Пак ме натискат за соковете

  • 1 020
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 722
И така ... вече ми бръмна главата. Свеки цял ден ми мели на главата ква безотговорна майка съм, как ВСИЧКИ дават сокове, та все аз ли да съм различна  Sick Лекарите ЗНАЯТ кое е най-добро за бебетата, не напразно са измислили захранването да става точно по тоя начин... едно дете не може все да е на кърма, трябва постепенно да свиква с човешка храна ...  ябълката и морковчето са много полезни и пълни с витамини, а от другия месец вече и пюренца много са полезни ... в тия горещини без вода не може ... мъжо ме плаши, че ще ми спре интернета, че тия форуми  #Cussing out

# 1
  • Мнения: 8 451
Горката!То бива натиск,ама чак пък толкова...Покажи им галерията на кърмачетата!Всички тези деца са ОЦЕЛЕЛИ Wink след изключително кърмене! Grinning

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 912
Нали я знаеш оная приказка: "Като си пееш, Пенкеле..."
Повтаряй и я по-често и си живей живота Wink

# 3
  • София
  • Мнения: 10 291
А... напълно те разбирам, миналата година и аз бях в твоето положение! Мога да ти кажа какво направих аз, естествено не повярвах на форума, нали съм си Тома неверни  Mr. Green но той ме провокира да се разровя и така стигнах до сайта на Свтовната здравна организация.... едва ли написаното там е глупост.... а пише че най-добре е бебо да е само на кърма до 4ия, или още по-добре 6ия месец!

# 4
  • Мнения: 1 722
В интерес на истината след 40-я ден се предадох и му давах 5 дни сок от ябълка, така че май вече съм захранила ... а, следващия напън беше в началото на 2-я месец след консултацията, на която педито ме критикува /но за това вече разправях/ - тогава пак 2 дни сок - е, по няколко лъжички, ама битките бяха загубени.

# 5
  • София
  • Мнения: 10 291
В интерес на истината след 40-я ден се предадох и му давах 5 дни сок от ябълка, така че май вече съм захранила ... а, следващия напън беше в началото на 2-я месец след консултацията, на която педито ме критикува /но за това вече разправях/ - тогава пак 2 дни сок - е, по няколко лъжички, ама битките бяха загубени.
Ти си човека който преценява как да си храни детето  Wink но не смятам че педиатрите в БГ са по умни от тези в другите страни. Аз съм рускиня и даже преди 30г. съм била само на кърма до 6ия месец(дето все викат че сокчетата дошли от СССР... глупости),по това време мама директно се е пробвала да ме захрани с грис с прясно мляко.... ама не, прояла съм друго освен кърма чак в 8ия Mr. Green от малка съм със собствено мнение  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 5 713
В интерес на истината след 40-я ден се предадох и му давах 5 дни сок от ябълка, така че май вече съм захранила ... а, следващия напън беше в началото на 2-я месец след консултацията, на която педито ме критикува /но за това вече разправях/ - тогава пак 2 дни сок - е, по няколко лъжички, ама битките бяха загубени.
Ти пък...не си захранила ако питаш мен. Аз запо4нах да давам сок при навършени 3 месеца, ама на бърза ръка ги прекратих благодарение на май4етата във форума и сайта на СЗО. Смятам 100% 4е поне за захранването не съм сгрешила, щото с кърменето пълен провал. Кажи на свеки 4е не ВСИЧКИ дават сок Simple Smile. Тя мойта реши 4е в на4алото на втория трябва да давам сок от морков щото еди коя си ве4е давала ама кой да я слуша. От друга страна казваше да упорствам и да не се отказвам да кърмя, ама пак кой да я слуша. Мисълта ми е, 4е е много кофти когато някой от страни ти оказва натиск.

# 7
  • Мнения: 4 629
Много неприятно, че ти оказват такъв натиск  Sad Ако не можеш да ги убедишл че сокчетата на тази възраст са ненужни, не можеш ли да се престориш, че даваш. Ако те питат казвай " Да давам", път ти си прави както си знаеш. Малко е кофти да лъжеш така, обаче, ако това би ти осигурило спокойствие  Thinking

# 8
  • София
  • Мнения: 2 249
И така ... вече ми бръмна главата. Свеки цял ден ми мели на главата ква безотговорна майка съм, как ВСИЧКИ дават сокове, та все аз ли да съм различна  Sick Лекарите ЗНАЯТ кое е най-добро за бебетата, не напразно са измислили захранването да става точно по тоя начин... едно дете не може все да е на кърма, трябва постепенно да свиква с човешка храна ...  ябълката и морковчето са много полезни и пълни с витамини, а от другия месец вече и пюренца много са полезни ... в тия горещини без вода не може ... мъжо ме плаши, че ще ми спре интернета, че тия форуми  #Cussing out
Ани, ти нали си прочела статиите в библиотеката? Защо се притесняваш? И защо не вземеш и им разпечатиш няколко статии като : Лекарят съветва да захраните със сок? Сменете лекаря. , Защо нашите майки са ни давали сок... , Причини да отложим захранването , Захранване с твърди храни: струва си да се изчака, Казусът “девствен стомах”.
А ето една интересна тема за соковете: Въпрос за соковете?
А на свеки, освен това, й кажи, че освен в Петрич, има лекари и по света, че и специалисти по детско хранене има, но между тях НЯМА някой, който да препоръчва сокове от 40-я ден!
А като дойдем до Петрич след няколко седмици, ще си поговорим още Simple Smile.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 019
Аз пък не мога да ги разбера тия хора - сокчета та сокчета. От какви ябълки питам аз? От тези дето са стояли цяла зима по хладилниците натъпкани с консерванти. Ако беше есен когато се берат ябълките, хубаво може и да е полезно за децата, ама началото на лятото... Аз като кърмеща майка не си позволявам да ям от тези ябълки колкото и съблазнително да ми изглеждат та камо ли да давам на детето си.

# 10
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 734
И аз изтъкнах като причина че не давам сокчета това че ябълките на пазара сега са "менте"  Laughing Чак на есен ..... И педито се съгласи  Wink
А щом педито си е дала благословията никой нищо не може да ми каже. Иначе и на мен разни "експерти" все ми набиват канчето с тези витамини та витамини, но слава богу майка ми и свекито ме смятат за по-компетентна от тях самите по тези въпроси ама ще видим докога  Crossing Arms

Последна редакция: пт, 17 юни 2005, 16:21 от Valka

# 11
  • Мнения: 951
Да бе,тая нещастна лъжица сок,дето ще дадеш на детето настина БЪКА от витамини ooooh!,както и нитрати и всичко останало!!
Не ги слушай и си кърми бебенцето на поискване и когато ТИ РЕШИШ,тогава му дай сок и пюре.А на свекърва ти й кажи,че тя си е отгледала децата,така че да не се бърка там,където няма работа.

# 12
  • Мнения: 3 550
Мисля, че е много добър този довод, който ти предложиха - че на ябълките сега не им е сезона и ще захраниш наесен. Освен това трябва да привлечеш таткото на своя страна, той ако е убеден в късното захранване, ще те защитава пред майка си. Кажи им също, че ако толкова се тревожат за витамините в кърмата ти по-добре тоя сок от ябълка да го пиеш ти. А  можеш  да кажеш на свеки, че не приемаш съвети от хора, които са гледали децата си през миналия век. Успех!

# 13
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Аз пък изобщо не мога да разбера защо ти пука какво ти казва свекърва ти?!  Rolling Eyes

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 912
А  можеш  да кажеш на свеки, че не приемаш съвети от хора, които са гледали децата си през миналия век. Успех!
Ей, това е жестока идея Grinning
Възнамерявам да го кажа на моята Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Не че много ми дава акъли, но ако опита ...Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт