хламидия и бременност

  • 1 950
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Здравейте д-р Мазнейкова,
моля Ви, посъветвайте ме какво да направя. Проблема е, че имам една извънматочна бременност от декември 2007г и отстранена тръба. След кръвни изследвания открих хламидия IGG26, след два курса лечение/вибрамицин и сумамед/ IGG11, IGA 5 и IGM 6 - отрицателни. Трябва ли да продължа лечението? Можем ли да започваме отново с опитите за бебе?
Благодаря

# 1
  • Мнения: 324
Здравейте!Можете да започвате опити за забременяване,като имате пред вид,че риска за повторна извънматочна бременност съществува,поради хламидиалната инфекция,която дори и излекувана е довела вероятно до увреждания на тръбите и сраствания в малкия таз.

# 2
  • Мнения: 16
Благодаря Ви за отговора. Хиляди благодарности.
Смятате ли че е необходимо да направя цветна стимка, гинеколога който направи операцията казва че другата тръба външно изглежда добре, но при една цветна снимка ще се разбере имали и каде са тези сраствания за които Вие споменахте, защото при коремна операция аз не съм наясно дали това се вижда?

# 3
  • Мнения: 324
Хистеросалпингографията би дала отговор на въпроса дали е проходима маточната тръба и дали е изместена или прегъната от сраствания.

Общи условия

Активация на акаунт