Съвет за запушени канали при заместване на кърмене

  • 753
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 179
Много моля да ми помогнете: уж вече сме ветерани на почти шест месеца, като до петия бяхме на изключително кърмене, а сега пак се появи проблем. Явно и от дразненето на зъбките бебчо стана доста груб напоследък, хапе, дърпа се и пак почна да разранява зърната, които вече си мислех, че доста са "видели". От две седмици се захранваме и реших да замествам обедното хранене, като постепенно намалее и кърмата, но получих страхотно запушване на каналите-първо на едната, после на другата гърда, пих лецитин и слагах зеле, защото вдихнах 38 градуса температура. Дори се виждах с мастит и операция, реших че е инфекция от разранените зърна.
 Сега съм малко по-добре, но се цедя непрекъснато и получавам обратния ефект, вместо да регулирам постепенно кърмата, а тя се увеличава и тормозът с изцеждането продължава. Посъветвайте ме как да продължавам. Държа да отбележа, че съм привърженик на кърменето, като въпреки че се опитваме да заместваме хранене, това става бавно спрямо желанието на бебето и добавям кърма в пюрето или направо си досукваме независимо колко сме яли. Искам да кърмя, но не постоянно и все пак да заместя едно-две хранения за напред.
Благодаря  bouquet

Последна редакция: пн, 07 юли 2008, 01:33 от Jujanka

# 1
  • Мнения: 594
И аз от две седмици съм със същия проблем... Получих запушване на млечни канали на едната гърда, вдигнах емпература... С триста зора успях да се пооправя за 5 дена, после 3-4 дни уж бях добре и сега старата песен на нов глас... За момента сме изключително на кърмене (Дани след 1 седмица прави 7 месеца) и наскоро започнах да му давам по около 50-60 гр. плодово пюре между храненията предиобед. Взех да се приеснявам, че както е тръгнало май ще имам големи проблеми по-късно със заместване на храненията... Ако някой наистина може да даде съвет как да се справим с проблема, ще съм много благодарна!   bouquet

# 2
  • Мнения: 102
Здравейте и аз имах подобни проблеми когато се опитах да заместя обедното кърмене с твърда храна Embarassed Реших проблема като като й давах да суче 1час преди да й дам пюрето и 1 час след като го е изяла Simple Smile .Колкото цокне толкоз поне да намали напрежението. Да чукам на дърво вече нямаме този проблем но тя нали е на поискване и си цока когато си иска....... Може би при вас това е проблема че ако са на 3часов режим гърдите се препълват за 6-9 часа  Simple Smile Абе всичко се оправи за около месец (търпение му е майката Laughing) - поне в нашия случай де - леко по леко и така .Успех в захранването и за напред.
Забравих да напиша че все още си ядем преди храненето  с пюре и след него така че незнам до колко е изместено едно кърмене ако въобще е .....Някой път си изяжда цяло бурканче някой път половинка не я насилвам Laughing

# 3
  • Мнения: 2 111
Аз също имах проблем със запушени канали миналата седмица.Добре че попаднах на една тема,в която се обсъждаше това,защото си мислех че са ми разранени зърната,но болката е режеща като суче детето и взех да се притеснявам какво става.Аз не замествам хранене,но дъщеря ми суче по-малко явно заради жегите.Последвах съвета на Хедра-да се правят топли компреси и зеле се слага на гърдата/но трябва да е начукано с нещо-напр. с чукче за пържоли/,за 1-2 дни всичко се оправи. Peace

# 4
  • Мнения: 690
при запушени канали - горещ душ и след това сучене/цедене.

при заместване на хранене защо не опиташ да дадеш първо 50-60 мл. от твърдата храна на обяд след това кърма и постепенно да увеличиш твърдата храна, като детето ще суче по-малко /щом е изяло повече пюре/ и гърдите ще произвеждат по-малко кърма в тези часове ... накрая съвсем ще заместиш хранене  Peace

Общи условия

Активация на акаунт