Цитонамазка - в 32 г.с. може ли?

  • 6 678
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 110
Здравейте
В началото на бременността ми, лекаря при когото ходя за ЖК не ми пусна изследването цитонамазка (мисля, че това го направи осъзнателно, за да си спести направлението). При последното ми посещение, каза ако искам сега на 15 юли да ми се направи това изследване. Тогава ще бъда в 32 г.с. Според Вас не е ли малко рисковано в осми месец да се взема секрет от долу за това изследване. Чудя се сега дали да ми се направи това изследване или да откажа.
Да кажа защо сега се сети моя лекар за това изследване - защото са му направили проверка на документите на бременните и установили, че има такива пропуски в задължителните изследвания.
Ще чакам да ми пишете - дали да се съглася за това изследване.
Благодаря Ви предварително.

# 1
  • Мнения: 583
На мен цитонамазка не ми е взимана, за първи път чувам , че е задължителна. На ЖК доколкото разбрах не ходиш при гинеколог, най-лесно е да попиташ такъв.

# 2
  • Мнения: 33
Естествено, че няма с нищо да ти навреди. Могло е и по-рано да ти направи цитонамазката, но сега е задължителна! Сега ще установи дали имаш някакви гъби или подобни, да ги лекува преди раждането (за да не се зарази и бебо при самото раждане). Ако не успеете с лечението се препоръчва секцио.

# 3
  • Мнения: 4 784
Няма да ти навреди, не се притеснявай. Дори по - добре да се направи, ако до сега не е.

# 4
  • Мнения: 1 512
На мене не са ми правили а и не знаех, че е задължително. Щом лекарят е преценил че може -значи може.Ако има някъкъв риск нямаше да ти предложи.

# 5
  • Мнения: 2 960
На мен ми взимаха цитонамазка в началото-някъде трети месец .ОБАЧЕ-лично моят гинеколог ми каза ,че това "взимане на цитонамазка при бременни е проформа",защото се взима ,секрета без да се достигне чак до мястото на шийката ,от което трябва иначе.Така че един вид  се  взима  по отвън,защото  крие риск да се предивзика раждане,/ако се бръкне малко по навътре където иначе трябва/!!!!.!!!От думите му дефакто разбрах ,че и резултатите от така взета цитонамазка не са особено надеждни.Лично аз си направих за себе си това след раждането и знам ,че е взета както трябва и отчетеното е факт!!!

. Могло е и по-рано да ти направи цитонамазката, но сега е задължителна! Сега ще установи дали имаш някакви гъби или подобни, да ги лекува преди раждането (за да не се зарази и бебо при самото раждане). Ако не успеете с лечението се препоръчва секцио.

това не е точно така-едно е цитонамазка -тя показва няколко степени на състояние на клетките по самата шийка/от първа до четвърта степен/-от там показва бактериална или нормална среда-най вече показва или не наличие на "бактериална вагиноза".За гъбички ,трихономи,хламидии ....търъ-бъръ....се взима влагалищен секрет ,което изобщо не е същата процедура .При цитонамазка със накрайник/като клечка/се бръква в началото на шийката,при влагалищния секрет се прави въртеливо движение в началото на влагалището !!!Това е!!!
  

# 6
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
На мен ми правиха в началото и края на бременността.
Мисля че е задължително. Peace

# 7
  • Мнения: 4 784
...установили, че има такива пропуски в задължителните изследвания.
За това дали е задължително като изследване, незнам. Аз го направих по препоръка на лекаря ми.

# 8
  • Мнения: 225
Според мен става дума за Микробиология, а не за цитонамазка. Цитонамазката ще ти даде каква група си евентуално за др. работи, да не споменавам сега какви Peace
Микробиологията се взима задължително два пъти през бременността - първия към 4,5 месец, втория - края на 7, 8 месец, за да се види статуса. Т.е. ако има някакво възпаление - гъбички или тем подобни, застрашаващо бебето, то се препоръчва да се роди секцио, за да не се зарази бебето.
Както виждаш аз съм 34 вече почти, утре съм на консултация и ще ми вземат секрет за микробиология, за да се види какво е положението Peace - спокойно лекарите си знаят работата Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 5 720
Според мен става дума за Микробиология, а не за цитонамазка. Цитонамазката ще ти даде каква група си евентуално за др. работи, да не споменавам сега какви Peace
Микробиологията се взима задължително два пъти през бременността - първия към 4,5 месец, втория - края на 7, 8 месец, за да се види статуса. Т.е. ако има някакво възпаление - гъбички или тем подобни, застрашаващо бебето, то се препоръчва да се роди секцио, за да не се зарази бебето.
Както виждаш аз съм 34 вече почти, утре съм на консултация и ще ми вземат секрет за микробиология, за да се види какво е положението Peace - спокойно лекарите си знаят работата Simple Smile


и аз така мисля  Peace

# 10
  • Мнения: 110
ianitza за ЖК ходя при гинеколог.
didi-2   за цитонамазка става въпрос. Микробиология ми е пускал в началото, сега също ще пусне.
Благодаря Ви за отговорите, но все още неможах да взема окончатено решение  Sad

# 11
  • Мнения: 4 784
"Задължително е да се направи поне веднъж някъде в 3-ия-4-ия месец или още при установяване на бременността. Стандартно трябва да се прави и още веднъж в осмия месец."
Копирах го от този сайт - http://estestveno.wordpress.com/2008/01/13/izsledvaniya/, има описание за повечето изследвания по време на бременността.

# 12
  • Мнения: 1 085
Разбира се че няма да ти навреди.Се едно да кажеш че секса вреди повреме на нормална бременност.

# 13
  • Мнения: 1 763
Може, даже е задължителна. Няма да ти навреди. Важно е, ако има нещо, да се лекува преди раждането, иначе може да заразиш бебето.

# 14
  • Мнения: 58
Вие ме шашнахте.А моето ГП тук ми каза ,че цитонамазка не се прави през цялата бременност.
 Thinking

Общи условия

Активация на акаунт