Прекалена загриженост от роднини

  • 2 417
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 149
Здравейте. Вече не знам какво да правя с тази моя баба, много ме дразни и вече започвам да си изпускам нервите от време на време. Тя е решила , че аз не трябва да излизам от вкъщи преди 18-19 часа, защото било горещо (не че вечер е по-добре) и защото съм била бременна, а тя била чула че слънчевите лъчи били вредни за детето (тинтири-минтири). И в крайна сметка аз трябва да стоя вкъщи на големия топлик и да се потя като прасе (буквално) и да не плащам никакви сметки и да не ходя до магазина и т.н. Не знам как да й обясня, че ако отида да си платя телефона няма да родя по пътя, защото имало слънце. Днес била ходила за мляко, за да не съм ходила аз след половин час. Вече много ме дразни, а аз искам да се движа, поне да ми купи велоергометър и други уреди като не ме пуска на разходки, ама и това не прави. Не трябвало и на плаж да ходя, само да не си помислите, че аз съм всеки ден на плажа, ходя само 2 недели в месеца с мъжа ми. И освен това аз съм под чадъра и обилно намазана с мляко фактор 30, не знам какво би могло да ми стане освен да хвана малко тен.
Моля дайте някъкъв съвет, аз вече не знам как да я убедя, че знам какво трябва да правя.

Последна редакция: вт, 08 юли 2008, 12:29 от Didi Georgieva

# 1
  • София
  • Мнения: 1 508
Това не е психически тормоз, а загриженост. Високите температури наистина са притеснителни, така че бабата е права и щом искаш повече движение, излизай по-рано сутрин или привечер.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 004
Бабите мислят, че винаги дават добри съвети. Моята например е убедена, че хемоглобина ми е нисък, защото не ям достатъчно месо. Спорих, спорих и се отказах. Като съм бременна трябвало да ям два пъти повече.
Единственият начин да не се дразниш от прекалената загриженост граничеща с обсебване, е да не слушаш изобщо и да излизаш навън всеки път, когато усетиш, че почваш да се ядосваш.

# 3
  • София
  • Мнения: 8 932
Ти си възрастен човек, ще ставаш майка, пък се съобразяваш толкова много с баба си. Ми излез щом ти се излиза, ще те върже ли вкъщи? Загрижеността е едно, но подобен тормоз граничи с мания.

# 4
  • Мнения: 149
Нея я дразни, че аз не се съобразявам в повечето случаи, защото ако започна всички ангажименти да ги слагам по времето когато няма слънце нищо няма да свърша. Все пак работното време на повечето места е до 18 часа Simple Smile А ако притежавах електрическа компания, ВЕЦ, телефонна централа и др. щеше да е най-добре Simple Smile ама не е така за съжаление.
А около сватбата и документите след това имах доста обикаляне. Сега като стоя и се потя ми е по-гадно отколкото като ходих да уреждам нещата около ресторанта, гражданското и по полицейските управления за лична карта.

Последна редакция: вт, 08 юли 2008, 10:24 от Didi Georgieva

# 5
  • Мнения: 2 960
Това не е психически тормоз, а загриженост. Високите температури наистина са притеснителни, така че бабата е права и щом искаш повече движение, излизай по-рано сутрин или привечер.

Абсолютно точно.Заглавието ти  е подвеждащо и очаквах камо ли не да си разпъната на кръст от някаква лоша сбирщина от роднини. ooooh!Пък то загрижена възрастна жена!!! Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 2 755
Извинявай за въпроса, ама като не ходиш на работа, не си ли преувеличаваш задълженията за деня? Не, че и е работа на баба ти, ама като не искаш да се съобразяваш, защо живееш с нея? Изобщо мисля, че въпроса ти е безсмислен и породен от скуката!

# 7
  • Попово
  • Мнения: 687
Бабето е загрижено, поне това прозира от поста ти, напълно те разбирам за потенето, но лично аз не бих се "облещила" посред бяла пладне на 35градуса на сянка по пътищата Peace сметките можеш да си ги платиш по банкомат или с и-нет банкиране, доколкото за пазаруването спокойно можеш да го правиш и след 19ч... а за плажа нищо не мога да коментирам, не е ли по-добре да се поограничиш това лято  Hug

# 8
  • Мнения: 3 929
Да, определено баба ти е загрижена за тебе и за бебето. Просто приеми факта, че някои хора са много досадни с постоянните си съвети и загриженост, особено бабите. А ти си достатъчно зрял човек, щом смяташ и дете да гледаш, за да вземаш сама решения, а не баба ти да определя, как ще протича ежедневието ти. Щом сега й позволяваш вмешателство до такава степен, не искам да си представям, какво ще бъде, когато се роди бебето. Просто й кажи, че си възрастен, зрял човек, който е пълнолетен и може сам да се грии за себе си, но, разбира се, с по-мек тон, защото баба ти, предполагам, е доста възрастна, и би се засегнала, ако си по-рязка. Друг съвет не мога да ти дам.

# 9
  • Мнения: 99
Ти си голям човек и можеш да се съобразяваш само със себе си!Като ти се излиза,ще излезеш!Можеби бабата е повече загрижена и постоянните й натяквания ти изглеждат като тормоз.Все пак,не поемай излишен риск в тези жеги.И на мен ми се излиза по-често,но си трая у дома,заради пустото кръвно.Лека бременност!  bouquet

# 10
  • На морето!
  • Мнения: 5 747
Щом не ти се стои вкъщи не стой. Ако гинекологът не те е предупредил да внимаваш с жегите заради високо кръвно или поради други причини си прави каквото искаш. Прекалената загриженост, особено по време на бременността е доста изнервяща.

# 11
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Не бих определила загрижеността на баба ти кати психически тормоз. Но.... хормоните си казват думата  Mr. Green

# 12
  • Мнения: X
Ти си голям човек и можеш да се съобразяваш само със себе си!Като ти се излиза,ще излезеш!Можеби бабата е повече загрижена и постоянните й натяквания ти изглеждат като тормоз.Все пак,не поемай излишен риск в тези жеги.И на мен ми се излиза по-често,но си трая у дома,заради пустото кръвно.Лека бременност!  bouquet

Напълно съгласна съм.

# 13
  • Мнения: 4 965
... Тя е решила , че аз не трябва да излизам от вкъщи преди 18-19 часа, защото било горещо (не че вечер е по-добре)
...аз искам да се движа, поне да ми купи велоергометър и други уреди като не ме пуска на разходки, ама и това не прави. ...Моля дайте някъкъв съвет, аз вече не знам как да я убедя, че знам какво трябва да правя.

Ти, всъщност, малолетна ли си, че баба ти това, баба ти онова, ами и трябвало велоергометър (или други уреди) ТЯ  Shocked да ти купи?
Нали пишеш, че си голяма и щастливо омъжена...
Ами тя баба ти сигурно после и ще иска да маже детето със сол, да го повова и да го държиш вкъщи (защото слънчевите лъчи били вредни - а за рахит баба ти чувала ли е).
То бива загриженост, ама това звучи ненормално - голяма жена да трябва да убеждава нещо в баба си...
Вие заедно ли живеете?
Звучиш като сърдито хлапе.
А мъжът ти какво казва по въпроса?

# 14
  • Мнения: 396
Наистина жегите не са за пренебрегване!
НО!
А се "боря" с досадно загрижени възрастни роднини като ги изслушвам. Те от това имат нужда, защото самите те вече имат нужда от гледане и внимание. Изказвам съгласие и когато преценя , правя това, което мисля за редно без излишни коментари!
Не след дълго цялото ти внимание ще е съсредоточено в бебето , а тогава може и да имаш нужда от помощ....
Моята баба се държи така, че да искам да я питам! Явно е до човека.

Общи условия

Активация на акаунт