има ли мами които са имали проблем с плодовите пурета?

  • 427
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 83
да знам малко странно звучи,о наистина малката(на 7 месеца)обожва зелен4уковите пурета,но плодовите не иска да ги яде,пробвах какво ли не ,но без резултат.Дайте ми съвет,ако сте се справили с този проблем.Знам,4е не е фатално и не я насилвам та ние до скоро бяхме само на кърма,но ми е странно,за6тото не съм 4увала за бебе което да не ги яде

# 1
  • sofia
  • Мнения: 482
Да, ние бяхме така - с каката, де. Просто не ги ядеше, яко хапваше зеленчукови и месни и всякакви каши. Сокове не пиеше, от плодовете ядеше само намачкан банан, или пюрирана ябълка домашно производство.

# 2
  • Мнения: 259
За съжаление не мога да ти помогна. Ние имахме същия проблем. Започнах да захранвам с плодови пюрета на 3 м. и нещо и видях голям зор. Пюре - с лъжичка и мляко от шише или, пюре, смесено с мляко от шише, във всякакви варианти и последователност, от различни марки, различни плодове, асорти или не. Това ни беше яденето в 9.00 ч. Докато не въведох попарата , когато навърши 6 м., направо се бях изприщила. А както казваш и ти-много ядяхме зеленчуковото пюре, а след това и месно-зеленчуковото. А при повечето деца е обратно. Започнахме без проблем да ядем плодови пюрета към 7-8 месеца като десерт между храненията. Въпреки, че предпочитам пресни плодове, от време на време й давам и готови пюрета за разнообразие.

# 3
  • Мнения: 660
Пробвай да й ги правиш ти. Сега има много плодове на пазара. Избери по-сладички за начало - круша, банан, пъпеш, ябълка "златна превъзходна". Можеш да направиш печена ябълка - разрязваш я на половина, махаш семките, поръсваш с малко канела и печеш в тавичка с малко вода на дъното. Като е готова, изваждаш само "месото" и намачкваш с вилица или пасираш.

# 4
  • Мнения: 83
Благодаря ви моми4ета,да ви кажа,4е в4ера й дадох резен4е сурова,но сладка кру6а и тя като запо4на да ръпа та 4ак се упла6их,4е 6те се задави(имаме си две зъб4ета)та взех и я пасирах и Peaceизяде я цялата.Изглежда й хареса така сурова,днес 6те й дам пак да видиме какво 6те стане Grinning

Общи условия

Активация на акаунт