Отговори
  • гр.София
  • Мнения: 380
Здравейте, пиша от името на моята приятелка Лола, която на 05.07.2008 г. стана майка.Първия ден бебето не пожела да засуче и теглото му спадна с 300 гр., в момента е на системи, наложи се и кръвопреливане, но тази вечер лола е установила, че при стискане от зърната на гърдите й, излизат бели капчици.Нейното желание е когато изпишат бебето да го кърми, и ме помоли да попитам от нейно име как да стане - трябва ли да си купи помпа за изцеждане и по какъв начин да съхранява кърма, докато бебето може да суче?Моля за бърз отговор!!!

# 1
  • София
  • Мнения: 1 504
Честито бебче първо!
След секциото по спешност ми предстоеше др.операция и незнаех след нея дали ще мога да кърмя и въобще бебка дали ще засуче....та след като ни изписаха от болницата почнах да се цедя т.е давах на нея да суче и после се доизцеждах...кърмата я замразявах в стъклени бурканчета от пюрета 125 130 гр...една мама ми ги беше дала, първо ги стерилизирах. Има си и специални контейнерчета, които се продават там където предлагат помпите.
Цедях се на всеки 3 часа горе долу вкл. и през ноща, тъй като доктори ми бяха казали, че няма да мога да кърмя след втората операция. Изцедените количества за деня ги съхранявах в хладилника и в края на деня слагах във фризера надписани с датата от коята е кърмата.Бях замразила около 4 литра кърма. В крайна с/ка близо след 1месец хранене с шише с изцедена кърма и малко АМ успях не само да си възстановя кърмата след втората операция, да върна бебка на гърда ами още продължавам да кърмя. За увеличаване на кърмата мамата може да пие български лактогонен чай по аптеките го продават и така си се казва, както и чай на ХИП за кърмачки. От кърмаческия винаги съм черпела информация и благодарение на многото мами и техния опит успях и все още кърмя.
Успех и на вас!

# 2
  • София
  • Мнения: 12 201
  Честито бебче  Simple Smile
  Бих ви препоръчала да погледнете тази статия - Започване и поддържане на лактацията, когато бебето не се кърми

# 3
  • Мнения: 695
Здравей, честито на Лола!
Аз също не можех да кърмя бебчето си през първите дни след раждането. Цедях се с помпа за кърма на 3 часа денонощно, по около 80мл на цедене след 5тия ден, преди това по-малко. Според мен приятелката ти трябва незабавно да си купи такава или да й покажат как да се цеди с ръце. Не е задължително за съхранява изцедената кърма, но ако желае да го прави, ето тук пише как:  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=156629.0.
Щом тя има желание, не мисля че ще й е трудно да си запази кърмата, стискам й палци, пиши какво е станало и питай ако има още въпроси.

# 4
  • Мнения: 690
Честито бебче! да е живо и здраво   bouquet

Незабавно да си купи помпа и да започне да цеди на 3 часа включително и през нощта - ако е още в болницата и не й дават да дава кърмата на бебето, а  няма възможност да я замрази - ще се наложи да я хвърля  Confused, а ако си е вкъщи - нека цеди и замразява  Peace моят син засука чак на втория месец, така че има огромен шанс /кърмя и до днес/  Peace най-добрата помпа е на Авент - наистина е много скъпа, но инвестицията си заслужава !!!

# 5
  • гр.София
  • Мнения: 380
Много благодаря на всички!!!Добрата новина е, че бебенцето си е добре, днес й го дадоха на обяд и то много яко се насука, после спинка чак до вечерта.Изобщо всичко е ОК, вече задобряваме с кърменето.Скоро Лола ще се включи лично и ще ви разказва.От мен чао и още веднъж благодаря на всички

# 6
  • Мнения: 259
Аз се включвам късно, но се радвам за вас!!! Дано да се кърмите по-дълго!! На майката-бързо възстановяване! baby_neutral baby_neutral

# 7
  • Мнения: 851
Страхотно! Много се радвам! Браво, само хубави новини да има при вас! Кърмете се с лекота и удоволствие. Целувки и прегръдки за мама и бебе!

# 8
  • Мнения: 502
  Честито ви бебче!Успех в кърменето и отглеждането!  bouquet

# 9
  • Мнения: 115
Късно се включвам но исках да Ви честитя. Радвам се че всичко е наред. Страхотно е, че има майки които правят всичко възможно да кърмят децата си.

# 10
  • Мнения: 2 231
Много благодаря на всички!!!Добрата новина е, че бебенцето си е добре, днес й го дадоха на обяд и то много яко се насука, после спинка чак до вечерта.Изобщо всичко е ОК, вече задобряваме с кърменето.Скоро Лола ще се включи лично и ще ви разказва.От мен чао и още веднъж благодаря на всички

Много се радвам, че всичко с бебка е добре и вече не сте толкова уплашени. Скоро Лола да се появи на линия и лично да се похвали. Heart Eyes Как се казва бебешорката.

# 11
  • Мнения: 2 614
Честито бебче, радвам се, че и то и майката са добре!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт