За кръвта :)

  • 2 634
  • 20
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
Искам да ви попитам нещо... имам по гърба и лицето (но толкова много) пъпки.Вече съм на 22 години и не ми се вярва да е от пубертета.Та ако отида да дам някъде известно количество кръв дали ще има някаква полза.Сега преди 3-4 дни започнах да пия бирена мая но се притеснявам да не напълнея от нея.Казват че не ми е чиста кръвта и за това ми излизат тези пъпки.Според вас какво да направя?  newsm78  Thinking

# 1
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Дерматолог!

# 2
  • София
  • Мнения: 3 879
чак пък да не ти е чиста кръвта newsm78
сигуно е някаква алергия, иди или на алерголог или на дерматолог Wink

# 3
  • София
  • Мнения: 39 739
Пускането на кръв са го практикували преди време.
Според мен консултация с дерматолог.

# 4
  • Добрич
  • Мнения: 5 446
Дълго време имах твоите проблеми. Сигурно имам поне 10 рецепти изписани от дерматолог. Едва ли ще напълнееш от бирената мая, но ти препоръчвам вместо нея да пиеш Дермабион. Той съдържа бирена мая, но е обогатен с още вещества  цинк, вит А  и др., които не помня точно. Пила съм и двете неща и ефекта от Дермабиона е определено по - добър. В продължение на няколко години правех по един курс / няколко месеца /на лечение с него и съм много доволна. Това, че кръвта не е чиста са неща останали от нашите баби. Става въпрос за проблеми с обмяната на веществата, които бирената мая / Дермабиона/ обикновено могат да решат.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
Благодаря ви на всички   bouquet

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
А това Зинерит няма ли да е от полза .... или викате първо на дерматолог да ида  Thinking  Wink  Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 39 739
Не е лошо 1во на дерматолог да отидеш. На едни едно лекарство помага, на други не.

# 8
  • varna
  • Мнения: 404
да отиди на дерматолог,но е добре да си направиш хормонални изследвания!Такива пъпки понякога се появяват при хормонален дисбаланс

# 9
  • Добрич
  • Мнения: 5 446
Можеш да се мажеш с каквото искаш, но обикновено тези пъпки не са проблем, а са следствие от някакъв проблем. Кожата казват, че е огледало за здравето на човека. Ако някъде има проблем, който е невидим за нас кожата реагира на този проблем видимо. Мазилата ще лекуват пъпките, които са излезли, но няма да решат истинския проблем. За да се почувстваш добре трябва да откриеш на какво се дължат пъпките. Предполагам ,че си чела кои храни са противопоказни при акне. Може да ти изглежда празни приказки, но рационалното хранене е важно в случая. Замисляла ли си се за храните, които преобладават в менюто ти и които е добре да се избягват  / например шоколад, кафе, захарни изделия, мазнини и т.н./ ?

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
Да така е много сте прави!!!! Ще проверя за добър дерматолог в Пловдив и отивам!!!Не се храня здравословно... но пък и не ям само вредни храни.  Peace   bouquet  Hug на всички!!!

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
Ами да ви кажа... ходих на дерматолог това моето е акне аз го имам много време и сега останаха само белезите  Sad лекарката ми предписа лосион,пяна,контактубекс,крем и слънцезащитен крем ако   
(ако ходя на плаж) и ми каза че ако искам мога да си направя химичен пилинг или дермабразио.Второто със сигурност ще го пропусна.От утре започвам с медикаментите и след месец трябва да ида за да видим какво става. Crazy

# 12
  • Добрич
  • Мнения: 5 446
Желая ти успешно справяне с проблема. Дано всичките тези мазила ти помогнат да се избавиш от досадните пъпки.

# 13
  • Мнения: 229
И моята дъщеря има нещо подобно -пъпки като акне по лице,по гърба по малко ,по горната част на ръцете,които обаче непрекъснато изтисква и замърсява ,0а и остават и гадни белези..Обаче откактозапочна да ходи на плаж доста от пъпките се поизчистиха

# 14
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Даването на кръв не лекува.
Тия пъпки са от инфекция, отиди на лекар, вероятно ще се наложи да се мажеш с антибиотик или нещо подобно.

Общи условия

Активация на акаунт