тоалетните в институциите

  • 6 708
  • 115
  •   1
Отговори
  • Мнения: 654
защо в моя град ,тоалетните в институциите са заключени за граждани?
вчера бях по работа в НАП  и общината,днес с колежка чакахме от 9.40 до 12.45 в НОИ.дори в социални грижи тоалетните се оказаха под ключ.в тези сгради има тоалетни на всеки етаж и всички са заключени.служителите имат ключове и винаги е заключено.на въпроса ми защо,всички ме изглеждат учудено и само днес една служителка ми каза:ама ,вие не сте в позицията да искате въобще нещо.

как е при вас?и дайте идея как да реагирам да се предотврати тази практика.

# 1
  • Мнения: 2 401
А стига бе  Shocked Сериозно ли ти е казала така?  На тия търтеи по институциите много яко требе да им се набият канчетата, и разбира се няма кой друг да го направи ако не ние.  Нека уважаваме обслужващия персонал, но нека все пак не забравят за какво точно  си получават заплатите..

# 2
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
защото повечето са пенсионери и опикават ортълъка, а чистачката не може д аминава през 20 мин да чисти и мирише ....

# 3
  • Мнения: 2 978
В София мисля, че само в някои общини има за външни лица и в СГС- ако не се лъжа! newsm78

# 4
  • Мнения: 524
една служителка ми каза:ама ,вие не сте в позицията да искате въобще нещо.

Трябваше да я попиташ: "В такъв случай, може ли да се напикая тук и сега"  Mr. Green. Шегата настрана, намери телефон на РИОКОЗ (или както там се казва) и ги попитай, тези сгради трябва ли да имат тоалетни, отворени за граждани.

# 5
  • Мнения: 804
защото повечето са пенсионери и опикават ортълъка, а чистачката не може д аминава през 20 мин да чисти и мирише ....
Само у нас имаме такова мислене. Дай да им забраним да посещават институциите. На чистачката това и е работата - да чисти. Ако трябва след всеки ще минава. Не е моя работа да мисля за това. Аз искам докато вися и очаквам благоволението на някой чиновник да мога да отида в тоалетната било то и само за да си измия ръцете.

# 6
  • Мнения: X
Трябва да имат тоалетни за гражданите.И в Пловдив до преди 2 години ги заключваха.Ама стана голям проблем,оплаквания, и сега има и за служители, и за граждани.Където има повече от една,служителите си заключват една,останалите се ползват от граждани.А където е само една, е обща.Протестирайте където трябва.Задължени са да осигурят санитарни възли.

# 7
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
споделям какво са ми казали познати работещи там ...

# 8
  • София
  • Мнения: 3 421
Отвратително е -  служителките с ключ, със сапунче в чашка отиват до тоалетната и после пак заключват. Пък хората по опашките да му мислят...

Два случай особено неприятни съм имала - единият път бях бременна и чаках на голяма опашка, но се смилиха над мен(понеже попитах къде мога да отида) и след кратко разследване открихме ключ и ме заведе една жена, която ме изчака за да заключи.
Другият път бях с малкият,който крещеше с пълно гърло, че му се ака и бързо ни намериха ключ Mr. Green

# 9
  • Мнения: 502
   Благодаря на авторката за темата.Досега не се бях сетила да реагирам,просто защото по принцип избягвам обществени тоалетни.Но ако ми падне подобен случай няма да оставя нещата така.

# 10
  • Мнения: 7 107
Всяко заведение е задължено да има тоалетна за граждани. Не е задължително да е точно там, където се облекчава личният състав.
Чела съм го преди време някъде. Но ще ми трябва време да се сетя къде.
Иначе онова смешно малко човече с голееееми административни успехи  (Н. Василев) може да бъде уведомено за нужДните му задължения. 

# 11
  • Мнения: 804
споделям какво са ми казали познати работещи там ...
Точно това имах предвид. Дори допуснах, че и ти работиш там. Забелязала съм, че работещите в разни държавни институции, особено в общинските администрации (не всички естествено) се държат като че ли това им е бащиния и едва ли не ние "гражданите" сме им длъжни.

# 12
  • Мнения: 278
Всяко заведение е задължено да има тоалетна за граждани. Не е задължително да е точно там, където се облекчава личният състав.
Чела съм го преди време някъде. Но ще ми трябва време да се сетя къде.
Иначе онова смешно малко човече с голееееми административни успехи  (Н. Василев) може да бъде уведомено за нужДните му задължения. 
Поемам ангажимент да го уведомя. Срещам го често, като отивам на работа.
Що се отнася за чистачката, която трябва на 20 мин. да чисти: Ще чисти, за това й се плаща.
пп. И скандали съм вдигала по този повод, тъй като съм голяма пикла и скандалджийка.

# 13
  • по света и у нас
  • Мнения: 1 176
Като засегнахте темата за тоалетните та се сетих и за тия по барчетата и др подобни заведения,дето вратата на тоалетната е заключена и виси надпис “ключа е на бара“ а там като попиташ ти казват 50 стотинки или по малко(ако няма вече написана табелка)...Пълен абсурд!Само българина може да го измисли това нещо–да се възползваш от естествените нужди на хората.Живея от години в чужбината,къде ли не съм ходила и по заведения,и по различните му институции,виждала съм и супер луксозни WC и мръсни–е такова чудо да си платиш за пишкането го няма никъде.Ненадминати сме ...newsm78

# 14
  • Мнения: 545
dorait, това с барчетата е за да не ги ползват вместо обществена тоалетна. повечето от тях не правят проблем за пари на клиенти. проблема е че няма достатъчно обществени тоалетни.

за институциите - не съм сигурен, че някъде има задължение да се осигурява на гражданите тоалетна, на много места има 'за всички' и друга, отделна, за персонала (това за мен е правилното).

(една силно надута екстраполация:по тази логика в държавните институции би трябвало да се осигуряват разхладителни напитки през лятото, чай през студените месеци, и непременно да има безплатни сандвичи).

виж, ако мерна някой да отказва на бременна жена, ще го псувам по списък.

еди

Общи условия

Активация на акаунт