БХС-риск 1:92 Помогнете със съвет

  • 1 445
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 131
Току що ми се обади доц.Ангелова от терапия Варна.Каза,че риска от БХС е 1:92,от възможност 1:909.Това е 10 пъти по-голям риск.Предлага ми амниоцинтеза в Май`ин дом при д-р Борис Яков,за която аз не съм съгласна.Има ли жени,които са били с висок риск от БХС,неподлагали се на амнио и здрави бебета ли са родили?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 998
Миличка, не се плаши! Hug
В брошура пред самия кабинет, където ми взеха кръв за БХС пишеше, че има доста голям процент фалшиво положителни резултати. Това е оценка на рика, а не диагноза. За амниоцентеза се посъветвай с втори лекар. Освен това малко да е объркана възрастта на бебока (става дума за дни, не за седмици) и се получават отклонения в резултата.

# 2
  • Мнения: 62
Ти си решаваш, но според мен, риска да се роди детенце с аномалия/ не дай боже / е по-голям от риска при амниоцентезата да се обърка нещо.
Статистиката сочи, че риска е 0,5 % и при двете, но аз лично те моля да си помислиш...
Моя позната така съвсем съзнателно взе решение да не прави амнио и попадна в тези малки проценти от които всички се страхуваме...
Това разбира се нищо не значи, голям човек си- ще решиш сама..и все пак.
Пиши какво става

# 3
  • Мнения: 678
Моят съвет е да повторите изследването. Да направят снимката на качествен ехограф от опитен специалист, така че да не се получава разминаване в размерите. Също така е важно дали имате генетични болести в твоя или на мъжа ти род, дали си имала спонтанни аборти преди това, кървене по време на бременността, твоята възраст и т.н.
Ако имаш възможност ела до София и си направи изследването в Майчин дом. Друг вариант е преди да се решиш на амнио да отидеш на ранна фетална морфология и там да ти направят оценка на възможността от генетично заболяване.
Аз лично бих оставила амниоцентезата като краен вариант, тъй като рискът да попаднеш на некадърен доктор, който да доведе до аборт е доста голям. Проблемът не е в процедурата, а в изпълнителя й.
Каквото и да решиш ти желая успех и всичко да е наред с теб и бебето  Peace

# 4
  • Мнения: 1 516
Побутвам малко темата и се записвам да я следя. Резултатът от БХС на братовчедка ми е 1:400. Предложили са й амниоцентеза в Майчин дом . Тревожа се за нея и бебето ...

# 5
  • София
  • Мнения: 6 248
Моя риск беше 1: 125. Направих си амниоцентеза. Процедурата беше безполезнена, резултатът успокояващ. Аз лично съм за амниоцентеза в този случай!
Но ако все още не можеш да решиш, направи си една хубава фетална морфология при някой наистина добър специалист и виж той какво ще ти каже и препоръча. Успех, стискам палци всичко да е наред  Praynig

Побутвам малко темата и се записвам да я следя. Резултатът от БХС на братовчедка ми е 1:400. Предложили са й амниоцентеза в Майчин дом . Тревожа се за нея и бебето ...

В Майчни дом София ли? На мен ми беше направена там от д-р Виолета Димитрова, пропоръчвам я горещо. Както написах и по-горе - безболезнена, трае няколко минути, прибрах се вкъщи полежах през деня, но нямах никакви симптоми за нещо друго.

# 6
  • Мнения: 1 516
Да в София. Тя живее там. Спомена името на някакъв доцент, но не го запомних ...

# 7
  • София
  • Мнения: 6 248
Да в София. Тя живее там. Спомена името на някакъв доцент, но не го запомних ...

Не искам да правя реклама на д-р Димитрова, но тя се води за един от най-добрите специалисти по фетална морфология.

Последна редакция: нд, 13 юли 2008, 16:52 от catty m

# 8
  • Мнения: 1 516
Да в София. Тя живее там. Спомена името на някакъв доцент, но не го запомних ...

Не искам да правя реклама на д-р Димитрова, но тя води за един от най-добрите специалисти по фетална морфология.

Ще й предам препоръката ти   bouquet

# 9
  • Oslo
  • Мнения: 659
При мен БХС правен в Бургас показа много лоши резултати, повторих го в София и се оказа, че е грешно. Моят съвет е първо да направиш изследването още веднъж и ако резултатът е подобен , тогава да мислиш за амниото.
Пожелавам ти тревогите ти да са напразни!  bouquet

# 10
  • София
  • Мнения: 1 230
Аз също съм на мнение, че изследването трябва да се повтори, тук в София. Ако не можеш да пътуваш, обади им се по телефона и ги попитай дали можеш да изпратиш по куриер кръвта. Ако може, гледай да я изпратиш в понеделник или вторник, а не в края на седмицата, и друго, попитай ги по кои куриери можеш да изпратиш кръв, да имат съответното оборудване. За последното съм скептична, че ще има такива куриери, но знае ли човек, може някои да са се светнали.
Успех ти пожелавам  Hug Hug Hug

ПП: Виолета Димитрова наистина е страхотен специалист.

# 11
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Винаги пиша едно и също.

Ако не те интересува дали детето ще е с или без заболяване, ако ще го обичаш еднакво и си готова да поемеш грижите за него каквото и да е то - остави нещата както са си сега.

В противен случай - потърси допълнителни изследвания и ако резултатите отново са притеснителни - направи си амниоцентеза.
Рискът от нея много често е силно завишаван в постовете на хора, които са имали късмет да не попаднат в малкият процент.

# 12
  • София
  • Мнения: 169
При мен също беше висок рискът.Аз лично си направих консултация с проф.Кременски в Майчин дом, преди даваше консултации и в Дир.бг.Според него нямаше нужда от амиоцентеза.Ходех по-честичко на фетална при Вили Димитрова, аз също смятам, че е една от най-добрите.Честно казано до последно съм треперила и сега с този акъл по скоро бих си направила амиоцентеза за да ми е спокойно и сигурно, че ще родя едно здраво бебче.Така, че моят съвет е да не рискуваш, а да направиш всичко необходимо за да предотвратиш евентуалните негативни последствия.

# 13
  • Мнения: 396
Защо ми се струва, че има липсващи страници?! Thinking
Би трябвало мамчето вече да е направила амниото, ако не ме лъже паметта, в София...
Аз очаквам тя да се включи и да каже как е минало! Бъркам ли harem_style?

# 14
  • Мнения: 1 131
Наистина има липсващи страници,но ето ме и мен.Ще копирам това,което писах в отчетни,че поста ми е много дълъг.

В петък пристигнах в Столицата и в 16.30 имах час при доц.Димитрова във "Фемина".Казах и,че БХС е 1:92 и жената ме прегледа.Всичко с бебето беше наред,и познайте:МОМИЧЕНЦЕ,за което с тати сме изключителлно щастливи.Гледа ме и на 3-измерния за да види дали бебчето има лицеви малформации-нямаше нищо обезпокоително,НО при такъв резултат амниоцентезата просто е задължителна.Доц.Димитрова ми даде направление за хоспитализация в Майчин дом (ул.Здраве 2).Като разбрах,че трябва да остана в болницата такъв рев му дръпнах.Мъжа ми се видя в чудо.Отидохме до болницата.Приеха ме и ми казаха,че амниоцентезата ще ми я направи Димитрова в понеделник или вторник(ужас).Не бях подготвена психически да чакам толкова.Но старшата акушерка,която беше на смяна се оказа много добричка и ме накара да подпиша един документ,че излизам в домашен стационар по собствено желание и в понеделник в 8.00 да съм си в стаята.Така и направих.Събота и неделя отседнахме в Пловдив при роднини и днес сутринта бях в болницата.Към 10.30 ми направиха амниоцентезата (мъничко болеше,но мина за по-малко от минута).Качих си резултатите на 14-я етаж в отдел "Генетика".Казаха ми,че щом съм от Варна ще трябва да се обадя след една седмица и да си разбера резултата по телефона.От там долу в отделението и Доц.Димитрова ми каза,че ще ме изпише чак утре,като ме пусна от болницата(пак по мое желание) и че утре ще ми даде епикризата.Но на мъжа ми така и не му се оставаше в София още една вечер и...си тръгнахме,т.е утре няма как да отида до болницата и да си взема епикризата,която така или иначе няма да ми трябва.Само се притеснявам докторката да не вдигне телефона и да ме направи на 2 стотинки,задето съм си отпътувала тихомълком,ама той мъжа ми си е виновен и ако се обади ще му връча телефона на него той да се оправя,щото аз вече нямам сили за нищо.
Сега остана само да се моля и да чакам резултата,а това ме съсипва емоционално.Неизвестността ме убива,а още повече като става въпрос за моето неродено момиченце.
И още веднъж благодаря за подкрепата.

Общи условия

Активация на акаунт