лакомо бебе

  • 4 945
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 39
здравейте момичета, искам да ме посъветвате относно храненето на сина ми. Марти е на 4 месеца и е много ама много лаком. яде по 170 мл. АМ на хранене, но е гладен през 2-2,30 часа. незнам с какво и как да го храня че да изкарва поне 3 часа. доскоро вечер си правеше почивка по около 9-10 часа, но от няколко дни се буди и нощем.опитах с плодови и зеленчукови пюрета но и те не го засищат за по-дълго.опитах и да му увелича количеството АМ , но си го изпива до 170 мл и повече не иска. Лекарката ми каза че наддава много бързо и трябва да го ограничавам, ама как като детето пищи като лудо ако не му дам да яде. В момента е 6,60 кг и 64 см. (роди се 3,40кг и 51см.).Някаде четох че това е в нормата за възрастта му, но педито така ги изкара нещата все едно е най-дебелото бебе на света. Моля ви, дайте ми съвет за храненето и мнение за теглото му. Благодаря ви.

# 1
  • Мнения: 46 486
Странни разбирания за лакомо бебе има педитърката ви  newsm78

На мен нищо не са ми казвали за ограничения, на 4 м. беше 7.500 кг. и 65 см., роди се 3.600 кг. и 52 см. Ядеше над 200 мл. на хранене, на поискване.

Плодовото пюре има по-малко калории от млякото, не засища колкото него и поне при моето дете по-скоро повишаваше апетита. А и на тази възраст беше прекалено малка, не приемаше твърдата храна за храна и си искаше и млякото след това. Така че малко позабавих нещата със захранването.

Ето ти таблица за нормата ръст/тегло, детето ти е в норма, даже е под средното за 64 см.

# 2
  • Мнения: 41
Детенцето ти е съвсем в нормата-как ще ти кажат, че е дебело?! 

# 3
  • Мнения: 39
абе и аз си мисля че е добре ама така ме стресира тая Animal Cow че реших да попитам. благодаря  за менията ви

# 4
  • Мнения: 5 940
Толкова малко бебе се храни на поискване -колкото пъти желае, по толкова милилитри  колкото му се пие.

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не се притеснявай-въобще не е дебело бебето то.И моята дъщеря на тази възраст беше с тези мерки и си беше О.К

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 337
Ние сме още доста малки,на кърма сме ,но и ние за сега сме доста лакоми- СЛАВА БОГУ!

Имам кърма,но бебка хем су4е,хем дохранвам с кърма по около 100 мл...и като обяснявам на докторкаа,тя ми каза "АМи трябва ве4е да яде около 70 мл на хранене " и аз й викам" ама тя яде 100 като дохранване след изцеждане,а иначе си суче от гърда по половин час " и тя ми каза "Еми радвай се- давай му на детето като му се яде- нали трябва да порасте" и така си се храним на поискване и до ден днешен..и аз се бях шашнала да не я "преям", но то май детето си знае,защото като се засити оставя всичко...

Не мисля ,4е изобщо при такова тегло някой може да ти каже,4е бебето е дебело- що за глупост...

Аз самата си взех паспорта за наддаване от едно време..

За тво успокоение мила:

1ви месец- 4850 - 54см
2ри месец- 5500 - 57см
3ти месец- 6850 - 61 см
4ти месец - 7400- 64 см
5ти месец- 8200- 67 смю
8 месец- 9450-71
9 м- 10,50-72
10м-10,70-74
12м- 11,2-76

1г3м- 11,600- 79

не се шашкай- РАДВАЙ СЕ,че бебока наддава и хапва добре- все пак храната прави борбата...  bouquet


Дано бях полезна( а забравих - РОдена съм 4300,52 см),цял живот съм била 47-48 кг-165 см.Сега след раждане съм 53-54 кг- така 4е беб4о не е застрашен от пълнеене след това,ако ти минава през ум...Всичко му е ток:)
Успех!

# 7
  • Мнения: 191
Няма дебели бебета, всички са си в нормата. А и след годинката с движението отслабват. Според мен няма какво да се притесняваш, по-добре да е лакомо детето, отколкото злоядо. Вярвай ми във втория случай тревогите са повече.

# 8
  • Мнения: 39
Ние сме още доста малки,на кърма сме ,но и ние за сега сме доста лакоми- СЛАВА БОГУ!

Имам кърма,но бебка хем су4е,хем дохранвам с кърма по около 100 мл...и като обяснявам на докторкаа,тя ми каза "АМи трябва ве4е да яде около 70 мл на хранене " и аз й викам" ама тя яде 100 като дохранване след изцеждане,а иначе си суче от гърда по половин час " и тя ми каза "Еми радвай се- давай му на детето като му се яде- нали трябва да порасте" и така си се храним на поискване и до ден днешен..и аз се бях шашнала да не я "преям", но то май детето си знае,защото като се засити оставя всичко...

Не мисля ,4е изобщо при такова тегло някой може да ти каже,4е бебето е дебело- що за глупост...

Аз самата си взех паспорта за наддаване от едно време..

За тво успокоение мила:

1ви месец- 4850 - 54см
2ри месец- 5500 - 57см
3ти месец- 6850 - 61 см
4ти месец - 7400- 64 см
5ти месец- 8200- 67 смю
8 месец- 9450-71
9 м- 10,50-72
10м-10,70-74
12м- 11,2-76

1г3м- 11,600- 79

не се шашкай- РАДВАЙ СЕ,че бебока наддава и хапва добре- все пак храната прави борбата...  bouquet


Дано бях полезна( а забравих - РОдена съм 4300,52 см),цял живот съм била 47-48 кг-165 см.Сега след раждане съм 53-54 кг- така 4е беб4о не е застрашен от пълнеене след това,ако ти минава през ум...Всичко му е ток:)
Успех!

благодаря много. наистина се успокоих. много сте мили вси4ките

# 9
  • Мнения: 1 512
Я не се притеснявай.Моето бебче още на 2м и 10 дни беше 62 см и тежеше 5 кг. Как ще ограничаваш бебче на 4 месеца.Още от сега ли с диети.Няма дебело бебче.Всички са сладки защото са пухкави.

Общи условия

Активация на акаунт