Идеи за подарък на доктор

  • 3 473
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Привет, мацки!

Нуждая се от съвет, защото съм в шаш.

От февруари месец имам проблем с една операция, а от май съм всеки ден в болницата на превръзки и манипулации. Лекар ми е хирурга, който ме оперира и друг по-млад доктор /предполагам- негов асистент/.

В сряда ми предстои трета операция.

Чудех се какъв подарък да им взема. Има няколко неща, които ми се въртят в главата:

- пари /не знам дали ще ми се обидят/, но пък е най-практичното
- Хубави часовници и на двамата
- Златни монети или медальони /Първа инвестиционна са пуснали такива/

Бомбони, пиене и кафета изрично не споменавам- сигурно са се изприщили от такива.

P.S. Да уточня, че се стигна до трета операция, не по тяхна грешка, а тъй като тялото ми не приема чуждото тяло.

Не съм сложила ограничения и за парите.

Предварително ви благодаря!  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 3 878
ами на мен ми хареса идеята с часовниците Wink
успех с операцията!

# 2
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Пари. Другото лекарите не го броят. Жалко, но това е самата истина.

# 3
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Всичките ти идеи са добри.

Без бонбоните Laughing

# 4
  • Мнения: 4 965
...
- Хубави часовници и на двамата
- Златни монети или медальони /Първа инвестиционна са пуснали такива/
...

За мен това са идеални варианти. Щом наистина искаш да се приеме като подарък и да им остане за спомен.
Даване на пари (извън регламентираното заплащане) аз приемам за корупция и не бих дала пари в кеш на някого, че си е свършил добре работата, но лично аз бих се зарадвала страшно много на оценка под формата на подобен личен подарък. Разбира се, в други държави лекарите нямат право да получават каквито и да е подаръци, но щом тези двама лекари го заслужават - нека да е нещо наистина лично, наистина от сърце и да показва оценка за тях не само като професионалисти, но и като хора. Peace

# 5
  • Мнения: 2 123
Виж в антикварните магазини - продават старинни стетоскопи или други инструменти. С часовниците рискуваш много

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Лекарите са отрупани със сувенири, бонбони и цветя. На пари най се радват. Sunglasses

# 7
  • София
  • Мнения: 3 878
Виж в антикварните магазини - продават старинни стетоскопи или други инструменти. С часовниците рискуваш много


а за какво би му послужил старинен стетоскоп? да помислят, че го е извадила от стария скрин на дядо си Rolling Eyes а и за какво им е...
това е доста по-голям риск.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 801
Правилно си се насочила Peace
Успех с операцията, дано да е последна  Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 708
Ми алкохола май е най-универсален, може просто да е скъп.
С часовниците и според мен рискуваш, сигурно си имат. А и хубавите часовници са много скъпи.
Пари е най-практично, но не им ги давай в пликче или нещо толкова очевадно. Можеш да ги опаковаш като подарък.

Успех с операцията!

# 10
  • Мнения: X
Супер, благодаря ви, момичета!   bouquet

Да, и аз вече почвам да си мисля, че часовниците не са решение. Аз откакто имам мобилен напр. - хич не нося.

Май решението си остават златните медальони / монети или парите /да речем по 200лв на всеки/.

Само да не се обидят или почувстват неловко.

Разбирам, че темата ми е леко абдурдна на фона на всичките драми в ДиС, ама като съм все нерешителна като стане дума за подаръци.

Общи условия

Активация на акаунт