Засукване на пъп?

  • 14 932
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 991
Наскоро майка ми ми спомена за такава процедура. Завивало се с пръст пъпчето и после се залепяло е лепенка. Било препоръчано от педиатър. Вие правили ли сте такова нещо на бебето си и знаете ли повече за това? Аз за първи път чувам такова нещо и ми се видя меко казано странно newsm78

# 1
  • Мнения: 518
И аз не съм чувала за такова нещо. newsm78 На нас педиатърката ни каза леко да пристягаме конеца след всяко къпане - изчистваме внимателно със спирт, след това слагаме пудра и на края пристягаме конеца, но съвсем леко. Нас понеже ни беше страх да не й направим нещо на бебка и много рядко пристягахме - два, три пъти да е било и въпреки това пъпчето й падна на 6-тия ден.

# 2
  • Мнения: 429
На нас бяха ни казали самата щипка дето са я сложили на пъпчето да я завъртаме. И на 8-мия ден падна без проблеми.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 524
За пръв път чувам. Ние само сме почиствали със спирт, нито сме въртяли, нито пристягали. Падна на 11-ти ден.

# 4
  • Мнения: 518
На нас пък ни свалиха щипката в болницата преди да ни изпишат.

# 5
  • София
  • Мнения: 39 718
Не вярвам на дете на 3 месеца все още да не му е паднало пъпчето.
Явно става дума за друга процедура, за която чувам за 1ви път. Не съм правила никакви завиващи процедури на пъпа на Дияна. На Алекс също.

# 6
  • Мнения: 750
Не вярвам на дете на 3 месеца все още да не му е паднало пъпчето.
Явно става дума за друга процедура, за която чувам за 1ви път. Не съм правила никакви завиващи процедури на пъпа на Дияна. На Алекс също.

И аз така смятам. Също не съм правила подобни процедури ....пъпът не трябва да се пипа излишно!!!!

# 7
  • Мнения: 1 671
Дали не става въпрос за това да се прибере изпъкнало пъпче с лепенка  newsm78.
Иначе и аз не съм чувала подобно нещо Thinking.

# 8
  • Мнения: 1 512
Звучи ми доста абсурдно.Как така ще се завие с пръст пъпчето?С лепенка да се залепи - да и аз съм слагала лепенка при баня за да не се намокри.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 734
Това звучи като процедурата за прибиране на пъпна херния.Това обаче се прави само при явен проблем и от лекар,а не на всяко бебе от който си науми.А майка ти обясни ли каква е целта на процедурата?

# 10
  • София
  • Мнения: 39 718
Има т.нар. кожен пъп, той стои изпъкнал. С времето се прибира. В б-цата имаше бебе с такъв пъп. Педиатърката обясни, че с времето се прибира. Ползват се и лепенки за тази цел. Но за навиване или завиване не е говорила.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Да, има такава процедура и тя се прилага при пъпна херния, като пъпчето с лек натиск леко се усуква, за да се прибере добре и после отгоре се слага лепенка. Целта е да се прибере хернията, без да се стига до операция.

# 12
  • Мнения: 4 335
Да, има такава процедура и тя се прилага при пъпна херния, като пъпчето с лек натиск леко се усуква, за да се прибере добре и после отгоре се слага лепенка. Целта е да се прибере хернията, без да се стига до операция.
PeaceСиньт ми беше с лека пьпна херния,която се оправи то4но така за 45 дена.Лепенката я слагаше лекар разбира се.На 8 дена я махахме и стоеше по 2 дена без лепенка.

# 13
  • Мнения: 4 753
Нищо не съм правила на пъпа, освен слагането на спирт и пудра след баня...

# 14
  • Мнения: 378
Това звучи като процедурата за прибиране на пъпна херния.Това обаче се прави само при явен проблем и от лекар,а не на всяко бебе от който си науми.А майка ти обясни ли каква е целта на процедурата?
Точно така Peace!Ние стояхме със засукън пъп,точно заради това и то цял месец,и хернийката се прибра.Но прибирането с този метод става само до навършване на 3-месеца(така ми каза педиатърката).

Общи условия

Активация на акаунт