ПЛАЩАТЕ ЛИ ПОТРЕБИТЕЛСКА ТАКСА ЗА ДЕЦАТА СИ

  • 4 519
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 235
Вече за втори път виждам как родители на деца под 18г. си плащат потребителската такса на педиатъра, а той си я взима и нищо не казва. Доколкото съм запозната деца до 18г. не плащат тази потребителска такса. Тя е само за възрастни и то навсичкото отгоре осигурени.

# 1
  • София
  • Мнения: 6 541
Не никога досега не сме. Rolling Eyes

# 2
  • София
  • Мнения: 2 172
Не плащам - нито за малката, нито за големия / двамата са при различни педиатри/. Що за изнудвачи са тия GP-та, които си взимат таксата и си трайкат? И за кой ли път се убеждавам, че ако не си знаеш правата, ще ти пати главата  Twisted Evil / даже и на рима го докарах Laughing/.

# 3
  • София
  • Мнения: 39 740
не се плаща, не плащам потребителска такса
имам позната, която плаща по 5лв за преглед с думите "ами в началото й дадох и сега ми е неудобно да не давам, лекарката била свикнала" ...

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Никога не съм плащала за децата - а доки никога не напомня за тази такса, и когато ме преглежда и мен,ако не се сетя сама,така си минавам гратис Embarassed

# 5
  • Мнения: 46 477
Не съм плащала до сега ......

# 6
  • Мнения: 550
Винаги досега съм я плащала като съм мислила, че не е трябвало. Но ако случайно забравя или сина ми е отишъл сам при доктора, сестрата винаги напомня за таксата. Все се заричам, но следващия път наистина като ги поиска ще попитам децата до 18г. не са ли освободени.

# 7
  • Мнения: 1 520
Не, не плащам. Всъщност плащала съм само един или два пъти и просто по инерция, защото са ни преглеждали в големия кабинет, а не в детската консултация. Е, не понечиха да ми ги върнат, но, все пак иначе не ми искат пари.

# 8
  • Мнения: 6 155
Нищо не плащам Twisted Evil

# 9
  • Мнения: 419
Не плащам и аз

# 10
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Нищо не съм плащала досега.

# 11
  • Мнения: 235
http://www.paragraf22.com/pravo/zakoni/zakoni-d/z20940.htm

Междодругото моята лична лекърка е педиатър и досега не ми е взела нито лев за прегледите. Тя освен че не взима от деца не иска и на възрастните.  smile3525

# 12
  • Мнения: 3 479
Никога не съм плащала досега. И понеже водя на лекар по-често децата и рядко ходя заради себе си, почти винаги ми се случва да забравя, че трябва да плащам Embarassed, когато става дума за мен. Добре, че личната ми лекарка ми е роднина и не ми се сърди. Все пак вече много внимавам, че иначе голям срам. ooooh!

# 13
  • Мнения: 3 562
Не за дребосъчка не плащам, както и при посещение на лекаря в къщи - също не Naughty

# 14
  • София
  • Мнения: 469
Не, не се плаща! Децата до 18 год. са освободени от такса!

Общи условия

Активация на акаунт