Полски мебели - мнения?

  • 23 279
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 37
Предстои ми да обзавеждам жилище и все още съм в период на ориентация. Харесах мебели от т.нар.тип модулни системи, доколкото разбрах полски, от ПДЧ, продават ги много фирми - Арон, Сим Импекс, Мебели Банко и т.н.
Някой купувал ли е такива мебели и какви са впечатленията ви?

Ето и линк към стила, който на мен ми допадна.

# 1
  • Мнения: 17 546
Новата ни секция и спалнята са полски. Много лесно се сглобяват. Направих го сама. Защото схемата е толкова точна и подробна, че няма как да объркаш. Дори болтове и винтове и разните скрепващи устройства са преброени до един, резервни няма! Грешки в отделните елементи няма. Изработени са много точно. Всяка дупчица е разпробита точно където трябва и е отбелязана без грешка на схемата. Няма кривини, разминаване, дефекти, такива неща! Но според мен покритието им не е особено качествено. Даже смятам, че фурнира е от обработена по някаква технология хартия. Не ми изглеждат дълговечни и очаквам в скоро време да им проличи, макар да са от 4 месеца у дома. Всъщност спалнята и секцията не са от една серия и намирам разлика в качеството в полза на спалнята. Затова пък модулните секции са удобни и функционални. Можеш да пренареждаш както и когато си поискаш. Не са от най-евтините мебели, така че си прецени добре.

# 2
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 518
 И аз гледах подобни в ЯВОР, но се разколебах. ПДЧ-то е много тънко, сама ще си ги сглобявам и нямаха никаква гаранция. На парче изглеждат евтини - по 200лв. и малко нагоре, но като си направиш комбинация пак надхвърляш хилядарката.

# 3
  • MJF
  • Мнения: 8 528
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=269286.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=269286.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=248994.0
нищо против новите теми но ползвайте първо търсачката.има още теми за тези полски производители.затруднява се черпенето на инфо с пускането на нови теми без да се използва първо търсачката. Peace

# 4
  • Мнения: 37
Благодаря за отговорите!
Много ме успокоява това за сглобяването, защото се надявах да успеем да се справим сами.
Благодаря и за линковете към старите теми - направо ме е срам да си призная, че ползвах търсачката, но не бях добавила "полски" и чак като реших да пусна тема, съобразих да напиша по-конкретно ... моля модератора, ако прецени, да изтрие темата.

# 5
  • Мнения: 428
Мебелите в спалнята ми са полски, не знам от кой производител, взехме ги от Айко - много добро качество и много лесно сглобяване Peace
Наскоро сглобявахме бебешко легло - българско, е няма място за сравнение просто Tired

# 6
  • Мнения: 3 294
Още един положителен вот за полските мебели от мен  Peace

# 7
  • Мнения: 72
И аз съм доволна, поръчах си част от система, сглобяването беше много лесно Peace

# 8
  • MJF
  • Мнения: 8 528
побутвам тази тема,че  нещо има проблем с пращането на линкове на  ЛС към съфорумец.на останалите се извинявам но понеже в тази са и линковете към другите теми с които сме удостоили дружина полска Wink

Последна редакция: пт, 11 юли 2008, 21:49 от 6o6ul40

# 9
Кажете, някой знае ли нещо за кухни Венера?

# 10
Ако някой търси човек за монтаж на полски, словенски и всякакви мебели - стандартни и нестандартни. За мебели по поръчка и монтажът им на тел. 0878084 03 21.

# 11
  • Мнения: 2 388
Новата ни секция и спалнята са полски. Много лесно се сглобяват. Направих го сама. Защото схемата е толкова точна и подробна, че няма как да объркаш. Дори болтове и винтове и разните скрепващи устройства са преброени до един, резервни няма! Грешки в отделните елементи няма. Изработени са много точно. Всяка дупчица е разпробита точно където трябва и е отбелязана без грешка на схемата. Няма кривини, разминаване, дефекти, такива неща! Но според мен покритието им не е особено качествено. Даже смятам, че фурнира е от обработена по някаква технология хартия. Не ми изглеждат дълговечни и очаквам в скоро време да им проличи, макар да са от 4 месеца у дома. Всъщност спалнята и секцията не са от една серия и намирам разлика в качеството в полза на спалнята. Затова пък модулните секции са удобни и функционални. Можеш да пренареждаш както и когато си поискаш. Не са от най-евтините мебели, така че си прецени добре.

Мнението ми е едно към едно с това на Балу. Simple Smile Затова и я цитирам изцяло, като само ще кажа, че аз бях помощник при сглобяването.
След три години ползване отбелязвам, че не съм особено доволна от качеството на спалнята.
2 пъти се чупи подматрачната рамка. Изметната врата на гардероба. Вратичките на комода перманентно се отварят сами. Лепилото не държи особено ( вратичките на нощните шкафчета се отлепиха по дюбелите.)
По отношение на покритието ( фурнира ) съм доволна. Не е мръднал. Особена поддръжка не прилагам, но си стои, като нов.

# 12
  • Мнения: 17 546
По отношение на покритието ( фурнира ) съм доволна. Не е мръднал. Особена поддръжка не прилагам, но си стои, като нов.
Това ме поуспокои, защото аз очаквах след две три години да не стават за нищо едва ли не. Simple Smile Фурнира хич не ми вдъхваше доверие в началото. Затова пък аз си купих наше лепило и то не С200, а С300 и ако се наложи да се разглобява някога... при дюбелите направо трябва да се троши! Преди месец сглобих на приятелка ето тези спалня, комод и трикрилен гардероб. Видимо е по-качествен фурнира, или оставам с такова впечатление заради това, че е светло сивкаво-бежов цвета. А това е нашият мод … 94;ия, като няма гардероб, а на мястото на модула до него, има модул за телевизор.

Последна редакция: пт, 28 ное 2008, 18:21 от Балу

# 13
  • Мнения: 8 999
Моите ги купих от Арон. Транспортът и сглобяването бяха подсигурени от фирмата, мисля, че струваха 10% от стойността на поръчката /но май за над някаква сума беше безплатно/.
Тези, които си показала - серията Индиана, са страхотни. Но и са доста скъпи за ПДЧ, си мисля аз.
Иначе дойдоха в срок и всичко беше О.К. Мебелите са в стаите на децата и, въпреки че са от най-евтината серия / Поп/, то вече 4 години търпят всякакви безчинства върху себе си, но се държат геройски и не са мръднали. А са претърпели и едно пренасяне.
Полските мебели не са лош вариант като качество, но не са от най-красивите. Поне на мен не ми харесват достатъчно.

# 14
  • Мнения: 47
от мебели Вокс  ни е гардероба: изметнати три вратички имаме на долните крила

Общи условия

Активация на акаунт