5мл означава ли че съм бременна? Попитах в аптека и ми казаха че най рано мога да си направя тест за бременност другата седмица в понеделник на 07/07/08г.Много ви моля,кажете си компетентоно мнение.Чуствам се доста тъпо,защото осъзнавам че съм крайно неграмотна по тези така важни въпроси!  Embarassed и се извинявам ако подразня някой с поста си. Благодаря ви!






Аз имам приятелка която забременя в последния си ден от цикъла. изчакай още малко време (поне седмица) и тогава си направи тест. Успех ти пожелавам!!! Praynig

# 2
здравейте и от мен! искам да ви споделя какво ми се случи и да ви задам 1-2 въпроса,като ще съм ви ужасно много благодарна да ме ограмотите Embarassed
Така... значи към11-14 юни имах много ясно осезаема овулация ,с болки в кръста и всички други екстри,на 27 ми се появи М. От 27 до 29 включително ...незнам как да се изразя възпитано / имаше постоянно бебеправене,не умишлено де,поради наличието на цикъла ми/.Във вторник на 02/07/2008 си правих кръвни изследвания ,не за да разбера дали съм бременна ,по други причини /по настояване на майка ми - профилактично да види нивата на хормоните ми и щтитовидната жлеза/. Такааааааа - изследваха ми PRL /  Embarassed / което има стойност 11,65 мл.Вчера попаднах на една статия че когато този хормон е под 5мл няма бременност до 3г.с.. Ако аз съм бременна съм във 1г.с. - и искам да попитам - възможно ли е по време на М да се забременее,и това че този хормон ми е над 5мл означава ли че съм бременна? Попитах в аптека и ми казаха че най рано мога да си направя тест за бременност другата седмица в понеделник на 07/07/08г.Много ви моля,кажете си компетентоно мнение.Чуствам се доста тъпо,защото осъзнавам че съм крайно неграмотна по тези така важни въпроси!  Embarassed и се извинявам ако подразня някой с поста си. Благодаря ви!






Аз имам приятелка която забременя в последния си ден от цикъла. изчакай още малко време (поне седмица) и тогава си направи тест. Успех ти пожелавам!!! Praynig




благодаря ти за мнението Hug но може ли някой да ми отговори на въпроса относно този хормон PRL?
разрових се из нета ,и единственто което разбрах че той има отношение към кърмата и набъбването на гърдите по време на бременност Embarassed Но много ми се иска някоя от вас да ми отговори - след като моите нива на това чудо са над 5мл - бременна ли съм ?Очаквам ви с нетърпение и то голямо  Hug

# 3
  • Мнения: 195
здравейте и от мен! искам да ви споделя какво ми се случи и да ви задам 1-2 въпроса,като ще съм ви ужасно много благодарна да ме ограмотите Embarassed
Така... значи към11-14 юни имах много ясно осезаема овулация ,с болки в кръста и всички други екстри,на 27 ми се появи М. От 27 до 29 включително ...незнам как да се изразя възпитано / имаше постоянно бебеправене,не умишлено де,поради наличието на цикъла ми/.Във вторник на 02/07/2008 си правих кръвни изследвания ,не за да разбера дали съм бременна ,по други причини /по настояване на майка ми - профилактично да види нивата на хормоните ми и щтитовидната жлеза/. Такааааааа - изследваха ми PRL /  Embarassed / което има стойност 11,65 мл.Вчера попаднах на една статия че когато този хормон е под 5мл няма бременност до 3г.с.. Ако аз съм бременна съм във 1г.с. - и искам да попитам - възможно ли е по време на М да се забременее,и това че този хормон ми е над 5мл означава ли че съм бременна? Попитах в аптека и ми казаха че най рано мога да си направя тест за бременност другата седмица в понеделник на 07/07/08г.Много ви моля,кажете си компетентоно мнение.Чуствам се доста тъпо,защото осъзнавам че съм крайно неграмотна по тези така важни въпроси!  Embarassed и се извинявам ако подразня някой с поста си. Благодаря ви!


Ами, освен да те насоча към библиотеката друго не виждам, какво може да се направи. Явно си доста неосведомена.
Първо този хормон е пролактин и за да си наясно дали е в норма виж референтните граници на изследването. Този хормон, обаче не дава информация за наличие на бременност. А това е именно beta ЧХГ, който се прави най-рано на 12 ден от овулацията.
Така, ти не знаеш кога ти е била О. Ако си с 28 дневен цикъл, то О е някъде около 14 ден. Това се установява с тест за овулация, мерене на базална температура (в дупето) или чрез ултразвук при гинеколог.  Тоест, ако на 27 юни ти е бил първият ден на М, то днес ти е 9ти ден и най-вериятно Овулация ще предстои. Използвай някой от горните методи и правете секс около дните когато теста за овулация е положителен.
Всъщност, запознай се по-напред с материалите в библиотеката и после питай. Тук момичетата с радост отговарят. 

# 4
  • Мнения: 862

Ами, освен да те насоча към библиотеката друго не виждам, какво може да се направи. Явно си доста неосведомена.
Първо този хормон е пролактин и за да си наясно дали е в норма виж референтните граници на изследването......

Peace Peace Peace
lnqlnq, това  което си писала е доста объркано и честно казано, трябваше да го прочета няколко пъти за да хвана точно смисъла newsm78
Sonnic ти е написала точно това, което ти е необходимо да знаеш. Поразрови се из закованите теми и прочети малко за овулацията, методите за изследването и, хормоните и т.н.
Рано ти е за каквито и да били тестове за бременност, ама мнооооого рано.

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
И аз това и казах. Да не бърза още и да изчака малко с тестовете. Той Господ си знае работата. И все пак успех миличка. Дано да видиш EFP

# 6
благодаря ви момичета . много сте мили и отзивчиви
ще чакам и  между временно си чета тука зарни работи. и ако има нещо положително ще ви се похваля Hug
някой ми е направил тема специално за моя въпрос ли? или аз нещо съм се побъркала  Rolling Eyes

# 7
  • София
  • Мнения: 6 302
Ако става въпрос за Пролактин, то по неговото ниво ни най-малко не може да се съди дали има бременност. Виж си референтните граници на хормона в изследването. Така и не става ясно твоя в норма ли е или не. Ако е над горната граница, това би могло да означава, че имаш проблеми с овулацията, може да е и друго, но няма смисъл да гадаем. И по-добре се консултирай с лекар.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Пролактина наистина се покачва при бременност , но той е хормон свързан повече с кърмата.В ранна бременност той не се покачва значително ,за да бъде критерий за бременност или не .

# 9
  • Мнения: 1 085
Пролактина наистина се покачва при бременност , но той е хормон свързан повече с кърмата.В ранна бременност той не се покачва значително ,за да бъде критерий за бременност или не .
Много точно казано.

# 10
  • Мнения: 3 092
Не , високите нива на пролактин не са показател за наличие на бременност .
Аз също обаче стискам палци за положителен резултат. Peace

# 11
  • Мнения: 145
Здравейте и стискам палци.Аз ли нещо не съм в час или има шанс да се бебеправи по време на М. Възможно е по-скоро да не съм в час...то чавек от чакане се изчоква

# 12
  • Мнения: 1 085
Какво стана с авторката.

# 13
  • Мнения: 3 092
Възможно е по-скоро да не съм в час...то чавек от чакане се изчоква
не искам да съм груба , но се боя че не си в час , освен това моля те използвай опцията "проверка правопис " Peace
Поста ти направо не искам да го коментирам  ooooh!

# 14

Общи условия

Активация на акаунт