За кистите и кърменето

  • 444
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 776
Здравейте! Включих се към една тема, но тъй като не получих отговори, реших да пусна отделна. Преди няколко години ми откриха фиброаденом. От гърдите ми при натиск се отделяше прозрачна кафеникава течност на капчици. Излекувах се. Сега в края на третия месец от бременността пак си открих кистички и се лекувах до шестия месец някъде. Мисля, че гърдите ми вече са ок. Обаче се чудя дали ми изтича коластра или пак течност като предишната. Въпросът ми е следният: дали след раждането да попитам в болницата или отсега да поискам /но къде и как/ да ми се изследва секрета от гърдите? Ще раждам във В.Търново. Какво съдържа тая течност и дали не е опасна за бебето, ако случайно се съдържа в кърмата? Страхувам се да не си отровя детето при евентуално кърмене. Дали има други такива случаи? Моля за съвет как да постъпя! Благодаря!

# 1
  • Мнения: 502
  Не мога да помогна с отговор за съжаление.При всички случаи се консултирай с гинеколога си и с педиатъра.Можеш да попиташ и в здравния подфорум. Peace

# 2
  • Мнения: 9 776
Благодаря ти все пак! Вече бях започнала да си мисля, че никой не влиза в този подфорум.

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Със сигурност няма да отровиш бебето с нещо, което се отделя от гърдата, не се притеснявай. Това, което ти изтича в момента, най-вероятно си е съвсем очакваната за този етап коластра. Можеш да отидеш на мамолог и за твое успокоение да поискаш изследване на секрета, за да се чувстваш комфортно и да не го мислиш. Хормони изследвани ли са ти? Понякога при повишен пролактин може да се отделя коластра от гърдите дори когато не си бременна - да не би това да е бил случая и при теб?
Фиброаденомите не са пречка за кърменето, даже кърменето може в някои случаи да помогне да изчезнат. Може докато си в болницата след раждането да поискаш преглед от мамолог да се види как се развиват при променените хормони при започване на кърменето, за да не се шашкаш - просто говори с лекарите на визитацията, кажи им, че имаш фиброаденомчета и искаш преглед и ще те пратят да те видят на ехограф, ако преценят, че е нужно.

# 4
  • Мнения: 9 776
hedra, благодаря и на теб. Научавам доста полезни неща. Това, което смятам да направя е да се срещна с лекаря, който ме лекуваше /той знае, че съм бременна в момента/ и да го попитам направо за течността дали би навредила на бебето. Направих грешка, че пропуснах контролния преглед при него преди две седмици, но и сега не е късно. Ще си уговоря среща. И после ще пиша, като се надявам да съм полезна и на други майки.

Общи условия

Активация на акаунт