Суеверията за бременността

  • 5 184
  • 79
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 095
Вярвате ли в суеверията за бременността? Какви сте чували?
Ето малко примери Simple Smile


Десет мита за бремеността
Автор Donna Engelgau
24. 10. 2005
Веднъж разпространи ли се новината, че сте бременна, не се изненадвайте, ако роднини, приятели и дори непознати започнат да ви дават “полезни” съвети. Истината, е че бременността винаги е съпътствана с различни суеверия и митове, които се предават от поколение на поколение.

Представяме ви едни от най-известните митове, които могат дори да ви развеселят и не са истина според д-р Стоун и д-р Едлеман, специалисти в областта на гинекологията в медицински център “Моунт Синаи” в Ню Йорк. Те са автори и на книгата “Бременост за глупаци”.

Измамата за пикантната храна
Пикантната храна може да придизвика раждане.
“През повечето време бременната може да яде всичко, но има определени храни, за които им казваме да внимават или да се опитат да избягват”, казва д-р Стоун. “Тези храни са меките сирена, непастьоризираните сирена и сирената от сурово мляко. В редки случаи, могат да съдържат бактерията lysteria, която се свързва с причините за аборт и преждевременно раждане.”

Заблудата за нивото на сърцето на плода
Ако сърцето на вашето бебе е разположено ниско, то това означава, че е момче, а ако то се намира по-високо бебето ви е момиче.
Друго поверие гласи, че ако бременна вдигне ръцете си над главата по този начин ще задуши бебето си.

Суеверието за страстния секс
Страстният секс ще предизвика преждевременно раждане. “Сексът няма да причини раждане и съветваме хората да дават смело напред. Заслужава си да се опита!”, казва д-р Стоун.

Поверието за парливото усещане в гърдите
Ако бременната жена често изпитва парливо усещане в гърдите, то това означава, че бебето й ще се роди с много коса на главата.

Митът за ечемик на окото
Тези, които откажат на бременна храната, която много й се иска, ще получат ечемик на окото.

Измамата за грозното бебе
Ако бременната види нещо грозно или ужасно, нейното дете ще се роди грозно. “Това поверие е грешно поради две причини: първата е, че няма научно доказателство за това и второто е, че няма грозно бебе”, казва д-р Едлеман.

Поверието за “петното от кафе”
Когато бебето се роди с кафяв белег (известен като петна от кафе с мляко), това означава, че майката е пила много кафе или е имала неосъществили се желания, докато е била бременна. Още един мит!

Поверието за пола на детето
Ако лицето на бременната погрознее, то тя ще роди момиче и то ще открадне цялата й красота. Д-р Стоун казва, че това твърдение е толкова невороятно, защото кое би било това момиче, което би сторило такова нещо на майка си. Както и да е, това не е истина и звучи смешно.

Поверието, свързано с формата на корема
Ако коремът на бременната е по-широк, това означава, че ще роди момиче. Ако пък коремът й е тесен и напред, то тя ще роди момче. “Това е всеизвестен мит, но и той не е истина.”, казва д-р Едлеман.


“По време на бременност, най-добрата стратегия относно съветите от приятели е от тях да се взима често с мярка, колкото щипка сол”, казва д-р Елдеман и добавя: “но когато става въпрос за съвет от Вашия доктор, тогава трябва да слушате внимателно.”

Статията е преведена от змейковица

# 1
  • Мнения: 4 335
Уж не вярвам,а така и не напазарих преди да родя за бебо Embarassed

# 2
  • Мнения: 583
Забавни са, но наистина са митове PeaceСпоред някой от тях трябваше да родя момче Mr. Green

# 3
  • Мнения: 3 312
само на някои от тях   Laughing

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
само на някои

# 5
  • Мнения: 99
Можеби всеки вярва малко или много.Но вярно е,че има някой ъпсурдни и смешни суеверия свързани с бременността. Sunglasses 

# 6
  • Мнения: 1 095
Можеби всеки вярва малко или много.Но вярно е,че има някой ъпсурдни и смешни суеверия свързани с бременността. Sunglasses 
На кое например трябва да се вярва?
Аз например май с нищо не съм се съобразявала  newsm78

# 7
  • Мнения: 682
Въобще не вярвам на никакви суеверия!

# 8
# 9
  • Мнения: 2 821
От така изброените само едно ми направи впечатление. Малката ми дъщеря се роди с петно на ръката. Сега от слънцето е кафяво, а тя е много бяла принципно. Вярно, че не съм спирала да пия кафе през бременността newsm78...не вярвам на поверието, че родилните петна са от стряскане на жената....
Обаче едно суеверие изпълних с втората бременност. На моя приятелка майка й почина и не отидох на погребението. Още се натъжавам за това, че не се осмелих да бъда до нея в такъв момент....всички ми казваха да не ходя Confused

# 10
  • Мнения: 3 376
Мислех,че само в България се носят подобни митове и легенди Mr. Green

# 11
  • Мнения: 4 965
Единствено за секса /от изброените в началото/ има определен резон - аз имах изключително рискова бременност и сексът беше табу, за да не получа контрекции.
Иначе, поверия, суеверия и т.н. не спазвам.

# 12
  • Мнения: 2 587
Не вярвам и повечето от посочените примери не са вярни в моя случай:
- кафе пиех много,но по дъщеря ми нямаше никакви петънца,дори и колкото бенка;
-не съм изпитвала парливо усещане в гърдите(нито съм имала киселини или други подобни),но бебка се роди с мноооого коса;
-относно погрозняването на бременната съм чувала точно обратното,но нито едно не е вярно-в повечето случай бременните се разхубавяват(говорим за лицето,не за кг  Grinning) ;

# 13
  • Мнения: 6 461
Не вярвам в суеверия.
Забавно ми е да ги чета....и как едно време са се "вързвали " на тях. Mr. Green

# 14
  • Мнения: 780
Някои от написаните неща, чувам за първи път.Уж, не вярвам на суеверия, ама ...Не отидох на погребението на свекър ми-въобще не ме пуснаха там/съвестно ми е, беше много добър човек/.Коремът ми беше остър и всички казваха, че ще е момче-не познаха.Обаче, една колежка ръси по главата ми сол Rolling Eyes Simple Smile и каза, че ще е момиче Simple Smile.Скъсих си косата, след като знаех, че съм бременна...Според всички, бременността добре ми се отразявала т.е. не съм била грозна Simple Smile, пък имам момиче...

Общи условия

Активация на акаунт