Хипер функция на липиди? Що е то?

  • 1 698
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 176
Един познат, който няма компютърна грамотност ме помоли да ви попитам ( нали сте    супер компетентни и отзивчиви), що е то "хипер фикция на липиди в тялото"?
Млад човек е. На 30 год. , но цялото му тяло е в някакви бучки. Беше ходил на изследвания и те показали холестерол 9 пъти над нормата- стеснени кръвоносни съдове и тази хипер функция на липиди.
Аз за пръв път чувам такова нещо.
Имало в софия специалист по липидите, но не знаят как се казва и в коя клиника работи.
Моля, обяснете ми какво е това чудо?
Та въпросите ми са 2:
1. що е то "хипер финкция на липиди"
2. към кого да се обърнат ?

# 1
  • Мнения: 30
Не е хиперфункция, по-скоро са искали да кажат свръхпроизводство. Може би става дума за някоя от наследствените хиперлипидемии.

# 2
  • Мнения: 6 315
Мамица, това намерих в нета http://www.gugulipid.com/hyperlip.htm. Ако искаш ще го преведа.

# 3
  • Мнения: 4 176
Не е хиперфункция, по-скоро са искали да кажат свръхпроизводство. Може би става дума за някоя от наследствените хиперлипидемии.
Да. наследствена.
Нали казах че нямам идея що е то?  ooooh!

# 4
  • Мнения: 4 176
Мамица, това намерих в нета http://www.gugulipid.com/hyperlip.htm. Ако искаш ще го преведа.
Абе общо взето разбрах за що иде реч, но тия медицински термини ми взеха акъла:)

# 5
  • Мнения: 30
За съжаление не мога да посоча конкретен специалист. Може би трябва да се насочи към някоя от ендокринологиите, там се занимават и със заболяванията на обмяната. Ендокринологии - на ул Христо Михайлов, на ул Георги Софийски - в Александровска - входа срещу улКонстантин Иречек.

# 6
  • Мнения: 4 176
От изчетеното в интернет разбрах, че е нужно да се направи подробно изследване на липидите т.е. тяхната плътност. т.е. ако в  кръвта преобладават липиди с висока плътност не било проблем и обратното...
Самата "хиперлипидемия" означава "хиперхолестерия"
Дано тази информация е ценна за останалите.
Сега се чудя във всички ли лаборатории правят такива изследвания newsm78

Общи условия

Активация на акаунт