моля даъте ми съвет

  • 1 426
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 264
Здравейте на всичи.
Моля ви кажете ми как да се справя, детската градина на детето ми излиза във въканция и сега има дежурни, а тя много трудно свикна със тази. И сега се опасявам, че ако я пусна на дежурна само ще се измъчваме взаимно. Много ми се иска да намеря някой да я гледа, но незнам как и към кого да се обърна. Ако някой знае как  ще съм много благодарна.  Praynig 

# 1
  • Мнения: 419
Ти работиш ли?
Нямате ли баби?

# 2
  • Мнения: 419
Чак сега прочетох за пореден път историята ти,бях забравила за новата ти работа.Незнам как мога да ти помогна,наистина.Детето ти ще свикне навсякъде.Малките хора се адаптират лесно.Стискам палци  bouquet

# 3
  • Мнения: 264
Работя естествено, баба имаме една. Другата е далече а и нямам връзка с нея. Маика ми също работи и няма как да я гледа, знам че ще свикне просто имам чувството че по този начин я ощетявам, а ако намеря някой да я гледа ще съм по-спокойна.

# 4
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Vлез vьv форума" Гледане на деца и помощ в домакинството",там може да намериш ,какvото тьрсиш.

# 5
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Защо да я ощетяваш?Там поне ги занимават през деня и на децана им е интересно!Минала съм по този път!Не се самообвинявай!  bouquet

# 6
  • Мнения: 4 458
Ако от скоро детето е на градина по-добре не го пускай на дежурна. Само ще се разболее и ще си в болничен. Градините по принцип почиват 2 месеца. Ако се случи така че градината в която ходи детето да е една от дежурните градини въпроса ти е на половина решен.
Аз какво бих направила в случая. Ако си близка с бабата я помоли да гледа детето докато си на работа. Ако шефовете ти са разбрани хора ги помоли за отпуск - максималния който ти се полага. Или си вземи неплатен отпуск ако има кой да ти помага финансово. Или помоли в работата да те пускат по-рано или да си на половин ден. Ако детето е свикнало с чужди хора - да го гледат може да помолиш съседка или позната майка да се занимава докато те няма.
Има много варианти но ти сама трябва да си ги нагодиш.

# 7
  • Мнения: 264
Не мога нити един от тези да ползвам, защото аз живея с маика ми която е на работа цял ден и почива само в неделя, за другата баба не може и да става въпрос тя живее на 1500 км от тук. Аз съм на работа или цял ден или цяла нощ, а не мога да си намаля смените, защото от това ми зависи заплатата, а аз я гледам сама с тази заплата. Баща й не е давал пари от повече от половин година. Така че и варянта с работата отпада, нямам кой чужд да я гледа с комшийте не съм толкова близка. От скоро съм там, а и не са от най-отзивчивите.
Друга майка не мога да помоля защото нямам такива познати който да могат да гледат още едно дете.
Пуснах обява че търся детегледачка, но ми е доста скъпо. Едно момиче се отзова и иска по 2 лв. на час, а аз взимам 1. 20 така че и при най - добро желание не мога да си го позволя.
за съжаление от сега осещам че ще имам проблеми с новата детска, защото не я бях пускала 3 дни в нейната и като я заведох се оказа че са направили сборна група и тя пищя половин час докато влезе при другата госпожа и на новото място.
Честно казано вече взех да се отчайвам, направо не ми се иска да идва петък.  Tired

Общи условия

Активация на акаунт