направление

  • 3 691
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 397
Майчета, искам да попитам някоя от вас наясно ли е с разликата между направленията 3 А и 35 и двете трябва да са за детски кардиолог.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 300
Няма нищо общо между едното и другото - направления са за високоспециализирани медицински дейности /ВСМД/, а 35 е кодът на специалност "Детска кардиология". Няма направление 35.
се издава, когато е нужно извършване на ВСМД /независимо за коя специалност/, а кодът посочва кой специалист извършва тази дейност.
В случая - издадено е направление за ВСМД към специалист по детска кардиология с код на специалността - 35.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 546
Направление 3А личният ти лекар не може да издаде. Това направление се издава от специалист кардиолог. Едва тогава той ще прецени дали трябва да те пренасочи с направление 3А. В Клиниката по детска кардиология направление 3А ти е необходимо за ехографа. Иначе с обикновено направление за кардиолог ехограф не влиза в "сметките".

Поне аз знам, че е така когато се интересувах за моят син.
Дано съм ти помогнала Grinning

# 3
  • Мнения: 190
Направление 3а си го взимаш от личният лекар и си записваш час в НКБ в 59-ти кабинет, преглеждат ти детето и от там нататък в зависимост от това, какво ще излезе те ще ти обяснят какво трябва да направиш.

# 4
  • Мнения: 397
благодаря за разясненията
Имаме час за д-р Велковски и направлението което ми даде педиатърката е с код 35, а на записването при кардиолога ми казаха направление 3 А
Затова исках някой да ми обесни

# 5
  • София
  • Мнения: 2 300
Направление 3А личният ти лекар не може да издаде. Това направление се издава от специалист кардиолог.
Направлението може да се издаде и от друг специалист, не е задължително да е кардиолог. Така е и в случая - педиатър издава направление "3а" за специалист кардиолог.

Общи условия

Активация на акаунт