Планирана бременност и HPV

  • 6 012
  • 2
  •   1
Отговори
Здравейте момичета, чета темите във форума от близо месец и понеже така и не открих отговора на въпроса който ме тормози си позволявам да пиша. Имам голямо момче на 12 години и реших че е крайно време за още едно бебенце и преди месец и половина си свалих спиралата  - Мирена. Направих си и цитонамазка, като не очаквах нищо особено, но за моя голяма изненада - резултата беше ПАП3А - койлоцити, дискариоза, съмнения за папилома вирус и т.н. Шокът беше огромен, защото съм със съпруга ми от 20години близо и други партньори не съм имала, т.е получих резултат 2 в 1 / въпросния съжалява за случилото се, ако ме разбирате/. Направих си и типизация един високорисков -58 и един нискорисков -6.  Както и да е - желанието ми за бебе обаче остана и въпроса ми е какво да правя от тук нататък - първия гинеколог при когото бях иска да ме маже с нещо, което излющва епитела на шийката и не вижда проблем междувременно да забременея. Втория , който ме гледа с колпоскоп ми изписа само Изопринозин - 2 месеца по 5 дни и толкова. Изпих си го, пих между него и Саменто, но какво от това, явно е че вирусът не се лекува.
Моля,всички майчета с подобен проблем да дадат съвет - да чакам ли и какво и колко. Притеснява ме и въпроса с износването на бремеността и раждането - задължително ли е секцио и от какво се определя.
Благодаря на всички, които имаха търпението да изчетат това и да ми отговорят!

# 1
  • Мнения: 1 671
Аз също съм носител на HPV. Когато бях бременна в 4 месец със сина ми, мъжът ми се лекува от кондиломи. Никога не съм си правила допълнителни изследвания за типизация на вируса, засега не съм имала кой знае какви оплаквания. Шест месеца след раждането му ми излезна цитонамзка ІІІа и ме лекуваха с някакви свещики за 1 седмица, после резултатът беше І група. Лекарят, при който ме заведоха, ме прегледа доста обстойно, направи ми и колпоскопия, каза, че всичко е наред. Забременях веднага с дъщеря ми и си я родих нормално. Доколкото знам, опасно е ако ти се появят кондиломи в края на бременността - само тогава се ражда секцио.
Ни е с мъжът ми също сме от много време заедно. Докторът ни обясни, че той може да носи вируса много време, години наред, и когато имунната му система е по-слеба, едва тогава да се появят кондиломи. Както и аз съм носител на вируса сега, но не съм имала оплаквания.
Успех! Hug

# 2
  • Бургас/София
  • Мнения: 309
И аз съм носител на HPV ( не съм си правила типизация, но е високо рисков понеже имах изменения в клетките и се наложи да ми правят конизация). Забременях 1 месец след конизацията и нямах никакви проблеми с бремеността, раждането беше секцио заради опасност от разкъсване на  шийката. Но ако нямаш външно проявление на вируса ( кондиломи ) може да родиш естествено. Успех и скоро да се похвалиш   baby_neutral

Общи условия

Активация на акаунт