Овесена каша за начално захранване

  • 14 217
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 034
момичета, избрала съм вече марка каши и пюрета, които ще ползвам като захранвам и от тази марка кашите за бебета от 4 до 6 месеца са: оризова (с която се започва), ечемичена и овесена. има ли глутен в кашата или само в овесените ядки? четох съдържанието, всички етикети по кутията за недобавени никакви неща, без захар, консерванти и т.н., за глутен нищо не пише  newsm78 оризова и ечемичена ще му взема, но ако овесената също е безопасна искам по-голямо разнообразие да има. а глутен има ли някакво химическо съкращение, което да е по-сложно за откриване в съдържанието? благодаря предварително   bouquet

# 1
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 575
Само ориза няма глутен. Ечемикът и овесените ядки имат глутен и не са подходящи за начало на захранване.
Вземи безмлечна оризова каша на Милупа или Хип, като втора захранваща каша може елда - тя също е без глутен и е безмлечна. Глутеновите каши ги остави след 9 месец.

# 2
  • Мнения: 27 524
Коя марка каша предлага овесена за след 4-ти месец?  Shocked

# 3
  • София
  • Мнения: 672
Само оризова се ползва за захранване  Peace Глутен няма и в царевицата и елдата, но те са алергени и с тях трябва да се внимава.
Аз също захраних с оризова каша, след което към нея добавях тиква, морков, след това в тиквата картоф и т.н.
Аз храних моя син с оризова каша цял месец и от навършени 6 месеца започнах да давам зеленчуците, а кашата мина следобед заедно с плодовото пюре. Не е нужно да захраниш с всички видове каши, а после да започнеш със зеленчуците.

# 4
  • Мнения: 4 784
По - добре започни с оризовата каша, след това с царевичната. Те нямат глутен. За другите не може да се твърди същото.
С коя марка каши си избрала да започнеш захранването?

# 5
  • Мнения: 191
Не знам към коя марка си се ориентирала, но на тукашните каши винаги пише на опаковката "Без глутен", ако не съдържа, а на тези които съдържат глутен не пише нищо. По принцип безглутеновите каши са ориз и царевица.
Овесът в чисто състояние няма глутен, но при събирането му и преработката му влиза в контакт с други култури, съдържащи глутен, за това в крайния му вид също не изключва наличието на глутен.

# 6
  • Мнения: 27 524
Овесът в чисто състояние няма глутен, но при събирането му и преработката му влиза в контакт с други култури, съдържащи глутен, за това в крайния му вид също не изключва наличието на глутен.

Такова пък обяснение за сефте срещам  newsm78

# 7
  • Мнения: 3 034
Heinz е марката. тук имам възможност да избирам между тях, Нестле и само от време на време внасят Милупа, но нередовно и невинаги има избор. Heinz има три етапа каши - beginner, след 6 месеца и след 9 месеца мисля че е третият. в първата група каши за начинаещи има оризова, ечемичена и овесена, и трите са безмлечни. аз затова питам, защото тук са малко откачени на тема здраве на бебетата и много ще се учудя ако са глутенови тея каши... ама знам ли  newsm78

ето ги на Heinz: http://www.heinzbaby.com/english/solid/baby_cereals.html

ето, и Нестле имат овесена за начинаещи: http://www.nestle-baby.ca/en/products/cereal/index.htm

П.С. аз не съм се засилила да захранвам преди 5-тия месец, но ми стана странно и се разтърсих за повече информация  Rolling Eyes

Последна редакция: вт, 08 юли 2008, 20:47 от simplyaven

# 8
  • Мнения: 27 524
Е, да, то всички каши за над 6 месеца са си с глутен. Аз питах коя е тази за 4 месечни?  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 3 034
Блонди, виж че тези за 6-месечни и нагоре са си обозначени с въответната категория. а тези за начинаещи са такива, които по преценка примерно на педиатъра или на майката могат да се дадат и преди 6-тия месец. затова се учудих, че сред тях е и овесената  newsm78 кажете ми, моля ви, какъв е точно надписа, който гласи "без глутен", за да гледам за такъв  Praynig ако имате представа на английски примерно...

# 10
  • Мнения: 191
Simlyaven, наистина не знам какво да ти кажа за Нестлето, което имате там.  newsm78 Мога да ти покажа продуктите на Нестле тук: http://www.nestlebaby.com/es/baby_nutrition/products/product_sea … stage=1&r=144  На опаковката много ясно е написано "Без глутен" на испански, а в съдържанието е посочено: хидролизиран ориз, царевица и ориз. Тук няма овесена каша на нестле, на която да пише че е безглутенова. Може би продуктите са различни, що се касае за различни пазари.

Блонди, това за сефтето не звучи никак лошо. Ако искаш, ще се поразровя да намеря сайта, където го четох, но е на испански.... А може би това не е проблем. Simple Smile

# 11
  • Мнения: 27 524
Блонди, това за сефтето не звучи никак лошо. Ако искаш, ще се поразровя да намеря сайта, където го четох, но е на испански.... А може би това не е проблем. Simple Smile

Да, права си  Hug , намерих обяснение и от Косе Босе  Peace

Овесът в пюретата, кашите и стандартните храни съдържа глутен.
Овесът е замърсен с глутен от другите житни култури при отглеждането и преработката. Самият гликоподобен протеин в овеса (авенин) не е проблем според повечето проучвания от последните 15 години.
За да не съдържа глутен, овесът трябва да е специално отгледан и това да е изрично означено на етикета. Има някои такива марки овес.

Испанският е проблем  Grinning руски, английски и френски - неSimple Smile

# 12
  • Мнения: 4 784
gluten free съм срещала по бебешките продукти.

# 13
  • Мнения: 3 034
благодаря, момичета   bouquet явно ще задържим разнообразието за по-късна възраст  Grinning днес бяхме да му бият вторите ваксини и ми връчиха (за 3-ти път) книжка за захранването (пак нов вариант) - оризова каша и месни пюрета за начало, после зеленчукови и другите каши и накрая плодови. та, понеже не пише че е без глутен, тази каша няма да я ползваме в началото  Grinning

# 14
  • Мнения: 1 147
Аз започнах с оризова на Гербер, и нямахме проблеми. Друга в повечето магазини така или иначе няма, та не беше труден избора. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт