смуче си палеца

  • 1 886
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 254
от както си открихме ръчичките почти постоянно са ни в устата,ползваме биба-залъгалка но понякога той я плюе и си лапа ръчичката,аз му слагам и ръкавички уж да не му е толкова вкусна ръчичката но понякога и това не му пречи,вашите бебчета смучат ли си ръчичките,как решавате този проблем,аз си мисля че трябва да го спра докато е в началото си а не после да го отучвам,може би тогава ще е по трудно като вече е свикнал,какво е вашето мнение

Последна редакция: ср, 09 юли 2008, 17:53 от anakondas

# 1
  • До моста на реката
  • Мнения: 62
И моята Петя беше така,от първите дни си смучеше палчето (биба въобще не искаше).Като стана на 1г.5-6м. лесно я отказах от този навик с Даум ексол.

# 2
  • Мнения: 113
И моята дъщеря си смучеше палеца от 3- месечна. Опитах да и давам биберон, но го плюеше и  я оставих да си го смуче/ така се приспиваше и нощем като се разбуди само лапваше палчето и пак заспиваше/. Отказа се за няколко дни с Даум Екзол на 1г. и 9-10 месеца.

# 3
  • Мнения: 1 512
Моето бебче си смучи цялата ръчичка.Проблема е доста сериозен.По принцип до 6-8 м. имат все още силен сукателен рефлекс и затова искат да сучат. Давам биберон,но тя го изплюва и отново си смуче ръчичката. Мазането с агресивни препарати  не винаги има сериозен ефект, а и на тази възраст на бебето кадегорично няма да  прилагам никакви препарати.Просто когато е будна я наблюдавам и когато се опита да си смуче ръчичката я махам и предлагам бибата.

# 4
  • Мнения: 254
mel76 и аз така правя но тои е като стрела а и немога само над него да стоя

Последна редакция: ср, 09 юли 2008, 17:53 от anakondas

# 5
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
имам същият проблем и единственото , което правя е като видя , че ръчичките са в устата , махам ги и слагам биберона Peace

# 6
  • Мнения: 4 447
Нормално е на вашата възраст да си смучЕ пръстчетата.
Това е период и ще отмине. Понякога това е сигнал, че
вече е верме за папкане.

# 7
  • Мнения: 58
И при нас голямо смукане пада-ръчички,палчета,пръстчета каквото дойде.Предлагам биберони всякакви,гризалки,ръкавички,но по вкусно и интересно нещо от ръцете няма.
Чувала съм,че се отказвали след 6 месец,защото тогава изчезвал сукателния рефлекс,когато ги захраниш,поникнат им зъби или чрез мазане на ръчичките.
Ама знам ли....!  ThinkingСпоред мен колкото по рано се вземат някъкви мерки толкова по добре.Затова продължавам с предлагането на биберони и гризалки.

# 8
  • Мнения: 660
Не знам вече какво да правя с този неин палец. В устата е непрестанно от месеци. Пробвах какво ли не - залъгалки, чесалки, слагах й ръкавички, вися й над главата и го вадя - нищо не помага. Даже като се храни и между лъжиците пак си го пъха в устата или като я кърмя плюе гърдата, за сметка на палеца - просто кошмар.  #Crazy
Говорих с педиатъра с какво мога да й го намажа, че тези препарати, които са в аптеките са подходящи за деца над 24 месеца. Тя ми каза, че може с течен бусколизин - било най-горчивото нещо на света. Нямало да навреди, най-много да потуши някоя и друга колика, ако се появи. Е, пробвах 2-3 пъти - лапа си пръста, загорчава й, тя заплаква и така няколко пъти, докато изяде горчивото и отново пръста е в устата!
Не знам какво да направя и съм доста притеснена вече.  Sad

# 9
  • Мнения: 2 757
Моля ви стога с това СмучИ си палеца. Едва ли влагате в него истинския смисъл на фразата, който е повелителното изречение Смучи си палеца! Казва се СмучЕ си палеца. Става дума за елементарна грамотност на първокласник.

# 10
# 11
  • София
  • Мнения: 17 591
Ами не му лапай ръцете, не е хигиенично. И не го карай да си смуче палеца, по-добре е да ползва залъгалка.

# 12
  • Мнения: 1 477
Ами не му лапай ръцете, не е хигиенично. И не го карай да си смуче палеца, по-добре е да ползва залъгалка.
Peace

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Сина ми имаше период, в който си смучеше палеца, но после сам се отказа. Когато започнаха да никнат зъбките, пръстчетата и понякога целите юмручета му бяха в устата. Сега вече все по-рядко са там. Нищо конкретно по въпроса не съм правила, сам се отказа от вредния си навик, но за сметка на това пък всеки предмет, който попадне в полезрението му го слага в устата  Simple Smile.

Използването на залъгалката е не по-малко вреден навик и не е разрешение на проблема  Peace

# 14
  • Мнения: 1 420
Моята дъщеря започна да си смуче показалеца и средния пръст след като се отби ( след като навърши 8 месеца ). Опитах да я приуча към бибероните-залъгалки, но тя упорито ги отказваше. Сега си смуче пръстите, когато заспива. Опитвах се да й слагам ръкавички, но без успех  Rolling Eyes Сега мисля като се приберем лятото в България да й купя от това Даум Ексол да пробваме. Ако не стане ще я оставя, в крайна сметка не съм видяла голям човек да си смуче пръстите  Peace

Общи условия

Активация на акаунт