Да похваля Къща за гости "Барата" - Калофер!

  • 2 508
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 671
Много ми хареса.

Идеално място за планински уикенд, който се съчетава твърде практично с изпирането на килимите и одеалата.
Тъй де, вместо съпругът да се дупи на терасата или на двора, предложете му алтернатива!

Снимки още не мога да  кача, но ви предлагам линк.

http://www.kalofer.com/stranitsi/accommodations/barata_bg.htm

# 1
  • Мнения: 329
Идеята ми допада, малкият ми син пощурява като види вода...., условията изглеждат прилични, а каква е цената на апартамента за вечер и там ли се хранихте? Има ли други развлечения, като за деца в града?

# 2
  • Мнения: 1 671
Сирен,

за цена точно не мога да ти кажа, защото ние ползвахме отстъпка, но мисля че е някъде около 15 лв. на легло. За децата май е безплатно, но и тук не съм сигурна, защото бяхме без. Абе най-добре звънни на телефоните за информация.
Не сме ползвали закуска и вечеря, защото си носехме храна и ползвахме откритата механа на двора, но видях хазяйката, която приготвяше на англичаните от горния етаж традиционна баница за сутринта. Домакините са много мили и приветливи хора.

За развлеченията  - ако сте любители на планината, има прекрасна възможност за пикници. През самия Калофер тече Тунджа, която сега е много плитка, на места е и топла, става за газене.

На 3-4 км. от Калофер е мъжкият манастир, покрай който тече Бяла река и откъдето започва една чудна екопътека. Мястото е национален природен резерват, има устроени места за бивак, регламентирани огнища за цър-пър и много поляни, където децата тичат на воля.

На 4 км в другата посока е местността "Паниците" - също много приятно място. Борови гори, хотели, кафенета също има.

В самия градец особени развлечения за деца не видях. Има две кафенета на центъра, досами реката, на едното имаше и детска площадка. Обаче самият център е идеален за каране на колело, ролери, тротинетка и прочие. Чудесно предизвикателство е и изкачването до паметника на Ботев. Мога да те уверя, че само изглежда трудно. Стълбите са направени така, че да не се уморява човек  Laughing

Но най-големият плюс е фактът, че вечер се спи с одеало!

# 3
  • Мнения: 329
Благодаря за информацията, дано лятото да успем да се класираме за някой уикенд.  bouquet

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 23 632
В Калофер има и туристически информационен център - в една къща на площада на центъра.  Там можеш да се запишеш за езда - разходка с коне, май и возене с каруца. Има и музей в Калофер. Има и тепавица за посещаване. Хубаво е Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт