Добър рехабилитатор за дете на 1 год

  • 1 150
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 596
Здравейте мили майки,
моля за вашето съдействие ,да ми предложите(ако знаете разбира се) за добър рехабилитатор.От София.
Все пак да свърши някаква работа,а не само да ни вземе парите.
Става въпрос за детето ми,което е на 1 год и 1 месец.
Водихме го няколко пъти на прегледи,защото не е проходил.Причината е,че когато беше на месеци,имаше рефлукс и за да не го дондуркаме и разнасяме на ляво и надясно(заради повръщането) не сме му правили раздвижване.
Последният доктор при който бяхме(Литвиненко)ни успокои и каза,че не вижда да има някакъв особен проблем и постави диагноза Забавено двигателна развитие.И да му изследвеме един мускулен ензим-направихме го,всичко е в норма.Но друга негова колежка при която също водихме детето ,преди Литвиненко,каза че трябва да влезем в болницата(Света София).
Сега аз доста прочетох ,даже се съветвах и с вас и стигнах до заключението,че не искам да влизаме в болницата,но не разрешавали,да спим в къщи и само да го водим за рехабилитация.Трябвало да се говори с директора и т.нА живеем само на 2 спирки от болницата.
Но там нито аз ,нито детето ще се чувства добре.А какво да кажа за това как ще се травмира от изследвания,защото и там пак ще трябва да му правят,а той си има пресни,пресни изследвания.И се установи,че нищо му няма ,просто трябва рехабилитация.
Моля,ако сте ползвали услугите на някой рехабилитатор,и то да идва у нас,дайте ми координати и споделете как е подходил.
Съжалявам,че малко хаотично пиша Wink
Ще чакам да ми отговорите с нетърпение.
Благодаря.

# 1
  • Мнения: 256
mamma mia,аз съм рехабилитатор,но до средата на август не съм в София.С направление за физиотерапия от джипито можеш да направиш 20 процедури в ДКЦ.Това включва ЛФК,масаж,които са необходими за укрепване на двигателната мускулатура.Ако диагнозата е вярна детето ще укрепне бързо.Какво стана с рефлукса,продължава ли повръщането.

# 2
  • София
  • Мнения: 798
mamma_mia,

Диагнозата "Забавено двигателно развитие", крие много подводни камъни, включително и някои от леките форми на ДЦП.

За да Ви стане малко по-ясно, поставената диагноза от д-р Литвиненко, можем да сравним с диагнозата "Главоболие", което се получава както след препиване, така и при мозъчен тумор !!....

Правя това сравнение, за да ви покажа, че времето е важен елемент от рехабилитацията в детската възраст. Не го губете !!  Успех.

Общи условия

Активация на акаунт