трябвали да извадя ваксината....

  • 1 006
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 94
След два часа сме на консултация за първо слагане на Пентаксим..въпроса ми е трябвали да извадя ваксината час преди употреба..в листовката не го пише, но фармацевтката го каза..Благодаря за всички бързи отговори #Crazy

# 1
  • Мнения: 26
аз лично я вадех в последния момент и дори я пренасях до gp-то в торбичка с лед.

# 2
  • Мнения: 30
на мен педито също ми каза да я държа в лед допоследно и да я извадиме в момента на биене

# 3
  • София
  • Мнения: 12 545
Не. Ваксината трябва да стои в хладилника непосредствено до поставянето.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 173
Не е необходимо да се вади ваксината предварително.
Малко ме смущава пренасянето в лед.
Все пак ваксината не може да се замразява.
Най-добрият вариант е термочанта.

# 5
  • Мнения: 1 174
Аз ги носих в една найлонова чанта между две торбички с кубчета лед Peace

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Ваксината трябва да стои в хладилника до поставянето и

# 7
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
аз лично я вадех в последния момент и дори я пренасях до gp-то в торбичка с лед.

  bouquet

# 8
  • Мнения: 1 763
И на мен в аптеката ми казваха да я вадя час преди поставянето и. Така и правех. Но на моето дете и трите ваксини му ги биха през зимата и в ранната пролет, когато температурата вкъщи беше 20-22 градуса. Сега при стайна температура 28-30 градуса не знам как се процедира.

# 9
  • Мнения: 1 512
Ако има аптека близо до кабинета на вашето педи по -добре копувай ваксината и веднага ходи да  я слагат.Аз така съм решила.

# 10
  • Мнения: 94
Благидаря на всички вече сме ваксинирани и ние  bouquet

# 11
  • Мнения: 254
и аз имам въпрос относно ваксината на листовката пише че трябва да се държи при максимална температура +2 градуса,но на хладилника ни показва +4 градуса минимална температура,а аз я поръчвам предварително ваксината и я държа в хладилника до деня в които трябва да ни я поставят

# 12
  • София
  • Мнения: 17 591
Не я вади. Вън е жега, едва ли веднага ще я сложат, а освен това накрая просто ще постискаш ампулата с ръка, докато се темперира.

Общи условия

Активация на акаунт