4 хранения, 9 месеца

  • 1 601
  • 19
  •   1
Отговори
От няколко дни 9-месечното ни съкровище уволни едното хранене и сега сме на 4 броя дневно. Има и лека промяна на навиците и, сега спиме почти по 3 часа следобед ( ура, ура, ура Laughing) Та въпроса ми е, за 9-месечно бебе нормално ли е да папа 4 пъти на ден и ако да да увеличаваме ли манджата през тези 4 пъти Rolling Eyes
 P.s. Тя нашата квото и дадем всичко яде и колкото и да и дадем всичко си изяжда. Има си апетит детето Mr. Green

# 1
  • Мнения: 4 753
Мисля, че е нормално, щом детето само е намалило храненията... А може да е от жегите и след няколко месеца да си върне апетита... Не знам какво ядете, но си мисля, че ако детенцето е гладно и не му стига яденето ще мрънка...  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 191
Ами то по принцип на тази възраст се води, че храненията трябва да са 4: сутрин и вечер мляко, обяд месно пюре, следобяд плод, като всяка порция е между 200 и 260гр (разбира се грубо казано, защото всяко дете си е различно). Щом се храни добре детето, няма какво да се притесняваш.

# 3
  • Мнения: 22 343
Съвсем нормално е, не виждам от какво се притесняваш.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 585
Няма нищо притеснително. Някои бебта и по-рано преминават на 4 хранения, други - по-късно.
За количеството - давай, колкото иска. Simple Smile

# 5
  • Мнения: 8 208
На 9м и Виктор премина на 4 хранения.

# 6
  • Мнения: 2 960
Ами то по принцип на тази възраст се води, че храненията трябва да са 4: сутрин и вечер мляко, обяд месно пюре, следобяд плод, като всяка порция е между 200 и 260гр (разбира се грубо казано, защото всяко дете си е различно). Щом се храни добре детето, няма какво да се притесняваш.

Само да добавя ,че моят син  от осмия месец хапва така!!!

# 7
  • Мнения: 1 155
Да съвсем нормално е, моята дъщеря си махна 5-тото хранене по-рано даже Peace

# 8
  • Мнения: 3 929
Изобщо не се притеснявай. На тази възраст е напълно нормално детето да се храни 4 пъти, а и щом тя сама е преминала на 4 хранения, значи организмът й сам подсказва, от какво количество храна се нуждае. Моят син също е от ящните, макар че има дни, в които не му се яде особено. А и в тези жеги и нормално да не ти се яде. А щом на детето му се яде, нека да яде. Моята педиатърка ми казва, че щом детето се храни и има апетит, значи е здраво.

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Нормално е  Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 9 826
И двете ми деца започнаха да се хранят четирикратно съвсем рано-на 4-5 месечна възраст.Така са си и до днес,а вече са доста големи-на 7 и почти на 4г.Не виждам смисъл да увеличаваш количеството храна,ако детето се наяжда.Виж,ако не му достига,може да промениш грамажа. Peace

# 11
  • Мнения: 175
Мисля,че е нормално,а пък то и в тия жеги...И ние сме на 9 и също се храним 4 пъти,като между тях пие много вода и много сок.

# 12
  • София
  • Мнения: 5 693
От 9 ия месец сме на 4 хранения! Peace

# 13
  • Мнения: 9 973
нормално е

# 14
  • София
  • Мнения: 17 591
Не издържах до 9 месеца даже. От 5 месечен го будех аз за 5тото хранене, на 7 месеца спрях да го будя и мина на 4. дозите увеличих, да. И той е на принцип "изяжда се всичко в паничката / шишета".

Общи условия

Активация на акаунт