Колики и залъгалка

  • 2 210
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
От два дена имаме колики. Малкият беше изключително спокоен,но от два дена мрънка и проплаква, когато трябва да спи. Давам му да цока по малко, за да се успокоява, но като се откаже и започва пак да се мъчи и напъва. Мога ли да давам залъгалка, ако иска, за да се успокоява. Ще навреди  ли на кърменето? Дадох за първи път капки против колики, но ги изплю. Мога ли да ги разтварям в малко вода?

# 1
  • Мнения: 9 481
Да, можеш да ги разтваряш, по-добре в кърма Wink
Залъгалката едва ли ще помогне особено, но аз нямам и опит с нея-сина ни така и не пожела този артикул Mr. Green със сигурност обаче ще повлияе негативно на кърменето-та ако не иска, не предлагай Peace
Пробвай да го успокоиш със топла кърпа примерно на коремчето, легнал по коремче на коленете ти..масаж..избягвай храни, които предизвикват колики.
Успех и дано бързо преминат Hug

# 2
  • Германия
  • Мнения: 8 094
На какво възраст е бебето newsm78 Колко често и как протича кърменето?
Аз не бих дала залъгалка на новородено, обърква сукането. Разбирам добре, че това е начин да се успокои бебе (временно) но срещу колики едва ли ще помогне. При моите кърмачета помагаха леки масажи, топло на коремчето и...кърмене  Peace

# 3
  • гр.София
  • Мнения: 250
И ние сме със силни колики и трудно спим особено денем. При нас що годе помага като я гушна и и свия крачетата.Като заспи пробвам да я сложа в креватчето да поспи поне малко.Понякога спи но не винаги и се налага да се гушкаме.Но няма начин.Ние също даваме капки но не знам до колко помагат.

# 4
  • Мнения: 12
Момичета, благодаря за съветите. Капките като че ли помагат, а залъгалката я смуче съвсем малко. Дано коликите ни разминат по бързо.
Както казва мъжът ми това е първото нещо, което мъчи човек през живота му, така че търпение и това е.

# 5
  • Мнения: 13 781
и двете ми деца бяха с колики, малкия имаше още в родилния дом, там му даваха залъгалка за шише с набутана кърпичка от кухия край. Честно казано много му помагаше. Каката също смучеше биберон докато не отминаха коликите й. Проблемът с със залъгалката според мен не е по време на коликите - когато отминат отминава и желанието за смучене, проблемът се появява когато започват да растат зъбките, тогава децата се научават да си чешат венците с тях, и се стига до момент когато я смучат по цели нощи.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 381
Какви са другите признаци на коликите, освен свиването на крачетата??? Чудя се дали и при нас не са почнали. Бебчо е на 8 дни - момче.

# 7
  • Мнения: 6 713
Какви са другите признаци на коликите, освен свиването на крачетата??? Чудя се дали и при нас не са почнали. Бебчо е на 8 дни - момче.

Вечер стават по-мрънкащи, повече плачат. Thinking

По темата - мисля, че няма проблем да даваш залъгалка Peace. Аз в началото не давах биба и много плачеше. Бях чела, че като са много малки не могат да различават дали коремчето ги боли от глад или просто ги боли, затова бибата е решение - хем си мислят, че цокат, хем не цокат Mr. Green.
Ако е гладна моята мома - няма залъгалка, която да я успокои. Mr. Green

# 8
  • София
  • Мнения: 1 946
Аз й дадох биберон на бебка още преди да ни изпишат. Опитвам се уж да я прелъжа да се успокои с него, но много не се получава. Не го иска. А иначе гърдата й действа супер успокояващо (и заспиващо Simple Smile ).

Не мисля, че залъгалката ще е проблем.

# 9
  • Мнения: 121
Ако мислиш, че ще помогне залъгалката докато трае критичният период- давай... Аз поне така правех докато минаха коликите, иначе трябваше да ми виси на гърдите няколко часа и да ме джвака.  Mr. Green Вече повече от месец не съм давала биберон и няма и да дам след като не се нуждае от него! Peace

Общи условия

Активация на акаунт