Размери на лигавицата на матката

  • 39 565
  • 16
  •   1
Отговори
здравейте, някой може ли да ми каже какви са нормалните размери на лигавицата на матката? аз имам някакви размери но нищо не разбирам .. L1 50.3mm L2 29.9mm L3 6.6mm

Последна редакция: пн, 07 юли 2008, 09:29 от Taни

# 1
  • Мнения: 4 324
Това би трябвало да е размер на матката.
На лигавицата се мери дебелината. За съжаление не мога да ти помогна с информация.

# 2
  • Мнения: 1 768
Дебелината на лигавицата я мерят по два начина .Или Можеш а чуеш нещо от рода L , XL , или пък милиметри .Оптималния размер е около 9, 10 мм

# 3
  • Мнения: 1 699
А при мен на ехографски преглед,когато все още не се знаеше че имам извънматочна,док ми каза ако не се лъжа че лигавицата ми е 17мм newsm78 Това какво значи?Че е толкова защото се е очаквало да се имплантира там ли?

# 4
  • Мнения: 4 700
Оптималната дебелина zа имплантиране е около 10 мм, точно какво е каzала маринекс.

Елс, може би е била 17 мм, zаЩото при теб все пак е имало бременност. Поне така предполагам.  Thinking

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Моята лигавица преди пункцията е била 11мм,но не знам има ли значение,че съм била стимулирана.

# 6
  • Мнения: 149
Мойта не знам точно колко беше. Знам че буквичката беше L, а според док я притесняваше тази лигавица преди инсето. Пък то взе че се получи де. После като не чухме сърчицето док каза пак нещо за лигавицата. Ако може някой да ми обясни като на профан има ли някаква връзка това ще съм ви доста задължена.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Дебелината на лигавицата е идеална, ако размера и е горе-долу, колкото деня от последната менструация. например на 8ми ден от ПРМ да е 8 мм.  За идеален размер за имплантиране се счита между 8 и 12 мм.  Всичко под и над това не е благоприятно за имплантацията.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 4 459
На 14-ти ден  лигавицата ми е била 12 мм и доки каза че е добре.
На 7 ми ден при друг цикъл пък беше 7 мм и док беше потресена. Не била виждала такова чудо на 7 -ми ден, тогава трябвало да бъде наполовина.

# 9
Zdraveite.Imam edin vupros otnosno ligavicaca na matkata.Na maika(tj e na 50god) sa i kazali 4e e 11-12mm i dnes i j mahanaha,kazaha 4e rezultatite 6te izljzat sled 10 dni.Tova 4esto sre6tatano li e i do kolko e opasno.molj pi6e6e mi kolkoto se moje po skoro.desi_ivanova1985@abv.bg

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Zdraveite.Imam edin vupros otnosno ligavicaca na matkata.Na maika(tj e na 50god) sa i kazali 4e e 11-12mm i dnes i j mahanaha,kazaha 4e rezultatite 6te izljzat sled 10 dni.Tova 4esto sre6tatano li e i do kolko e opasno.molj pi6e6e mi kolkoto se moje po skoro.desi_ivanova1985@abv.bg


Кое й махнаха,лигавицата ли? Защо? Shocked

# 11
Да.Направиха и кюртаж.И сега чакаме резултатил Sad

# 12
Махнаха я защото била 11-12 мм.И ако не се направи кюртаж може нда се получи кръвоизлив.

# 13
  • Мнения: 7 078
Ти да не говориш за миома, а не за лигавица?

# 14
Tj se e opla6ila i ne e pitala ni6to pove4e.Dok samo i e kazal 4e ligavicata e 11-12mm a trjbva da e 6mm i zatova trjbva da se napravi kiurtag.za6toto  pri sledva6toto i idvane moje da ne moje da spre ,da polu4i kruvoizliv i togava da se napravili prinuditelen kiurtaj.kaza li sa i 4e ne e mioma

Последна редакция: чт, 16 апр 2009, 18:54 от tabakova

Общи условия

Активация на акаунт