Европейско кино

  • 967
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 916
Гледате ли европейско кино? За мен много от европейските филми са в пъти по-смислени от американските! Та, кои са любимите ви филми?

Аз обожавам няколко италиански филма! Heart Eyes

1. "Tre metri sopra il cielo"

2. Продължението на първия "Ho voglia di te"

3. "Non ti Muovere"

4. "La Meglio Gioventu"

5. "La vita e bella"

Да не забравя и " Елиза "!

Сега сте вие!  bouquet

# 1
  • Мнения: 2 617
Посочените от теб филми са само пример за кино, произведено в Италия (в случая) и то не най-добрия (за съжаление страната има много по-добри образци точно на "европейско кино").
Няма лошо, че харесваш Riccardo Scamarcio, в който са влюбени много момичета, но по-удчано в тема с твоето заглавие би било да си говорим за италианския неореализъм, ако държиш да останем в същата държава  Peace

(Между другото, излезе и третия филм от поредицата книги на автора на първите две, посеочени от теб - Federico Moccia. В този случай, обаче, вместо signor Scamarcio, идва ред на Raoul Bova - http://www.imdb.com/title/tt1074213/Wink

Добро решение, но слаби примери, това е моето мнение.
Да не говорим пък за Elisa Thinking   Laughing

# 2
# 3
  • Мнения: 916
Благодаря ти за споделеното мнение!
Хората са различни и разбира се имат различни вкусове и интереси. Може би, трябва да уважаваме повече и другото, различното...Посочените от мен филми за теб може и да са "слаби примери", но на мен ми харесаха- всеки по свой начин. Всеки от тях ме развълнува и ме накара да се замисля за стойностните неща в живота.
 Идеята на темата ми беше да обърнем поглед и към европейското кино, а доколкото ми е известно Италия все още се намира в Европа. Laughing Ще се радвам да науча и за по-добрите образци, които имаш впредвид. Peace

# 4
  • Мнения: 6 991
Амели Пулен, Най-дългият годеж...

Френските са моят ресор Mr. Green

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 213
Да вмъкна, че по Синемакс дават предимно нови европейски филми, не са кой знае какви шедьоври, но то такива излизат и без това рядко. Сварвам вечер по някой испански, но не им зная заглавията. Всъщност сещам се за един френски: "Позволение от децата" и по НВО го дават често - много приятен, гледах го два пъти - как родителите се справят с "терора" на децата си (10-тина годишни), комедия.

# 6
  • Мнения: 916
rolela, благодаря ти!  bouquet

А на 18 юли по БНТ от 22.30 ч. ще дават "Любовта си отива" (Франция, 1979). Мисля, че ще е интересен.
Ето подробности.

# 7
  • Мнения: 9 865
Аз харесвам Педро. Не знам дали се вписвам в идеята за европейско кино.
Харесвам и Костурица. Всичко, което е извън САЩ...

# 8
  • Мнения: 916
Аз харесвам "Ягода в супермаркету" на Костурица. Hug

Общи условия

Активация на акаунт