Проблемно хранене на бебе на 3 седмици

  • 3 474
  • 33
  •   1
Отговори
  • Русе/ София
  • Мнения: 695
Скъпи майки,
имам бебе на 24 дни хранено с Фризопеп. Проблема е, че не може да изяжда повече от 40-50 мл. Знам че около първия месец трябва да достигнем количество 90-110 мл на хранене, а аз дори не мога да увелича грамажа на 60?!  Thinking Confused
Опитвам се да го кърмя но, почти не суче нищо, само се върти, дърпа и спи (по скоро играя ролята на залъгалка  Embarassed) ( Имам много малко кърма и педиатърката каза дане разчитам на нея,но да го държа по 5 минути на гърда за дане губя връзката с дето. Честно казано държа го и по половин час, без резултат- спи дълбоко)
Когато изпие 30-40 мл адаптирано също заспива и е невъзможно да бъде събудено. Спи 3-5 часа. Ако вкарам насила още десетина грама, повръща обилно.
Дайте съвет моля ви. Някой попадал ли е в подобна ситуация. С първото детенце нямах такива проблеми. То също е "злоядо", но поне като бебе се хранеше - още на 5 ден изяждаше по 60-70 мл.
Четох в книгите, че ако се изхожда по-малко от 2-5 пъти на ден, не му е достатъчно количеството храна. А бебето ми ака веднъж на 2-3 дни...Значи ли че съвсем нищо не яде? Пие вода около 150 мл на денонощие (предимно денем, през нощта се опитвам да го накарам да яде....)

# 1
  • Мнения: X
А защо даваш Фризопеп?

# 2
  • София
  • Мнения: 9 517
И защо даваш вода, предполагам със захар?

# 3
  • Мнения: 9 973
150гр. вода са много
моето е на 10м. и не пие толкова(по принцип)

# 4
  • Мнения: 4 335
Защо не пробваш с друго АМ?

# 5
  • Русе/ София
  • Мнения: 695
Педиатърката в родилното изписа Фризопеп защото детето повърна обилно количество околоплодни води и кръв (еднократно). Предположиха че има кървене в стомаха или при аспирирането са му наранили хранопровода. Биха му витамин К за спиране на кървенето, слава Богу не се стигна до преливане и на плазма. Бебето се роди със секцио и сестрите казаха че се случва често при такова раждане (но и при нормалното също не било изключено)
Аз помолих дасе смени млякото, че не ми е нещо по джоба  Tired но лекаркарката каза че има опасност тази клинична картина (с кървенето) да се повтори между 30-40 ден и затова до тогава да останем на това мляко - като застраховка, а не че детето е алергично. Било най-щадящото стомахчето мляко. После сме можели да минем на Фризо HA.
За водата (със захар) ми казаха между 120-150 мл - да изпива заради горещините.
Нали само на изключително кърмените бебета може да не се дава вода, а ние сме предимно на адаптирано и се "дохранваме" с кърма Sad
Вече си мисля че не й харесва млякото. Опитах да дам на голямото детенце (то е на Фризо 3) и изобщо отказа да го пие.

# 6
Аз хранех моето бебе с нан ха 6 месеца и така и не успяхме да дотигнем коли4ествата които пише на кутията 4е трябва да изяжда–ядеше  50мл по малко на ядене. Освен това акото й стана сиво–зелено и акаше и все още ака само веднъж на ден. За сметка на това обаче пишка доста 4есто и сменяме 8 моооокри пелени на ден. Много бебета акат введнъж на 3 дена/ нормално е и ако бебето се 4увства добре няма защо да се притесняваш

Не тормози бебето ако не иска да яде- аз твърде късно се успокоих да не би да умре от глад и кърмата ми спря около 7 седмица. Кърми го колкото можеш, предлагай АМ и ако ти откаже го остави да спи. Няма да умре от глад...или поне не без рев  Laughing Не давай вода. Рано му е още. Набавя си течности от кърмата и АМ. Когато Хелена беше на 4-5 седмици ядеше по 400/500мл на денонощие разпределени на 6 пъти. Сега е на 6 и половина и изяжда или изпива по 800мл...Пак по–малко от връстниците й, но пък има достатъ4но сили да блъска пети4ки в пода 4асове наред и да пее по цял ден..

помни 4е кърмата ще отговаря на нуждите на бебето след 6 седмица.

# 7
  • Мнения: 191
elida, 150мл вода за едно новородено са много. Моята дъщеря не изпива толкова. Не мисля, че правилото да не се дава вода важи само за кърмените бебета.  Млякото (независимо дали е АМ или кърма си е 96%вода). Ако тези 150мл вода които изпива, бяха мляко едва ли щеше да се тревожиш, че не яде достатъчно. Предлагай на бебецето мляко вместо вода, без друго то още е прекалено малко за да прави разлика между жажда и глад. Като си напълни мъничкото стомахче с толкова вода, как ще пие мляко? Успех.

# 8
И аз бих те посъветвала да даваш мляко вместо вода.
Продължавай да даваш водичка,но в по-малки количества.
Наистина бебчето едва ли прави разлика между водата и млякото,когато е гладно налапва стръвно и водата. baby_neutral Laughing
УСПЕХ. Party

# 9
  • София
  • Мнения: 9 517
elida, 150мл вода за едно новородено са много. Моята дъщеря не изпива толкова. Не мисля, че правилото да не се дава вода важи само за кърмените бебета.  Млякото (независимо дали е АМ или кърма си е 96%вода). Ако тези 150мл вода които изпива, бяха мляко едва ли щеше да се тревожиш, че не яде достатъчно. Предлагай на бебецето мляко вместо вода, без друго то още е прекалено малко за да прави разлика между жажда и глад. Като си напълни мъничкото стомахче с толкова вода, как ще пие мляко? Успех.
Моята е само на АМ от 20-я ден. До 5-я месец категорично отказваше вода (никога не съм слагала захар). Сега изпива по 20-30 мл., колкото да не ми наруши хатъра, че съм я преварила и приготвила, а вече сме заместили 2 хранения. Предлагай мляко вместо вода.

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не давай толкова вода-предлагай само мляко

# 11
  • Мнения: 393
  Здравей,Елида!Добре те съветват майчетата за водата-множко е,но .....може и да си е злоядо детето TiredДано да не е и да прояде,когато намалиш водата,и не искам да съм песимист,ама моето зверче е на 6 мес и изпива по 100 ooooh!млНа 120 се радваме ужасно много,а повече-чисто събитие,направо отива на мираж.За товво и я захраних набързо-по едно време ,на смяната на Милумил 1 с 2-ката,отказа тотално млякото.Пак се мъчих да налучкам млякото около седмица и сега  е на НАН-по около 100мл 3 пъти(с нощно хранене),малко бурканче на хип зеленчук,ама не може да го изяде цялото,и малко каша.Яде през 4 часа и никога не е гладна Tired
  Дано при вас е различно,да не е злояда,ама тук има тема-"Има ли други такива бебета"-там има идеи за такива съкровища-УСПЕХ!!

# 12
  • Мнения: 1 147
Спри напълно водата и предлагай само мляко. Много е рано да пие толкова много вода, за подсладена да не говорим.
Също така, възможно е просто детето да яде по-малко и в това няма нищо страшно, те сами регулират режима и количеството храна, не го насилвай.

# 13
  • Мнения: 22 430
Моят съвет също е да спреш напълно водата, или поне не повече о 20-40мл. Дъщеря ми и до сега не пие повече от 10-30мл на ден.
Това за кървенето в стомаха и т.н. като гледам е само предположение на лекарите. Ако имат съмнение аз нещо такова защо не са обърнали повече внимание, да направят изследвания и т.н.
Напълно възможно е това мляко да не му харесва. Като минат въпросните 40дни го смени с Милумил или Аптамил, или някое по-сладко мляко. Другият вариант е да пробваш млека докато някое му хареса.
Не се безпокой, никое бебе не е умряло от глад, не се притеснявай, успокой се и бебето също ще стане по-спокойно. Щом го държиш близо до теб напълно усеща напрежението ти, особено щом опитваш да го кърмиш.

# 14
  • Мнения: 2 829
Защо не опиташ 1 ден да не даваш вода и да преброиш напишканите памперси? По принцип и аз смятам, че тези 120-150 мл. вода означават 120-150 мл. мляко по-малко за бебето.
Моето предположение е, че детето все пак изсуква повече отколкото си мислиш и затова иска само малко от Фризопеп-а. Ако бебето има повече от 4-5 добре напишкани памперса на ден можеш да спреш да се притесняваш. По принцип ако бебето е кърмаче би трябвало през първия месец да ака поне 3-4 пъти на ден, но ако е на АМ не знам дали правилото е същото. Но около навършването на месец (понякога и по-рано) бебоците се променят и започват да акат по-рядко-по веднъж на ден, или веднъж на няколко дни. Твоето бебенце винаги ли се е изхождало по същия начин?
Понеже сте на смесено хранене ти е трудно да разбереш какво количество храна поема бебето. Ето как можеш да разбереш:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=21073
Правили ли сте контролни тегления? Бебенцето видимо порастнало ли е?
Друг потенциален проблем може да е разликата във вкусовете на кърмата и Фризопеп-а. Кърмата е доста сладка, а Фрисопеп-а (доколкото знам) е с неприятен вкус (или поне различен от кърмата). Може би бебето все пак има вкусови предпочитания? Имаш ли желание и възможност да се срещнеш с консултант по кърмене и да поговорите за възможностите да си увеличиш кърмата? Предварително те моля да ме извиниш ако вече си правила усилия за увеличаване или ако не искаш да обсъждаш въпроса.

Общи условия

Активация на акаунт